Přejít k hlavnímu obsahu

Kolik stojí nevěra? Patří mezi 3 nejdražší výdaje domácnosti!

Češi a Češky jsou ale ve skutečnosti v nevěře docela "škrti". Možná za to může přílišná zadluženost a špatné hospodaření, což jsou dvě nejnákladnější položky v domácnosti, ale i tak utajovaný románek vyjde záletného partnera na pěkné peníze. A překvapivě na vině nejsou jen muži. Podle průzkumu Poštovní spořitelny jsou obě pohlaví záletná stejně.

V  dlouhodobém vztahu totiž zahýbá každý třetí a po padesátce každý druhý! Ačkoli je většina záletných Čechů a Češek spíše „škrtů“, i tak je ročně utajovaný partner stojí minimálně kolem 20 000 Kč! Což už vydá na příjemnou rodinnou dovolenou. Pokud je záletník k  milence či milenci štědřejší mohou se měsíční výdaje vyšplhat až na úroveň rodinných nákladů na potraviny (5 700 Kč) nebo bydlení (4 200 Kč). To už dokáže udělat v  rodinném rozpočtu velkou mezeru. „Ve chvíli, kdy začne jeden z partnerů ukrajovat z rodinného rozpočtu pro milenku či milence, je finanční rovnováha domácnosti ohrožena,“ varuje Martina Slavíková, tisková mluvčí Ery.

Hodně muziky za málo peněz

Nejvíce Češi utrácejí za smsky, telefonáty, dárky a schůzky. Výzkum také ukázal, že ne všichni jsou ke svým utajovaným polovičkám štědří. Téměř polovina lidí totiž svým milencům žádné dárky nekupuje a z  obavy z  prozrazení se s  nimi ani neukazuje na veřejných místech. Záletníci si také nejčastěji hledají nezadané milence a tajná dostaveníčka se nejčastěji odehrávají v  jejich bytě, čímž výrazně ušetří. Zhruba sedmina využívá k  tajným schůzkám byty přátel nebo chalupy. Pikantní je, že 13% lidí provozuje svoje milostné hrátky na veřejnosti. Podobné procento pak vyhledává penziony a hotely, což je stojí nejčastěji od 500 Kč do 2000 Kč za schůzku. Většinou si hledáme tajnou lásku v  místě bydliště, ale pětina za ní dojíždí, což je s  každou schůzkou stojí kolem 300 Kč. 

Jak vypadá nevěra po česku?

Až polovina lidí, kteří žijí v partnerském svazku má zkušenosti s  nevěrou. V manželství se pak počet snižuje, přičemž stále podvádí každý třetí. Třetina záletných se schází s  tajnou polovičkou několikrát do týdne. Ti zkušenější, kterých je zhruba polovina, si dávají větší pozor a vystačí si s  dostaveníčkem jen několikrát do měsíce, aby nebudili pozornost doma. 

Hlavně tajně!

Jak ukazuje průzkum, Češi si dávají velký pozor, aby nevěra nepraskla. Nejčastěji za své zálety platí v  hotovosti, aby se jejich schůzky nedaly vystopovat pomocí výpisů z účtu. Speciální účet “milenka“ má dokonce 7% lidí a někteří si svoje zálety zahrnují do firemních výdajů. Zajímavé a legrační je, že pokud muži kupují přítelkyni např. květinu a platí kartou, koupí stejnou i manželce. 

Kam ty peníze mizí?

Uhlídat nevěrného partnera není snadné ani po finanční stránce. Vcelku lehce to lze, pokud máte společný účet. Náklady na rodinu se platí ze společných peněz a na koníčky může každý utratit pouze vyhrazenou částku. Oba partneři mají přístup k  výpisům a neplánovaný větší výběr by měl být odsouhlasen oběma partnery. Bohužel, pokud hlavním koníčkem partnera je milenka, neuhlídáte ho ani tak.