Přejít k hlavnímu obsahu

Rozhovor: Můj život se otočil o 180 stupňů

Jistá kartářka prý kdysi Zlatě Adamovské (54) předpověděla, že až její třetí manžel bude ten pravý. Právě toho si teď známá herečka užívá…

Těšíte se na Vánoce? Máte nějaké své zažité vánoční rituály?

Na Vánoce se těším jako malá holka. Jsou to pro mne opravdu svátky klidu a míru. Velmi se snažím, aby zrovna ty naše rodinné svátky neměly chybu. Sice jsem za celý svůj život neupekla ani jeden kousek vánočního cukroví, ale smaženou rybu umím dokonale. Místo kapra míváme raději nějakou mořskou rybu, nejčastěji tresku. To je tradice ještě z dob, kdy naše děti byly malé a my jsme pro ně hledali rybu, která nemá kosti.

Jak byste se ohlédla za rokem 2013?

Já se nerada ohlížím, ale ačkoli měl uplynulý rok na konci „nešťastnou“ třináctku, pro mě to byl rok plný štěstí a pozitivních změn. Vdala jsem se a můj život se otočil o 180 stupňů. Vdala se i moje dcera a začíná žít svůj samostatný život. Tenhle rok byl ale také rokem nových setkání, objevů a pracovních příležitostí. Patří k nim seriály Ordinace, Sanitka, Vyprávěj, film Intimity, premiéra hry „V lese černém, hlubokém…“ v Divadle Ungelt.

Mluvíte o nových objevech. Co tím myslíte?

Letos to pro mne byla určitě návštěva Andalusie či Panamy. O mně je všeobecně známo, že ráda objevuji nové věci. Letos k nim musím přidat zajímavý kosmetický produkt, který jako herečka velmi oceňuji, a to emulzi proti vráskám Efffi gold exclusive. Zaujal mě tím, že dokonale funguje a splní víc, než kolik slibuje. To mě uchvátilo natolik, že jsem se ráda stala ambasadorkou tohoto originálního českého krému s hadím sérem. Určitě potěší moje kamarádky pod stromečkem.

Na co hezkého se těšíte v příštím roce? 

Na slunce, na léto a na to, že začnu víc času věnovat sobě.

Už víte, do jakých končin si příští rok uděláte výlet?

Velmi to bude záviset na pracovních závazcích. V srpnu totiž budeme opět hrát na Letní scéně Ungeltu hru Sklenice vody. Víte, na světě je tolik krásných míst, je těžké rozhodnout se, kam vyrazit za poznáním a za odpočinkem. Já jako správný suchozemec miluji moře, potřebuji ho i ze zdravotních důvodů kvůli alergiím. Kdyby bylo místo Václaváku moře, tak bych letos určitě zůstala v Čechách.

Foto: Lenka Hatašová (1)