Přejít k hlavnímu obsahu

Zlomyslní lidé v našem životě: Nikdy se jim nevyhnete, ale můžete se s nimi naučit správně jednat

Zlomyslné lidi potkáte ve svém životě často. Někdy se jim stačí vyhnout a nepustit je do svého života a někdy s nimi musíte vycházet, protože jsou například součástí vaší práce nebo rodiny. Je dobré mít se před nimi na pozoru. Jak se s nimi v životě vypořádat a hlavně jak s nimi jednat?

Svět dospělých se skládá z povinností a věcí, které člověk dělat musí. Musíte chodit do práce, abyste vydělali peníze na všechny své výdaje a potřeby. Setkáváte se s lidmi tedy nejen v práci, ale třeba také v domě kde bydlíte, v rodině nebo okruhu přátel. Zlomyslnost některých lidí nezná hranic a pokud se vás to týká, pak se k tomu musíte postavit. Je otázkou, jak na to. Jak to celé elegantně zvládnout a nedat se druhými strhnout ke zlomyslnosti a jízlivosti.

Zůstaňte v klidu

Nenechat se vyprovokovat, zachovat chladnou hlavu. Někdy to může být velmi těžké. Druzí vypouští své jedovatosti, snaží se vás ranit na tom nejcitlivějším místě a ve svém hněvu a hrubosti často nevidí, co tím způsobují. Vaše obrana by měla být klid? Ano. Když zůstanete klidní když se k vám někdo chová zle nebo zlomyslně, dejte mu prostor, aby se zaměřil na svou vlastní hrubost. Dejte jim pocítit, že jejich chování je špatné, ale nevyužijte k tomu zlobu nebo hněv. Raději se obrňte laskavostí, ta je totiž hybnou sílou.

 

Jak ženy manipulují s muži aneb kde se nacházejí hranice manipulace

Křehkost, bezbrannost a něžné jednání. Tak se většinou popisuje ženské pokolení, ale co když je žena v pozici úspěšné emoční manipulátorky? Do pozice manipulátora se může dostat muž i žena, ale záleží, jaké hranice je dobré nepřekračovat. Existuje tedy něco jako snesitelná míra jemné manipulace?
svetzeny.cz

Nastavte zdravé hranice

Hranice za které nejdete, které nepřekročíte a je jedno, že okolí ano, vy ne. Může to být člověk v práci, členové rodiny, kteří chtějí diskutovat o svých politických názorech, sociálních sítích a mnoha dalších věcech. Uvědomte si a nastavte řešitelné a neřešitelné starosti. Jsou chvíle, kdy je konfrontace důležitá a vy do ní jdete. Pak jsou chvíle, kdy to pro vás bude krok zpět a vyvolá to jen další a další konfrontace, které obvykle nemají řešení. Nastavte si vlastní zdravé hranice, které v diskuzích nepřekročíte, i když se druzí velmi snaží vás vyprovokovat.

Aktivně naslouchejte

Někdy jsou lidé zlomyslní, protože sami neví kudy kam. Nedaří se jim, mají problémy a myslí si, že tím je přehodí na vás a uleví se jim. Někdy prostě jen poslouchejte a zeptejte se, zda dotyčný chce, aby mu ho někdo vyslechl a pomohl mu s jeho starostmi. Často mají lidé sklon své problémy ventilovat vztekem nebo vybíjením si agrese na druhých. Proč to neotočit a nenabídnout pomoc? 

 

Info ikona
muž a žena

Herečka s nejširším úsměvem Katherine Heigl sdílela na Instagramu vzácný příspěvek se svými dětmi

Viděli jste děti této krásné blondýnky? Že ne? To bude tím, že blondýnka své děti na odiv nedává příliš často, tentokrát ale udělala výjimku!
svetzeny.cz

Upřímnost nade vše

Některé situace vyžadují držet jazyk za zuby, jiné zase potřebu mluvit. Ocitnete-li se v takovéto situaci, volte pečlivě slova. Řekněte co chcete, ale ne tou jedovatou nebo jízlivou formou. Myšlenky lze vyjádřit jednoduše, bez emocí. Buďte upřímní, okouzlující, věcí a pevní v tom, co chcete sdělit.

Nechte to být

Někdy je to ten nejlepší způsob, jak zvládnout zlé, agresivní a zlomyslné lidi. Ignorovat je a nechat to být. Odejít s vědomím, že jste to vy, kteří ze situaci vybruslili se ctí a jdou po té správné cestě. Zamyslete se, co vám to přinese, když se budete s někým hádat, přesvědčovat ho o své pravdě? Nebude pro vás lepší nechat ho být, usmát se a třeba i odejít? Šetříte tak svou energii na věci, které skutečně vyžadují vaši pozornost a kam chcete své myšlenky směřovat.

 

Zdroj článku