Přejít k hlavnímu obsahu

Seriál Přátelé: Kdo měl být původně Rachel, proč hrál Bruce Willis zadarmo a kdo byl první na scéně?

Info ikona
FRIENDS

Ross, Monika, Rachel, Chandler, Joey a Phoebe vtrhli na televizní obrazovky 22. září 1994. O 10 let později se poslední epizoda se s 65 miliony diváků stala jednou z nejsledovanějších v celé televizní historii. Je něco, co o nich ještě nevíte?

Ross byl první na scéně

Prvním vybraným hercem z hlavní šestice se stal David Schwimmer alias Ross. Možná vás překvapí, že se původně v úloze svérázného paleontologa měl objevit známý Eric McCormack, který tehdy zářil v seriálu Will & Grace. Režisér Kevin Bright ale zakročil a Rosse svěřil Davidovi. Později přiznal, že se s Davidem znali z dřívějška, a tak už při psaní této postavy si představoval jeho hlas. Ross tak byl vůbec první obsazená role v Přátelích. Posledním vybraným členem party se stala Rachel v podání Jennifer Aniston.

Dnes již legendární

Sitcom s 236 díly byl tak oblíbený, že vedlejší roli v něm přijali Bruce Willis, Brad Pitt, Julia Roberts nebo George Clooney. Zatímco Brad se v seriálu mihl díky tomu, že byl tehdy manželem Jennifer Aniston, Bruce Willis se do Přátel dostal díky prohrané sázce s Matthewem Perrym (Chandler). Honorář pak věnoval charitě. Mimochodem, původně měli mít Přátelé jen čtyři hlavní postavy, Phoebe a Chandler měli představovat pouze vedlejší role. Dokážete si to bez nich představit?

Info ikona
FRIENDS

Jennifer Aniston: Přerušovaný půst je její rada na dokonalou postavu

svetzeny.cz

Uklízecí mánie

Producenti zpočátku chtěli, aby Courtney Cox hrála roli Rachel. Ta si ale po přečtení scénáře vyžádala postavu Moniky, protože se jí líbil její charakter. Jak později uznala spoluautorka scénáře Marta Kauffmann, bylo to dobře, protože Courtney byla stejný šílenec do uklízení jako Monika. Nejen její šatna byla pokaždé bezchybně srovnaná, ale dělala prý pořádek i v šatnách kolegů…

10 zajímavostí ze zákulisí seriálu Přátelé

„Na Rachel“

Kdo by v 90. letech neznal ikonický účes podle Rachel… Zástupy žen chodily do kadeřnictví a chtěly mít stejný střih s objemem jako jejich oblíbená postava. Sama herečka ale tento účes nenáviděla. I dnes ji vidíte zásadně s dlouhými vlasy, a dokonce prohlásila, že si raději oholí hlavu, než aby byla zase ostříhaná tak jako tehdy.

Všichni stejně

Když Přátelé na obrazovkách začínali, dostávali za jeden díl 22 tisíc dolarů (přes půl milionu korun). V roce 1997 se spojili, aby si vyjednali zvýšení platu na 100 000 dolarů pro každého, nikdo neměl ani o dolar víc nebo míň, a bylo to poprvé v televizní historii, co někdo něco takového udělal. V poslední sérii si každý z herců vydělal jeden milion dolarů za epizodu.

Být stále mlád

Ve 3. sezoně Ross odmítá čokoládové mléko, které mu nabízí Chandler, se slovy: „Ne, díky, je mi 29...“ Ve 4. sezoně sedí Chandler, Joey a Ross v kavárně Central Perk a zjišťují, že už nechtějí na párty, radši by šli domů. „Je nám 29,“ podotýká Joey. V další sezoně Ross uvažuje po svatbě s Emily: „Buď si nechám manželku a ztratím jednu ze svých nejlepších kamarádek, nebo si nechám kamarádku a budu podruhé rozvedený ještě před třicítkou.“ V seriálu se prostě nestárne, v reálném světě už ale ano. Podívejte se, jak se herci během let změnili. 

Láska pro Bena aneb Ross se musí podělit

Cole Sprouse, který ztvárňoval Rossova syna Bena, byl tajně zamilovaný do Jennifer Aniston. Evidentně měl stejný vkus jako jeho filmový otec. „Bylo pro mě opravdu těžké hrát s Jennifer, jelikož jsem v tom byl až po uši,“ přiznal Cole pro New York Post v roce 2017. „Byl jsem poblázněný, zapomínal dialogy – všechno mi problesklo hlavou a pak měl jsem úplné okno…“ dodal. 

Info ikona
selfie FRIENDS

Slavná rodina plná skandálů. Která ze sester začínala ve filmu pro dospělé a která je nejbohatší?

svetzeny.cz

Osobnosti na sítích: Co vzkázala Lucie Bílá svému bratrovi a jak zhodnotila uplynulý rok Veronika Arichteva?

svetzeny.cz