Přejít k hlavnímu obsahu

Dárky, které rozhodně k Vánocům nedávejte: Mohou přinést smůlu, neštěstí i smrt

Info ikona
Vánoční dárky, které přinášejí smůlu

K Vánocům pro většinu s nás neodmyslitelně patří dárky. Právě ty dělají velkou radost nejen dětem, ale i dospělým. Věděli jste ale, že některé dárky byste rozhodně dávat neměli? Podle různých pověr totiž mohou obdarovanému přinést smůlu, neštěstí či dokonce smrt.

Patříte k těm, pro které je vybírání vánočních dárků snadné, nebo naopak k těm, pro které je to každoročně pěkný oříšek? Vybrat správnou velikost, trefit se do vkusu obdarovaného, zvolit dárek tak, aby nebyl moc hodnotný, ale ani moc laciný může být často až nadlidským úkolem. A existuje ještě jeden faktor, na který byste si při vybírání vánočních dárků měli dát pozor - aby obdarovanému nepřinesl smůlu a neštěstí. Podle pověr byste některé dárky rozhodně dávat neměli!

Nejoblíbenější vánoční koření jako prostředek na úklid: Jak a proč ho používat?

Bez voňavé skořice si jen těžko umíme představit vánoční pochoutky, hřejivé čaje nebo svařené víno. Ale věděli jste, že ji lze s úspěchem použít i pro úklid domácnosti?
svetzeny.cz

Pozor na tzv. danajské dary

Jako “danajské dary” se podle rčení vyznačují dárky, které obdarovanému přinášejí místo radosti a užitku naopak smůlu a neštěstí. Rčení souvisí s příběhem o Trojském koni z řecké mytologie. Řekové, v minulosti označovaní jako "Danaeans“, skryli vojáky uvnitř obrovského dřevěného koně, kterého poté předali Trojanům. Tímto způsobem se jim podařilo proniknout do města a umožnit vstup armády. Podobně jako v případě trojského koně, i dnes se tvrdí, že danajské dary přinášejí smůlu, neštěstí a katastrofu. A které dárky patří mezi tzv. “danajské”?

 

Galerie: Nejkrásnější vánoční prostírání, které ohromí vaši rodinu

Vytvořte nezapomenutelný vánoční zážitek pro své blízké pomocí toho nejkrásnějšího vánočního stolu. Fantazii se přitom meze nekladou. Vaši hosté budou ohromeni nejen lahodnými pokrmy, ale také vizuálním pohádkovým zážitkem, který pozvedne vánoční stůl na novou úroveň.
svetzeny.cz

Nedarujte boty, pokud nechcete, aby vám utekl partner

Podle pověr se traduje, že když dostane váš partner nebo partnerka boty, brzy v nich uteče k někomu jinému. Nicméně, ruku na srdce – která žena by odmítla takový vánoční dárek? Zvláště pokud by to byly elegantní lodičky na vysokém podpatku nebo trendy tenisky. Většina mužů zase neodolá kvalitním sportovním botám. Ale nevěšte hlavu! Tato kletba se dá zrušit velmi jednoduchým způsobem. Prý stačí získat od obdarovaného za tyto boty minci. Stačí tedy, když vymyslíte způsob, jak vám obdarovaný dá na oplátku nějakou minci. Tím zajistíte, že mu botami uděláte obrovskou radost a navíc vám v nich neuteče k nikomu jinému.

Rozhodně nikomu nedávejte nůž

Ostré, kvalitní a sběratelské nože jsou velmi oblíbeným dárkem zejména mezi muži. I ženy ale často touží po kvalitních nožích do své kuchyně. Ale pozor na ně! Když někomu darujete nůž, podle pověry tak doslova “rozsekáte” vztahy mezi vámi. Pokud tedy máte s někým dobrý vztah, darováním nože jej můžete velmi snadno rozbít.

Kvíz: Olovo, volovo aneb Znáte nejlepší hlášky z českých filmů, které milujeme nejen na Vánoce? Otestujte se

Vánoce se nezadržitelně blíží a to znamená, že se jednotlivé televizní stanice budou předhánět v nabídce českých filmů a pohádek. A vy jako každý rok zasednete k těm oblíbeným. Uhádnete nejlepší hlášky z českých filmů, které milujeme nejen na Vánoce? Vyzkoušejte si náš kvíz a otestujte své znalosti!
svetzeny.cz

Hodinky zapříčiní nehodu

Hodinky patří k velmi oblíbeným dárkům a každoročně je od svých milovaných obdrží stovky lidí. A není divu, nejedná se totiž jen o praktický dárek, ale i o perfektní módní doplněk. Nicméně, nejedná se o úplně nejšťastnější volbu. Pověra říká, že jakmile se hodinky zastaví, může dojít k nehodě či katastrofě. A tak doporučujeme sáhnout po těch natahovacích, které se, pokud je člověk nezapomene natáhnout, nezastaví. A nebo, jestliže jste příznivci moderní technologie, chytré hodinky jsou ideálním řešením.

Perly přinášejí slzy

Perly jsou nádherné, elegantní a miluje je snad každá žena. Ovšem, podle pověry mohou být také velmi zrádné. Každá perla totiž symbolizuje jednu slzu. Čím více perel tudíž někomu darujete, tím více slz a smutku ho v následujícím roce čeká.

Černá barva vnese do života smrt

To nejhorší, co můžete člověku dát, je cokoliv černého. Speciálně pak černé oblečení. Toho, kdo dostane něco černého, čeká podle pověry velký smutek v podobě smrti někoho blízkého. Černá barva je totiž smuteční a typická na pohřby. To znamená, že dárky v černé barvě v podstatě symbolizují pozvánku na pohřeb nějaké blízké osoby.

Zdroj článku