Přejít k hlavnímu obsahu

Oblíbená barva prozradí vaši povahu, sny, a dokonce budoucnost: Zelená je stabilní, hnědá zase nezávislá

Info ikona
barvy

Někomu se líbí modrá, jiný nedá dopustit na žlutou. Je záliba v určité barvě pouhá náhoda, nebo snad rozmařilost? Omyl. Jedná se o přímé sepětí s vaší povahou, náladou, sny, a dokonce budoucností.

Zase vidí rudě,“ řeknete si o člověku, který vyšiluje, že se mu něco nepodařilo. Není to pouhá metafora. Ve chvíli, kdy se rozčílíte, mozek vyšle negativní signál do očí a před vaším zrakem skutečně všechno jakoby zrudne. A podle toho se zachováte. Impulzivně, vztekle a špatně. Barvy dokážou divy. Zkuste si bez přemýšlení nějakou vybrat a zařiďte, abyste ji měli pořád na očích. Může převládat na oblečení, na předmětu před vámi na stole nebo na ploše, na kterou koukáte z okna. Nepotrvá dlouho a převezmete její „vlastnosti“. Funguje to ale obousměrně. Cíleně se obklopte příslušnou barvou podle toho, čeho chcete docílit.

BÍLÁ představuje syntézu všech barev. Mohla by se také nazývat odstínem snů, vizí a ideálů, neboť v sobě spojuje jas světelné výhně i čirý chlad ledu. Umožní vám, abyste se poměrně lehce vyrovnali s každou nenadálou situací. Nic vás pak nevyvede z míry, nikoho nebudete provokovat ani otravovat. Sympatie okolí máte zaručené.

ČERVENÁ zastupuje vášně. Zásobuje energií, odvahou, rozhodností, vůdčími schopnostmi a sebevědomím, že dosáhnete toho, co jste si umínili. K dalším kladům patří stálost názorů, věrnost ideálům i osobám, které jste si vybrali. Máte-li potíže s učením, pořiďte si červenou žárovku. Tato barva postaví na nohy i osoby po vleklé nemoci.

ČERNÁ tvoří protipól bílé a symbolizuje pesimizmus. Pokud si libujete v černých oděvech s vidinou toho, že vám opticky uberou pár kil, říkáte si o deprese. Na svět se díváte černě, což ještě umocní nápadně černé oční linky nebo havraní vlasy. Vaše sebevědomí klesá, ztrácíte víru v zázraky a na všechny se škaredíte. Tím nezabodujete!

Den narození: I ten ovlivňuje váš život. Jste „nedělátka“ nebo „pátečníci“?

svetzeny.cz

RŮŽOVÁ umocňuje vnímavost, něhu, jemnost a oddanost. Díky ní budete neobyčejně všímaví a citliví. Pokud ale budete mít sebemenší podezření, že někdo či něco útočí na vaše zájmy, okamžitě vzplanete hněvem „posledních spravedlivých“ – často neoprávněně a k vlastní škodě. Naštěstí se stejně rychle zase zklidníte a budete ztělesněním roztomilosti.

ZELENÁ působí stabilně, důstojně, uklidňujícím dojmem, a přesto vás nesvazuje a netáhne tam, kam se vám nechce. Samostatnosti a soukromí si totiž ceníte nade vše. Ani v krajní nouzi si nenecháte poradit, ale důsledky své nerozvážnosti nesete s hrdě vztyčenou hlavou. Když vám nebude dobře na duchu, koukáním do zeleně nic nezkazíte. Právě naopak.

FIALOVÁ dokáže harmonicky propojit oduševnělost, něhu, zdravý selský rozum, magii a kouzla. Potřebujete-li rozlousknout nějaký obzvlášť tvrdý oříšek nebo se vytáhnout super originálním nápadem, zkuste jíst borůvky, švestky, lilek, prostě fialově zbarvené potraviny. Taky si vymyslete vlastní rituál pro inspiraci, při němž by ale měla hořet fialová svíce.

ORANŽOVÁ podněcuje nadání, intuici, a dokonce vrozené telepatické schopnosti. Před vámi se není radno přetvařovat, jelikož odhalíte každou faleš. Nezáleží na tom, že nad svými předtuchami okázale máváte rukou a vytrubujete do světa, že se zásadně řídíte rozumem. Aspoň je vezměte na vědomí. Dřív nebo později se totiž většina splní.

HNĚDÁ je symbolem nezávislých lidí, kteří stojí pevně nohama na zemi. Jen tak vás někdo či něco nerozhodí. Stinnou stránkou je, že to může mít dopad na vaše pohybové ústrojí, prostě „zatuhnete“ v určité pozici, což kloubům nesvědčí. Většinou vzbuzuje nostalgické vzpomínky a úctu k tradicím, v rodině tedy zavedete pořádek, i kdyby se bránili.

Psychologický test osobnosti: Vyberte si jednu cestu na obrázku, dozvíte se o sobě překvapivé věci

svetzeny.cz

ŠEDÁ poskytuje rozvahu, ale zároveň nedůvěru. Pod jejím vlivem budete v relativně obyčejných situacích dlouze přemýšlet, co uděláte a jak se zachováte. Je symbolem neutrality, po které možná toužíte. Obáváte se, abyste nevzbudili přílišnou pozornost, a tak se raději držíte stranou. Z ulity nenápadnosti se snažte vyjít co nejdřív, ať za vámi nezapadne závora.

MODRÁ náleží moři a obloze, což předurčuje její význam. Vybudí ve vás vzletné myšlenky, které jakoby pokropíte „živou vodou“, takže se stanou realitou. Podporuje vyrovnanost, harmonii, vznešenost, skromnost, ale i melancholii. Když vám nebude zrovna do smíchu ani do skoku, zkuste se od toho odpoutat na houpačce, v houpací síti nebo pod sprchou.

ŽLUTÁ povzbuzuje, zahřívá a rozveseluje. Poskytne vám nadhled, nenucené chování a vnitřní rovnováhu, proto budete vítanými společníky všude, kam vstoupíte. Další sympatie získáte tím, že jste smělí a zvídaví, nikoli zvědaví a dotěrní. Jelikož se vám budou pořád honit hlavou nějaké ztřeštěnosti, dávejte si pozor na úrazy, zejména svalů a šlach.