Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Hliník se odstěhoval do Humpolce! Jak dobře znáte hlášky z oblíbených českých filmů? Otestujte se

Info ikona
Marečku, podejte mi pero!

Patříte k milovníkům českých filmů a rádi používáte hlášky z filmů i v běžném životě? Možná dokonce některé používáte, aniž byste film viděli. Zkuste otestovat své znalosti ohledně hlášek z českých filmů v krátkém zábavném testu, který na plný počet bodů vyplní jen opravdový „odborník“ na českou kinematografii.

Test: Zodpovězte si 10 jednoduchých otázek a odhalte, jaký je doopravdy váš život

svetzeny.cz

Hlášky z filmů v běžném životě

Některé české filmy jsou doslova napěchované různými hláškami, které se u diváků těší takové oblibě, že je používají i v běžném životě. Mezi filmy s nejvíce oblíbenými filmovými hláškami patří například komedie Marečku, podejte mi pero z roku 1976, jehož scénář vytvořila slavná dvojka Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák. Určitě už jste někdy zaslechli hlášky z tohoto filmu: „Hujer – metelescum bleskum!“, „Asi dobrej oddíl, no…“ nebo „Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš…“. Dalším filmem, který je plný oblíbených hlášek, je například film Vrchní, prchni z roku 1980, jehož scénáristou byl opět Zdeněk Svěrák, zatímco Ladislav Smoljak se ujal režie.

Také ve filmech režiséra Zdeňka Trošky není o zábavné a chytlavé hlášky nouze. Například hláška: „Nezastavujeme, máme zpoždění!“ z filmu Slunce , seno, jahody se často objevuje mezi lidmi i v běžném životě. V pohádce od Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna zase zazněla věta: „Já jsem malej, ale šikovnej!“, kterou určitě také často slýcháte.

Podělte se o svoji nejoblíbenější hlášku z českých filmů v komentářích!

Zdroj článku