Přejít k hlavnímu obsahu

Zlomyslní lidé v našem životě: Nikdy se jim nevyhnete, ale můžete se s nimi naučit správně jednat

Info ikona
muž a žena

Zlomyslné lidi potkáte ve svém životě často. Někdy se jim stačí vyhnout a nepustit je do svého života a někdy s nimi musíte vycházet, protože jsou například součástí vaší práce nebo rodiny. Je dobré mít se před nimi na pozoru. Jak se s nimi v životě vypořádat a hlavně jak s nimi jednat?

Svět dospělých se skládá z povinností a věcí, které člověk dělat musí. Musíte chodit do práce, abyste vydělali peníze na všechny své výdaje a potřeby. Setkáváte se s lidmi tedy nejen v práci, ale třeba také v domě kde bydlíte, v rodině nebo okruhu přátel. Zlomyslnost některých lidí nezná hranic a pokud se vás to týká, pak se k tomu musíte postavit. Je otázkou, jak na to. Jak to celé elegantně zvládnout a nedat se druhými strhnout ke zlomyslnosti a jízlivosti.

Zůstaňte v klidu

Nenechat se vyprovokovat, zachovat chladnou hlavu. Někdy to může být velmi těžké. Druzí vypouští své jedovatosti, snaží se vás ranit na tom nejcitlivějším místě a ve svém hněvu a hrubosti často nevidí, co tím způsobují. Vaše obrana by měla být klid? Ano. Když zůstanete klidní když se k vám někdo chová zle nebo zlomyslně, dejte mu prostor, aby se zaměřil na svou vlastní hrubost. Dejte jim pocítit, že jejich chování je špatné, ale nevyužijte k tomu zlobu nebo hněv. Raději se obrňte laskavostí, ta je totiž hybnou sílou.

 

Jak ženy manipulují s muži aneb kde se nacházejí hranice manipulace

svetzeny.cz

Nastavte zdravé hranice

Hranice za které nejdete, které nepřekročíte a je jedno, že okolí ano, vy ne. Může to být člověk v práci, členové rodiny, kteří chtějí diskutovat o svých politických názorech, sociálních sítích a mnoha dalších věcech. Uvědomte si a nastavte řešitelné a neřešitelné starosti. Jsou chvíle, kdy je konfrontace důležitá a vy do ní jdete. Pak jsou chvíle, kdy to pro vás bude krok zpět a vyvolá to jen další a další konfrontace, které obvykle nemají řešení. Nastavte si vlastní zdravé hranice, které v diskuzích nepřekročíte, i když se druzí velmi snaží vás vyprovokovat.

Aktivně naslouchejte

Někdy jsou lidé zlomyslní, protože sami neví kudy kam. Nedaří se jim, mají problémy a myslí si, že tím je přehodí na vás a uleví se jim. Někdy prostě jen poslouchejte a zeptejte se, zda dotyčný chce, aby mu ho někdo vyslechl a pomohl mu s jeho starostmi. Často mají lidé sklon své problémy ventilovat vztekem nebo vybíjením si agrese na druhých. Proč to neotočit a nenabídnout pomoc? 

 

Info ikona
muž a žena

Herečka s nejširším úsměvem Katherine Heigl sdílela na Instagramu vzácný příspěvek se svými dětmi

svetzeny.cz

Upřímnost nade vše

Některé situace vyžadují držet jazyk za zuby, jiné zase potřebu mluvit. Ocitnete-li se v takovéto situaci, volte pečlivě slova. Řekněte co chcete, ale ne tou jedovatou nebo jízlivou formou. Myšlenky lze vyjádřit jednoduše, bez emocí. Buďte upřímní, okouzlující, věcí a pevní v tom, co chcete sdělit.

Nechte to být

Někdy je to ten nejlepší způsob, jak zvládnout zlé, agresivní a zlomyslné lidi. Ignorovat je a nechat to být. Odejít s vědomím, že jste to vy, kteří ze situaci vybruslili se ctí a jdou po té správné cestě. Zamyslete se, co vám to přinese, když se budete s někým hádat, přesvědčovat ho o své pravdě? Nebude pro vás lepší nechat ho být, usmát se a třeba i odejít? Šetříte tak svou energii na věci, které skutečně vyžadují vaši pozornost a kam chcete své myšlenky směřovat.

 

Zdroj článku