Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznáte legendární české filmy podle fotografie? Otestujte si svoje znalosti

České filmy jsou výjimečné. Archiv našich legendárních filmových skvostů čítá desítky, ne-li stovky filmových klasik, které jednoduše milujeme. Dokážete pomocí jediné fotky poznat název české filmové klasiky? Otestujte si svoje znalosti v zábavném kvízu.

Seriál Ranč U Zelené sedmy po letech: Oblíbený fešák Štěpán skončil u filmů pro dospělé, po Matějovi se slehla zem

Na konci devadesátých let slavil seriál největší úspěch. Vtipné příhody rodiny Kudrnových na jejich statku bavily všechny věkové kategorie. Prim hráli především dětští představitelé. Seriálový Štěpán chvilku u filmu zůstal, ale ve zcela jiném, šokujícím žánru.
svetzeny.cz

Nejnavštěvovanější české filmy

Kinomaniak.cz vydal žebříček vůbec nejnavštěvovanějších českých filmů v našich kinech. Najdete zde svého oblíbence?

  1. Tankový prapor
  2. Ženy v běhu
  3. Černí baroni
  4. Kolja
  5. Anděl Páně 2
  6. Vratné lahve
  7. Ženy v pokušení
  8. Tmavomodrý svět
  9. Pelíšky
  10. Obecná škola

Otestujte si svoje filmové znalosti

Hodinový hotel: Zpověď, která vám odpoví na otázky, na které se stydíte zeptat. Milenecký azyl hledají nejen nevěrníci

Ne každý má možnost se s partnerem pomilovat ve vlastní posteli. Půjčovat si věčně byt od kamarádky, mít akt lásky v autě nebo někde v parku také není vždycky to pravé. Řešení nabízí hodinový hotel, který na internetových vyhledávačích najdete i jako „milenecký azyl“. Ještě jste tam nezavítali a zajímalo by vás, jak to tam chodí?
svetzeny.cz

Výjimečnost českých filmů: Nepřenositelný humor a neuchopitelná kouzla

Česká kinematografie je bezpochyby jednou z nejvýraznějších a nejvýjimečnějších ve světě. Její unikátnost tkví v různorodosti žánrů, autenticitě příběhů a zvláštním smyslu pro humor, který často přesahuje hranice jazyka a kultury. Zvláštní je i to, že mnoho českých vtipů je tak specifických, že je téměř nemožné je přenést do jiných jazyků.

Humor, který pochopí jenom Češi

Český humor je neoddiskutovatelně jedním z klíčových prvků, který dělá české filmy tak nezaměnitelnými. Jeho jedinečnost spočívá v absurdním pohledu na běžné situace, v nadsázce a ironii, která je místy tak jemná, že ji mohou plně pochopit pouze ti, kteří jsou ponořeni do české kultury. To vytváří jakýsi neproniknutelný šarm, který láká diváky po celém světě, avšak někdy může být pro cizince obtížně pochopitelný.

Zdroj článku