Přejít k hlavnímu obsahu

Energetičtí upíři: Vyvolávají ve vás pocit viny, nebo vás bez rozmyslu bodnou do zad. Máte někoho takového ve svém okolí?

Cítíte se občas ve společnosti některých lidí zvláštně? Jste úplně vyčerpaní a otrávení a to všechno bez zjevného důvodu. Možná jste právě narazili na energetického upíra. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Takoví lidé jsou běžnější, než si myslíte.

Kdo je to energetický upír? Člověk, který někdy záměrně vysává vaši emocionální energii. Je pro něj priorita vaše ochota jim naslouchat, starat se o ně a pečovat o jejich pohodlí. A to až do vašeho úplného vyčerpání. Můžete na ně narazit kdekoliv a kdykoliv. Může to být váš partner, kolega nebo šéf či nejlepší kamarádka, máma nebo někdo v rodině. Naučte se rozpoznat typy energetických upírů.

Oběť nebo mučedník

Věří, že jsou vydání na milost světu a trpí kvůli druhým lidem. Za své chyby viní neustále druhé a své okolí, oni nikdy nic neudělali, jen se proti nim vše spiklo. Těží z vaší viny a možná slušnosti, která vám nedovolí odkázat je do patřičných mezí. Není jim cizí manipulace, obviňování a citové vydírání druhých. Tohle chování bývá způsobeno extrémně nízkým sebevědomím energetického upíra, pravděpodobně v dětství nedostávali dostatek lásky, uznání nebo schválení a snaží se tak svou bolest vyřešit tím, že vyvolávají ve druhých pocit viny.

 

Spřízněné duše aneb náhodná setkání neexistují. Odhalte, zda jste připraveni setkat se s někým osudovým

Hledáte toho pravého člověka a ten stále ne a ne přijít? Pak musíte vydržet, ten pravý dorazí v tu samou chvíli, kdy je vám to souzeno. Co jasně ukazuje na to, že jste již připraveni se setkat se svou láskou?
svetzeny.cz

Narcista

Člověk neschopný projevovat empatii nebo skutečný zájem o druhé lidi. Na prvním a jediném místě má sám sebe, dlouho nic a teprve pak, možná, jsou ti druzí. To, že na první místo staví on sám sebe by možná tolik nevadilo, nicméně on od vás naprosto automaticky očekává, že ho budete mít také na prvním místě. Co to znamená? Neustále krmit jeho ego tím, jak je úžasný, báječný. Očekává denně minimálně tři lichotky a pokud se mu nedostanou, neváhá být nevrlý. Umí s lidmi manipulovat a pokud je to potřeba, vzbudí v nich pocity, že mu na nich záleží. Nenechte se zmást, stačí jedno otočení a bez váhání vám bodne dýku do zad a ani nemrkne.

Dominátor

Nejlépe se cítí, když je nad lidmi nadřazený a to jak nad muži, tak i nad ženami. Potřebuje být alfa a snaží se tak manipulovat a všem rozkazovat. Má pocit neomezeného rozhodování a touží, aby se ho všichni báli a dělali to, co jim řekne. Pramení to z hluboké nejistoty a tušení, že jsou špatní a slabí. To si kompenzují tím, že všechny okolo sebe zastrašují. Jsou to často hlasití lidé, kteří vidí svět černobíle. Mohou být rasističtí, sexističtí nebo homofobní, neřeší, co si o nich myslí druzí, hlavně, aby je poslouchali na slovo.

 

Chování, které vám vykrádá štěstí ze života. Vyvarujte se toxického chování

Štěstí se z pohledu psychologů dá definovat jako mentální stav, který obohacují pozitivní emoce. Zní to moc učeně? Možná. Každý své štěstí vidí v něčem jiném, někdo v novém autě, jiný v dětech, další v cestování.
svetzeny.cz
Info ikona
žena

Melodramatik

Melodramatika živí vytváření problémů, které přerostou v drama. To je totiž jejich jediná náplň života. Neustále se snaží vytvářet problém a drama, potřebují se hádat, vyhledávají krize a často se pasují do role obětí. V jejich životech často bývá velká prázdno, které potřebují něčím zaplnit. Chtějí ve svém životě lásku, ale přehnaný pocit důležitosti jim často nedovolí žít ve spokojeném vztahu. Negativní emoce jsou pro ně chléb, který je živí, jsou návykové a tudíž je těžké přestat vytvářet drama a hádky.

Za nic nemůžu

Tenhle druh energetického upíra není vždycky zlomyslný, někdy to může být jen bezmocný člověk, který skutečně potřebuje pomoc. Je dobré pomáhat druhým, ale je také důležité je vést k soběstačnosti a nutnosti přijmout zodpovědnost za své vlastní úspěchy i prohry. Tito lidé většinou za nic nemohou, nesvádí to sice na ostatní, ale jejich vina? To nikdy! Potřebují neustálou oporu, ale vy nemůžete být pořád připraveni být skálou, která je podrží. V důsledku toho můžete mít málo energie pro sebe.

Zdroj článku