Přejít k hlavnímu obsahu

Od těchto lidí se raději držte dál: Energetičtí úpíři, kteří vám zničí život

Mám depku. To už snad v životě řekl nejednou každý z nás. Vyjadřujeme tak všeobecný postoj, že nám není nejlépe, máme trápení, něco nás tíží. Lidé toto slovní spojení velmi často nadužívají a depresí v pravém slova smyslu netrpí.

Stále víc a víc lidí na světě prožívá nepříjemné životní období, ať už je delší nebo kratší. Mají pocit, že je nic nebaví, nic nemá smysl, nic jim nedělá radost. A přijde jim, že se u nich rozvíjí deprese což jim často potvrdí i “strýček Google”. Je tomu skutečně tak?

Deprese je psychické onemocnění, které diagnostikuje lékař. A než se tak stane, předchází tomu různá vyšetření. Předtím, než si sami diagnostikujete depresi se rozhlédněte kolem sebe. Není vaše nálada a momentální stav způsoben tím, jakými lidmi se obklopujete?

Lidé s patentem na rozum

Máte okolo sebe ty, kteří mají pocit, že snědli všechnu moudrost světa a mají takzvaně patent na rozum? Jedině jejich rady jsou správné, jedině jejich názor je správný a kdo se jim snaží oponovat, s tím se neváhají pustit do rozsáhlé debaty. Jejich vlastní omezený rozhled a pohled na svět je staví do role neoblíbených jedinců. Od takových lidí je nutné se držet raději co nejdál.

Mohlo by se vám líbit

Věty, které říkají manipulátoři, abyste se cítili špatně. Pokud je slýcháte od nějaké osoby často, mějte se na pozoru!

Lidé obvykle používají manipulativní věty či fráze, aby dosáhli svého cíle, nebo získali nad druhými moc. Některým manipulátorům navíc dělá dobře, pokud se díky jejich větám cítí druzí špatně nebo méněcenně. Podívejte se na nejčastější věty, které manipulátoři za těmito účely používají.
svetzeny.cz

Hluční, kteří toho moc neví

Lidé, kteří jsou hluční, neustále jich je všude plno a mají potřebu se ke všemu a všem vyjádřit? Obvykle však jejich názory stojí za starou belu. Jen vypouští nesmyslné teze, které druhé příliš neberou. Takoví lidé jsou často velmi intenzivní, chybí jim základy slušného chování a neznají míru. I když je o jejich názor nikdo neprosil, své názory rádi dávají k dobru a to pěkně nahlas.

Sobeckost je jejich druhé jméno

Jediné, co tyto lidi zajímá je jejich vlastní prospěch a štěstí. A často kvůli němu neváhají druhé pomlouvat, závidět jim nebo se dokonce snažit jim jejich úspěch, který si tvrdě vybudovali, nějak překazit. Sami potřebují mít všechno, ale aby pro to byť jen pohnuli prstem? To nehrozí. V práci to mohou být ti, kteří využijí každého pro vlastní prospěch.

Ti, co vysávají vaši energii

Říká se jim často energetičtí upíři. Jen na vás nahrnou své starosti, problémy a žádají, abyste je vždy vyslechli. Je jim úplně jedno, že máte své starosti, procházíte si nepříjemným obdobím nebo jen nemáte náladu je poslouchat. Dosáhnou svého, přehodí na vás své starosti, vysají z vás energii, parazitují na druhých lidech, protože se prostě jen potřebují cítit dobře. I za cenu toho, že druhým ublíží, to je totiž v danou chvíli naprosto nezajímá.

 

Zdroj článku