Přejít k hlavnímu obsahu

Vykliďte si domácnost, a zbavte svůj domov negativní a mrtvé energie: Ve kterých věcech se ukrývá? Pozor na umělé květiny

Ne nadarmo se říká, že úklid domácnosti nám může pomoci k utřídění myšlenek a psychické pohodě. Ještě než se do něj ale pustíte, zjistěte čemu se vyhnout a na co si dávat pozor, abyste ve své domácnosti zachovala, případně dodala pozitivní energii. Na jaké zásady je dobré pamatovat?

Tradiční pravidla takzvaného Feng Shui naznačují, jak uspořádat bydlení, aby se vám lépe bydlelo a vyhnula jste se možným nepříjemnostem. Ať už tomuto starodávnému čínskému učení důvěřujete, nebo ne, najde se pár pravidel, která se vyplatí dodržovat. Proč není dobré mít doma zrcadlo přímo naproti posteli anebo na stole umělé květiny? Zjistěte, na co se zaměřit při úklidu domácnosti.

Pryč se starými a rozbitými věcmi

Chcete se zbavit vnitřního neklidu a dosáhnout harmonie a vnitřní pohody? Pak přestaňte hromadit ve své domácnosti staré a přebytečné věci. Mohou totiž způsobit, že se vám doma přestanete líbit, budete se cítit znuděně a rozmrzele. Čím více starých věcí kolem sebe budete hromadit, tím více se budete cítit unavení a bez energie. Není se čemu divit, několik let netknuté a nepoužívané věci ji doslova vysávají. Přestaňte tedy jednou pro vždy s uzurpováním nepotřebných věcí a zapomeňte na argument „co kdyby…“.

Mohlo by se vám líbit

Špatná energie v domě: Víte, jak poznáte, že se v něm ukrývá? Odhalit to lze jednoduchým testem

Víte, jak poznáte, že ve vašem domě sídlí špatná energie? Vnímaví lidé to dokáží vycítit, ale pokut tento dar nemáte, můžete zkusit jednoduchý test, díky kterému budete mít jasno. Rovněž si přečtěte o dalších známkách toho, že vaším domem proudí negativní energie.
svetzeny.cz

Stejné je to také s rozbitými věcmi. Schováváte doma hrneček s utrženým ouškem, protože ho přece časem slepíte? Skladujete věci, které už nepoužíváte, protože dávno nefungují, ale je vám líto je vyhodit? Změňte to.  Rozbité věci znamenají podle čínského učení Feng Shui destrukci v mnoha významech, jako jsou konflikty ve vztazích, zrada či nepřátelství. Rozbité předměty totiž v sobě nesou negativní energii ničivého procesu. A právě to nám může připomínat chyby, ať už nás samotných nebo našeho okolí. Při pohledu na rozbité předměty si můžete vzpomenout i na nepříjemné události z minulosti, které vám jenom zkazí náladu. Tak jako tak s sebou nesou špatnou energii, která vám nepřinese nic dobrého. Je proto vhodné svůj dům či byt těchto negativních předmětů zbavit, a očistit ho tak od všeho zlého.

Pozor na umělé květiny

Podobně jako staré věci jsou i neživé květiny v domácnosti zdrojem špatné mrtvé energie. Ta vás může dostávat do stavu apatie a pasivity a vyčerpat z vás veškerou sílu. Tento nevzhledný a poněkud kýčovitý lapač prachu tedy raději nahraďte za živé květiny, které vašemu domu dodají příjemné prostředí i harmonii a pozitivně vám dobijí „baterky“. Pozor si dejte také na to, aby umělé květiny nebyly v místnosti nemocného či starého člověka, kterého by mohly ještě více vyčerpávat.

Mohlo by se vám líbit

Oblíbená barva prozradí vaši povahu, sny, a dokonce budoucnost: Zelená je stabilní, hnědá zase nezávislá

Někomu se líbí modrá, jiný nedá dopustit na žlutou. Je záliba v určité barvě pouhá náhoda, nebo snad rozmařilost? Omyl. Jedná se o přímé sepětí s vaší povahou, náladou, sny, a dokonce budoucností.
svetzeny.cz

V ložnici pozor na křiklavé barvy, zrcadla a postel

Pokud si chcete dopřát klidný spánek, zapomeňte na křiklavou malbu v ložnici. Volte raději neutrální jemné a teplé odstíny nebo vsaďte na klasickou bílou. Postel by měla mít čelo, které by mělo být opřené o zeď. Nezapomeňte si pořídit také noční stolky, které podle Feng Shui dodají vaší posteli dostatečnou oporu. Navíc by podle učení Feng Shui neměla být postel v jedné linii s dveřmi. O zrcadlu pověsti říkají, že je branou do jiného světa a proudí v něm zvláštní energie, právě proto byste ho neměla mít v ložnici na stropě ani nad postelí. Vhodné příliš není ani jeho umístění naproti posteli, kdy se při probuzení v noci můžete leknout svého odrazu nebo stínu či světla v zrcadle. Navíc vám takové umístění zrcadla může výrazně zhoršit kvalitu spánku. Pokud se tedy v noci často budíte ze spaní nebo vstáváte rozlámaná a nevyspalá, může to mít na svědomí právě zrcadlo.

Pozor na odklopené záchodové prkénko

Jestliže vás partner neustále rozčiluje tím, že po použití WC zapomíná sklopit záchodové prkénko, možná vás jeho zlozvyk od teď bude štvát dvojnásob a donutíte ho si na něj dávat větší pozor. Podle učení Feng Shui vám tak totiž mohou uniknout bohatství a finance. Ze stejného důvodu zavírejte dveře na toaletu i do koupelny a dbejte na jejich čistotu. Jedině tak se vám bude finančně skutečně dobře dařit.

Zdroje: womanonly.cz; bydleni.instory.cz; nasregion.cz

Mohlo by se vám líbit

Energie barev vašeho domova podle feng shui: Zjistěte významy jednotlivých barev a objevte sílu jejich použití

Správné použití barev podle feng shui dokáže s vaším domovem zázraky. Jde o prastaré čínské umění, které vás má naučit harmonizovat prostor pro správné proudění energie. Součástí tohoto umění je i rozlišovat význam barev, na které lidé reagují více či méně předvídatelnými způsoby. Feng shui posouvá používání barev na další úroveň, kdy každá z barev přináší do vašeho domova různou požadovanou energii k vytvoření harmonického domova.
svetzeny.cz