Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Olovo, volovo aneb Znáte nejlepší hlášky z českých filmů, které milujeme nejen na Vánoce? Otestujte se

Vánoce se nezadržitelně blíží a to znamená, že se jednotlivé televizní stanice budou předhánět v nabídce českých filmů a pohádek. A vy jako každý rok zasednete k těm oblíbeným. Uhádnete nejlepší hlášky z českých filmů, které milujeme nejen na Vánoce? Vyzkoušejte si náš kvíz a otestujte své znalosti!

Vánoce s českými filmy

I když některé z filmů dávají během roku poměrně pravidelně, na Vánoce to má úplně jinou atmosféru. Kouzelnou. Zasednete tedy k televizi a dopřejete si své oblíbené filmy a pohádky. Každé vánoční ráno si dopřáváte k snídani vánočku nebo cukroví a nesmí u toho chybět česká pohádka. Pravidlem už bývá, že po rozbalování dárečků zasednete k televizi a pustíte si nestárnoucí Tři oříšky pro Popelku, která se těší velkému úspěchu i v zahraničí, nebo tolik oblíbenou komedii Pelíšky.

Kvíz: Uhádnete názvy všech Večerníčků?

Existuje v naší republice někdo, kdo nezná pořad Večerníček? Sledovaly ho tisíce dětí a hned po odvysílání šly buď spát, nebo je čekalo ještě čištění zubů, sprcha a hurá „do hajan“. Pohádek se v pořadu večerníček vystřídalo desítky, ovšem budete znát názvy těch nejznámějších pohádek?
svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném kvízu

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde

Zajímavosti z filmu Pelíšky

  • Celkem šestkrát se musela opakovat scéna, kdy Jaroslavu Duškovi chytnou vlasy od plynové karmy. Nakonec se musel do scény zapojit příčesek, protože by herec přišel o mnoho vlasů. “Dušek si nápady nikdy nenechává jen pro sebe, ale nahrává i ostatním” potvrzuje pro web ceskatelevize.cz Eva Holubová.
  • Jaroslav Dušek velmi rád improvizoval a scéna se skleněným těžítkem a erotickou předehrou tak nebyla ve scénáři.
  • Předlohou k filmu je kniha “Hovno hoří!” Petra Šabacha, který mimo jiné přiznal, že vycházel mnohdy ze skutečných příhod svého dětství.
  • Improvizace nebyla cizí ani Bolkovi Polívkovi, který dal hořící prskavku do účesu Simony Stašové. Tato scéna nebyla ve scénáři, ale režisérovi Janu Hřebejkovi se tak líbila, že ji tam nechal.
  • Příprava filmu Pelíšky trvala celkem čtyři roky a pracoval na ni Jan Hřebejk spolu s Petrem Jarchovským
Zdroj článku