Přejít k hlavnímu obsahu

Křížek v jablku věští brzký skon. Které další vánoční tradice nemusí být vždy veselé?

Vánoce jsou všeobecně považovány za tajemné a magické období. Věří se, že kouzlo Vánoc přináší mnoho zázraků po celém světě, rodiny si bývají blíž než kdykoliv jindy a také jsou Vánoce symbolem bohaté sváteční tabule, třpytivých a svítivých dekorací a dárků pro bližní. K Vánocům v našich končinách neodmyslitelně patří i vánoční tradice. Každá rodina má své vlastní, ale některé jsou nejrozšířenější mezi většinou lidí. Občas se najdou i takové, které dokážou pověrčivým lidem zkazit celou vánoční atmosféru.

Info ikona
Jablko

Rozpůlení jablka

Jedná se o jednu z nejrozšířenějších vánočních tradic. Je to prosté, rozkrojíte jablko, a pokud se uvnitř nachází hezká a pravidelná hvězda, budete dlouho živi a zdrávi. Běda však, pokud se v jablku objeví křížek. To totiž věští blízkou smrt. Na tuto tradici vybírejte hezká česká jablíčka, a pokud jste pověrčiví a máte strach z toho, že byste uvnitř našli křížek, tradici se raději vyhněte a zkuste jinou.

Lití olova

Tato tradice je určena pro zručné a především dospělé osoby. V žádném případě by ji neměly provádět děti. Spočívá v tom, že se nalije část roztaveného olova do nádoby se studenou vodou a poté se zkontroluje výsledný tvar. Existuje hned několik výkladů různých tvarů, ale mezi nejčastější patří například tvar domu se střechou, který znamená štěstí. Kruh znamená, že se můžete těšit na svatbu, pokud je kruh porušený, znamená to naopak rozchod. Kříž znamená smrt, ale pokud jsou kříže dva, znamená to klidné stáří. Rovné čáry zase znamenají spokojený život. Tvar pravidelného trojúhelníku znamená nečekané štěstí v podnikání atd.

Mohlo by se vám líbit

Kolik dárků dát dítěti k Vánocům? Příliš velké množství dle odborníků nadělá víc škody než užitku. Jaké je to správné?

Vánoce se blíží mílovými kroky, a tak řada rodičů začala shánět vánoční dárky pro své milované ratolesti. Kolik dárků je však podle odborníků už příliš? Varují před tím, že velké množství dárků nadělá víc škody než užitku. Poradí vám, jaké dárky jsou pro děti ideální.
svetzeny.cz
Info ikona
 Ořechy

Louskání ořechů

Vyberte si čtyři vlašské ořechy a pak je postupně rozlouskněte. Pokud jsou jejich jádra pěkně bílá, pak budete vitální a zdraví vám bude dobře sloužit. Pokud jsou některá jádra černá, věští vám nějakou nemoc. Pokud jsou však černá všechny čtyři jádra, znamená to, že brzy zemřete. Pokud chcete tradici vyzkoušet, ale máte obavy ze smrtící věštby, stačí si vybrat na tuto tradici ořechy s pěknou skořápkou, u kterých není pravděpodobné, že by měly černá jádra.

Svíčky ve skořápkách na vodě

U této tradice se zabaví celá rodina. Vše, co potřebujete, jsou jen skořápky od ořechů a malé svíčky. Do skořápky vždy nakapejte trochu vosku a připevněte svíčku. Můžete také do skořápky vložit knot a ten poté až po okraj skořápky zalít voskem. Každý člen rodiny si musí svoji lodičku se svíčkou vyrobit a následně vypustit na vodu sám. Při vypuštění může položit i nějakou specifickou otázku, na kterou by chtěl znát věštbu. Poté existuje hned několik vysvětlení, jak se dá pohyb lodiček vyložit. Pokud například lodička zůstane na okraji nádoby, jeho majitele nečeká žádná změna. Pokud se lodičky setkají uprostřed, znamená to dobré rodinné vztahy. Pokud se spojí dvě lodičky spolu, znamená to lásku a dobré pracovní podmínky. Na majitele lodičky, která vydrží nejdéle nad vodou, čeká dlouhý a šťastný život. Pokud se lodička potopí, nevěstí to nic dobrého a veškerá snaha o zlepšení situace bude marná.

Mohlo by se vám líbit

Znamení zvěrokruhu, která si vašich dárků nebudou vážit a klidně je pošlou dál. Lvi jsou v tomto nejhorší, nejnecitlivější jsou Blíženci

Nemyslíme to zle, ale: Ti, kdo dávají dárky těmto třem znamením zvěrokruhu, musí (bohužel) počítat s tím, že se dřív nebo později objeví u někoho jiného.
svetzeny.cz
Info ikona
Střevíce

Házení střevíce

Tato tradice se týká děvčat. Dívka si při této tradici stoupne zády ke dveřím, hodí střevíc přes své rameno dozadu a poté si zkontroluje, v jaké pozici se střevíc nachází. Pokud leží špičkou směrem ke dveřím, dívka se do roka vdá.

A jaké vánoční tradice máte vy?

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Vykliďte si domácnost, a zbavte svůj domov negativní a mrtvé energie: Ve kterých věcech se ukrývá? Pozor na umělé květiny

Ne nadarmo se říká, že úklid domácnosti nám může pomoci k utřídění myšlenek a psychické pohodě. Ještě než se do něj ale pustíte, zjistěte čemu se vyhnout a na co si dávat pozor, abyste ve své domácnosti zachovala, případně dodala pozitivní energii. Na jaké zásady je dobré pamatovat?
svetzeny.cz