Přejít k hlavnímu obsahu

10 zajímavostí ze zákulisí seriálu Přátelé

10 zajímavostí ze zákulisí seriálu Přátelé

Americký kultovní seriál Přátelé se už sice nenatáčí, ale po celém světě ho televize reprízují donekonečna. Navíc všechny fanoušky stále zajímají pikatnosti ze zákulisí. Některé z nich jsme pro vás vyšťourali...

1. Když šel Matt LeBlanc (Joye) ke konkurzu, jeho majetek činil pouze 11 dolarů. Za první výplatu si koupil pořádnou večeři. 

2. Tvůrci se při pojmenování seriálu rozhodovali z více variant - Šest v jednom, Přátelé jako my, Přes chodbu, Tenkrát ve West Village a Kavárna Insomnia.

3. Monika a Joey měli být ústředním párem celé show.

4. Chandler mohl být gay, ale nakonec si to producenti rozmysleli, když roli získal Matthew Perry. Herec James Michael Tyler (barman Gunther) dostal příležitost jen proto, že uměl zacházet s kávovarem.

5. Lednice v bytě Moniky a Rachel skutečně fungovala. Bylo v ní pití a jídlo pro štáb.

6. Gauč v kavárně, na kterém se přátelé scházeli, našel štáb ve sklepě budovy Warner Bros.

7. Bruce Willis, který byl v několika epizodách páte série,  hrál v Přátelích kvůli prohrané sázce a zadarmo.

8. Natáčení jednoho dílu trvalo asi pět hodin. Když nefungoval nějaký fór, filmování se zastavilo a herci se museli naučit nový scénář. Publikum během toho dostávalo pizzu a vodu v lahvích.

9. V seriálu měli být původně jen čtyři hlavní postavy: Monika, Ross, Joye a Rachel. Chandlera a Phoebe tvůrci plánovali jako vedlejší figury.

10. Všichni představitelé Přátel brali stejné peníze. Byla mezi nimi dokonce dohoda, že si o zvýšení budou vždy žádat společně. První honoráře činily 22 tisíc dolarů za epizodu, v závěru natáčení brali milion dolarů za díl.