Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy vhodné pro ženy ve 40, 50 a 60 letech: Vyvarujte se některých střihů a barev, kvůli kterým budete vypadat starší

Info ikona
Účesy vhodné pro ženy ve 40, 50 a 60 letech

Je jasné, že ve všem, a i v účesech, platí pravidlo - sto lidí, sto chutí. Každá žena preferuje jiný střih, účes i barvu vlasů. I přes to však existují určité účesy, kterým by se ženy v určitém věku měly vyhnout. A které to jsou?

Vlasy jsou korunou hlavy. A tak je důležité svému účesu, střihu a barvě věnovat určitou dávku pozornosti. Ačkoliv jsou některé účesy in a trendy, zkrátka a jednoduše nejsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Některé účesy totiž dokáží přidat roky a zvýraznit vrásky, což není žádoucí. Toto jsou účesy, kterým by se ženy v pokročilém věku rozhodně měly vyhnout.

Krátké špičaté vlasy

Toto je účes, který má tendenci nosit opravdu velké množství starších žen. Pokud má člověk jemné a řídké vlasy, tento účes sice opticky jejich objem zvětší, zároveň ale dokáže přidat pás let navíc. Vlasy v tomto stylu sluší opravdu malé části žen, a tak, pokud po něm opravdu toužíte, nejdříve zvažte, jestli na vaší hlavě neudělá víc škody než užitku.

Pozor na ofinu

Ofina může účes oživit, ale zároveň může také udělat pěknou neplechu. Dokáže krásně orámovat obličej a zvýraznit oči. Ale stejně tak dokáže i zvýraznit vrásky kolem nich. Právě proto doporučujeme ženám ve vyšším věku se spíše ofinám vyhnout. Upozorňovat na vrásky totiž není žádoucí. Pokud opravdu toužíte po ofině, zkuste se svým kadeřníkem probrat možnosti, které jsou pro vás ideální. Zvažte například možnost záclonkové ofiny. Ta se vyznačuje středovou pěšinkou a delšími sestříhanými prameny podél obličeje. Navíc dokonale sedí téměř každému typu obličeje. Váš účes oživí, dodá vám celkovou svěžest a mladistvost. A navíc tento střih ofiny krásně oživí i obyčejný účes, jako je například culík.

Téměř polovina vlasů vypadne již v 35 letech: Pomocí těchto osvědčených metod tomu zabráníte

svetzeny.cz

Až moc dlouhé vlasy

S přibývajícím věkem ztrácejí vlasy svou hustotu, elasticitu a lesk. Mohou proto vypadat nudně, suše a bez života. I z toho důvodu čím dál více žen v pokročilém věku preferuje spíše krátké střihy. Pokud se ale za žádnou cenu nechce svých dlouhých vlasů vzdát, doporučujeme je alespoň o nějakou část zkrátit. Střih po ramena je ideální. Navíc vlasy v této délce dáte pohodlně do culíku či drdolu. A pokud opravdu hodně toužíte po vlasech dlouhých až k zadku, doporučujeme se poohlédnout po příčescích, po kterých velmi často sahají ženy v každém věku.

Příliš světlé či křiklavé vlasy

Střihy a délky vlasů jsme probrali, ale co barvy? To je kapitola sama o sobě. Znova zdůrazňujeme, že vkus i preference každého člověka jsou subjektivní a je naprosto v pořádku, jestliže je někdo celoživotně zvyklý na platinově blond, že u ní zůstane i v pokročilém věku. Zrovna zmíněná platinová blond ale bohužel přidává nějaké ty roky navíc. Stejně tak jsou pro starší ženy nevhodné i křiklavé a výrazné barvy, které často mohou vypadat spíše komicky. Pokud se tedy snažíte vypadat o něco mladší než ve skutečnosti jste, doporučujeme sáhnout spíše po přírodních barvách jako je hnědá, špinavě blond či lehce nazrzlá barva.

Kterým účesům se v určitém věku vyvarovat?
Zdroj článku