Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Jak dobře znáte legendární české filmy? Otestujte své znalosti a poznejte je pouze podle fotografie

Info ikona
Legendární české filmy

Filmy z české produkce jsou výjimečné a zapsaly se do paměti tisíců lidí. České snímky se bezesporu řadí mezi legendární a čítá desítky, ne-li stovky filmů, které všichni milujeme. Dokážete poznat o jaký film se jedná pouze na základě fotografie? Otestujte své znalosti v zábavném kvízu.

Česká kinematografie

Jako českou kinematografii souhrnně označujeme filmy, které byly natočeny na území Česka. Řadí se sem stovky snímků, některé velmi známé, jiné méně. Rozhodně ale můžeme říci, že se některé z nich zapsaly do paměti tisíců z nás a řadí se tak mezi české filmové legendy. A ačkoliv je spousta z těchto snímků stará desítky let, svým stylem, humorem a atmosférou přežívají dodnes. A troufáme si říci, že jejich oblíbenost bude stejně velká i v budoucnu.


Mezi českými filmy najdeme i takové, které si svým kouzlem vysloužily ocenění Oscara. Řadí se sem snímek Obchod na korze z roku 1965, o dva roky mladší Ostře sledované vlaky a Kolja z roku 1996. Šest dalších českých filmů se pak dostalo do užší nominace na Oscara.

KVÍZ: Zpátky do minulosti. Pamatujete si, co znamená ROH nebo co jsou jarmilky? Otestujte se v retro testu

svetzeny.cz

Nejnavštěvovanější české filmy

Tento seznam obsahuje české snímky, které od roku 1993 do roku 2021 v kinech navštívilo nejvíce lidí.

Na první příčce je film z roku 2019 s názvem Ženy v běhu. V tomto snímku si zahráli známí čeští herci jako například Ondřej Vetchý, Zlata Adamovská, Tereza Kostková či Martin Hofmann a další. Rodinná komedie si na platformě ČSFD vysloužila od diváků krásných 70% a velmi pozitivní recenze. Druhou příčku nejnavštěvovanějších českých filmů obsadil již zmiňovaný snímek Kolja z roku 1996, který si u diváků získal velkou oblibu. V dojemné komedii si hlavní roli zahráli Zdeněk Svěrák a Andrej Chalimon, kteří společně proplouvají životem. Třetí místo pak obsadilo pokračování vánoční pohádky Anděl Páně s názvem Anděl Páně 2. I tento film je nabitý českými hereckými velikány jako jsou Ivan Trojan, Jiří Dvořák či zesnulý Marián Labuda st. Vánoční pohádku nabitou humorem, láskou a dojemnými scénami milují diváci po celé České republice. Každoročně v období Vánoc můžeme oba díly vidět na televizních obrazovkách.

Českých legendárních filmů je ale o mnoho více! Jen těžko bychom si vzpomněli na všechny, které rezonovaly a dodnes rezonují českým publikem. Pojďme si ale některé z nich připomenout v zábavném kvízu. Dokážete je poznat pouze podle fotografie?

Otestujte se v zábavném kvízu!

Kvíz: Poznáte nejznámější vánoční pohádky pouze podle fotografie? Otestujte svoje znalosti

svetzeny.cz

Zdroj článku