Přejít k hlavnímu obsahu

Den narození: I ten ovlivňuje váš život. Jste „nedělátka“ nebo „pátečníci“?

Info ikona
Horoskop

Lidé, kteří přišli na svět v pondělí, mají jinou povahu než pátečníci či nedělňátka. Schválně, jak na vás a vaše blízké sedí následující charakteristiky. Objevte svoje skryté talenty podle dne vašeho narození!

PONDĚLÍ

Jeho vládcem je Luna (mimochodem francouzsky se tento den nazývá „lundi“). Luna stráží duši, proto pondělí symbolizuje rodinu, domov a city. Svým zrozencům dává do vínku skvělou intuici. Lidé narození první den v týdnu jsou také citliví a náladoví. Mívají velkou fantazii a empatii. Bývají laskaví a starostliví. Vynikají pracovitostí, ale občas jsou nestálí a zadumaní.

ÚTERÝ

Je pod vlivem mocné planety Mars (ve francouzštině je úterý „mardi). Ta úterní lidi opatřila nesmírnou bojovností a velkou dávkou odvahy. Umějí prosadit svou vůli a často se dožadují spravedlnosti. Jejich negativními vlastnostmi jsou netrpělivost a výbušnost. Mars je silnou planetou a stejně tak lidé narození v úterý, kteří neutíkají z boje a k problémům se stavějí čelem.

STŘEDA

Tento den patří planetě Merkur (francouzsky se středa řekne „mercredi“). V římské mytologii je Merkur bůh obchodu a cestování. Středeční osobnosti se proto stávají podnikateli. Tato planeta je představitelkou intelektu a svým svěřencům dává do vínku diplomatické vyjadřování, pohotovost, výřečnost, dostatek argumentů a neotřelé výmluvy. Astrologové nazývali Merkur Dobropánem. Lidé narození pod jeho vlivem bývají veselí a pohodoví.

ČTVRTEK

Do francouzštíny se název tohoto dne přeloží jako „jeudi“, což naznačuje, že jeho vládcem je Jupiter. Dává „svým“ lidem vznešenost a osobitost. Jeho zrozenci oplývají soucitem, šlechetností, upřímností a smyslem pro spravedlnost. Jsou to lidé s bujnou fantazií, již rádi přehánějí. Chtějí být všemi oblíbeni, proto se nechají snadno ovlivnit. Často propadají požitkářství, kterému neumějí poručit.

PÁTEK

Ochrannou ruku nad tímto dnem drží Venuše (francouzsky se pátek řekne „vendredi“). Pátečníky proto naplňují láska a hluboké city, pro které jsou ochotni obětovat úplně vše. Jsou nesmírně přitažliví a vyzařuje z nich tajemný půvab. Přicházejí se srdcem na dlani, mají obrovský soucit a sociální cítění. Bývají zdatnými diplomaty a mívají sklon k lenosti. Rádi příliš utrácejí.

SOBOTA

Jejím patronem je Saturn (Francouzi první víkendový den nazývají „samedi“). Lze ho charakterizovat jako planetu, která stírá hranice mezi moudrostí a nepřizpůsobivostí. Její zrozenci jsou praktičtí, mají smysl pro pořádek a dotahují věci do konce. Vyžadují přesnost. Jejich poznávacím znakem bývá přísnost a rezervovanost. Jsou vážní, zodpovědní, praktičtí, cílevědomí, ale dokážou být také tvrdohlaví.

NEDĚLE

Poslední, odpočinkový den pod patronací Slunce dává „nedělňátkům“ vůdcovské vlastnosti a slávu, ale občas si nevidí do úst. Nadělil jim také bohatství – jak materiální, tak duchovní. Jako děti Štěstěny sklízejí jeden úspěch za druhým. Dokážou se ze života radovat a chtějí si každou jeho chvilku vychutnat. Lidé narození v neděli ctí čest, vynikají odvahou a vystupují důstojně. Slunce jim nadělilo výjimečnou inteligenci a pohotovost.

svetzeny.cz

Týden lásky začíná pro tato tři znamení zvěrokruhu

svetzeny.cz