Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Večerníčkové pohádky, které už nynější děti ani neznají. Uhádnete názvy všech?

Existuje v naší republice někdo, kdo nezná pořad Večerníček? Sledovaly ho tisíce dětí a hned po odvysílání šly buď spát, nebo je čekalo ještě čištění zubů, sprcha a hurá „do hajan“. Pohádek se v pořadu večerníček vystřídalo desítky, ovšem budete znát názvy těch nejznámějších pohádek?

Pohádky jsou staré jak lidstvo samo. Večerníčkem prošla celá řada krátkých animovaných pohádek a Svět ženy si pro vás připravil kvíz, který se může zdát přímo primitivní, ovšem nenechte se zmást. Správné názvy pohádek zná málokdo. Kolik otázek zodpovíte správně vy?

Večerníček oslaví 60 let v roce 2025

50. narozeniny v roce 2015 oslavil velkolepou výstavou. „Večerníček je fenomén, na kterém vyrostly celé generace. A proto je tato jedinečná výstava nejen oslavou dětského světa fantazie, ale také jakýmsi holdem umění českých animátorů, výtvarníků i scénáristů a režisérů,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák

Zábavný kvíz

Mohlo by se vám líbit

Detektivní hádanky: Jen skuteční myslitelé přijdou na kloub všem čtyřem

Jste rozený detektiv? Ověřte si to díky našim zapeklitým hádankám. Zjistěte, zda jste dost chytří a důvtipní, abyste přišli na kloub všem čtyřem záludným hádankám. Procvičíte si tak své mozkové závity, schválně, jak se vám bude dařit.
svetzeny.cz

Znáte autora postavičky Večerníček?

Večerníček je přibližně desetiminutový večerní televizní pořad s pohádkovým nebo jiným příběhem určeným pro děti, vysílaný každý večer původně Československou televizí a dnes Českou televizí a Slovenskou televizí v předpokládaný čas jejich uléhání do postele.

Symbolem pořadu je kreslený chlapec Večerníček v papírové čepici ve znělce, která pohádkové epizodě předchází; autorem postavičky je malíř Radek Pilař.

Večerníček nebyl první

Večerníček se narodil 2. ledna 1965, výtvarnou podobu mu vtiskl výtvarník Radek Pilař, hudbu zkomponoval Ladislav Simon a promluvil hlasem sedmiletého chlapce Michala Citavého. Pořadu předcházel od roku 1963 cyklus podvečerních pohádek pro děti pod názvem Stříbrné zrcátko

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon