Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska Ivana Trojana a manželky Kláry: Rozchod hereckého páru po třiceti letech všechny šokoval

Byli prototypem skvěle fungujícího vztahu a neutuchající oddanosti. Vždy, když se Ivan Trojan (59) objevil s manželkou Klárou (52) ve společnosti byla z nich i po mnoha letech cítit vzájemná láska a porozumění. O to větším šokem byla informace, že se herecký pár rozchází.

Seznámení našeho nejobsazovanějšího herce a budoucí manželky proběhlo jak jinak, než v divadle. Klára už měla za sebou roli ve filmu Vrať se do hrobu, která ji proslavila a Ivan měl nakročeno k zářné kariéře. Na začátku devadesátých let se vzali a tradice známého hereckého rodu Trojanů mohla pokračovat.

Ivan věřil, že všechny krize překonají

Manželům se postupně narodili čtyři synové - František, Josef, Antonín a Václav. Rodinou idylku jako z reklamy na štěstí kazilo pouze Klářino zdraví. Herečka měla velké deprese, ale díky Ivanově podpoře to vždy zvládli překonat, i když to nebylo jednoduché. „I my jsme si samozřejmě prošli krizí. Ale protože naše manželství stojí na silných základech, oba jsme věřili, že to nemá a nesmí skončit,” přiznal Ivan pro Novinky.cz. Rozhodně tak u nich platil manželský slib, že při sobě budou stát v dobrém, i zlém.

Klára se kvůli rodině vzdala herectví

Na veřejnosti vždy působili jako sehraná dvojice a společně s dětmi a Ivana rodiči vytvářeli dojem idylické rodiny.  „Uvědomila jsem si, že jsem raději s dětmi doma, že je mi tam dobře a práci dnes vůbec neřeším. Kariéru jsem odsunula na vedlejší kolej,“ uvedla Klára pro týdeník Téma, že je s kluky doma šťastná a rodinnou tradici přenechala zcela na manželovi a synu Josefovi. Pak ale přišla rána z čistého nebe - Ivan s Klárou jdou od sebe a chystá se rozvod. Herečka se i s dětmi odstěhovala z domu v Košířích, kde Ivan zůstal sám. 

Pyšní rodiče se synem Josefem, který kráčí v jejich stopách

Info ikona
Ivan Trojan se synem Josefem a manželkou Klárou

Osud nelze naplánovat

Samozřejmě se hned vyrojila zaručená informace, že za rozchod partnerů může někdo třetí, protože přece po tolika společných letech se lidé už nerozvádí. Údajně to měla být Klára, kdo se měl scházet s někým jiným. Oba herci se ale logicky obrnili hradbou mlčení a odmítají o důvodu krachu manželství mluvit. „Vzhledem k tomu, že jsem měla život nějak naplánovaný a jela jsem podle schématu, ale osud tomu chtěl jinak, jsem začala směřovat k tomu, že něco zkrátka naplánovat nejde a je lepší nechat to trochu plynout,“ řekla Klára neurčitě pro časopis Vital s tím, že až odroste nejmladší syn, ráda by se vrátila k herectví.

Podle deníku Blesk už za sebou mají Klára s Ivanem majetkové vyrovnání a vzhledem k tomu, že Trojan zůstal ve vile, musí svou stále ještě manželku vyplatit. A rozhodně se nejedná o malou částku - na účet herečky by mělo přistát sedm milionů korun!

Ivan se stal naším nejoblíbenějším hercem, zatímco Klára se stáhla do pozadí
Zdroj článku