Přejít k hlavnímu obsahu

7 rad, díky kterým prožijete podzim s úsměvem na rtech

Info ikona

Na podzim je naše tělo oslabené z chladu a nedostatku slunečního svitu, a tak může být obtížné udržet si dobrou náladu. Přitom záleží jenom na vás, jaký bude

1. Přijměte proměnlivost počasí 

V létě nadáváme na vysoká vedra a na podzim se nám zase nelíbí déšť. Zbytečně se nad výkyvy počasí nepozastavujte a spíš hledejte cestu, jak se i za sychravých dnů cítit příjemně. Vždyť existuje tolik aktivit, které můžete teď dělat! Já osobně vám doporučuji třeba saunu, která prospívá nejen našemu tělu, ale i psychice.

2. Usmívejte se na sebe i druhé

Úsměv dokáže zázraky. Až ráno budete stát zamračení před zrcadlem, zastavte se a naopak se na sebe usmějte. Můžete si vybavit hezký okamžik či něco vtipného. I když vám ze začátku do smíchu není, rychle vám dokáže změnit náladu. Až vyjdete z domova, nebojte se usmát také na druhé. Většina z nich vám to oplatí a příval pozitivní energie je k nezaplacení. 

3. Hledejte každodenní štěstí

Někdy máme štěstí na dosah, ale vůbec je nevidíme. Skutečné štěstí můžete prožívat již dnes, právě v tomto okamžiku. Nemusíte čekat na skvělou budoucnost a lepší dny. Zkuste si vybavit, co všechno je ve vašem životě hezké a co jste dokázali. Za co konkrétně jste vděční? Rozhlédněte se kolem sebe a soustřeďte se na vše příjemné, co vás obklopuje. 

4. Nebojte se požádat o podporu

Každý si prožil dny, kdy se vůbec necítil ve své kůži a nedokázal sám sobě pomoci. V tento okamžik můžete využít svých blízkých a kamarádů, kteří vás pouhým slovem mohou dostat zpět do dobré nálady. Nebojte se zavolat těm, u kterých máte podporu, a svěřte se jim, že se necítíte zrovna dobře. Slovo má obrovskou moc a v případě spřízněných lidí to platí dvojnásob. 

5. Dopřejte si kvalitní jídlo a spánek

Někdy k udržení pozitivního myšlení stačí obyčejné rituály, jako je jídlo a dostatek spánku. V sychravém počasí tělo vyžaduje teplé a výživné jídlo, stejně tak jako potřebuje více „dobíjet“ během noci. A když bude spokojené vaše tělo, bude i mnohem spokojenější vaše duše. Kromě toho společné jídlo je rituál, který by měla mít na denním programu každá rodina.

6. Využijte léčebné moci hlasu

V oblasti krku sídlí jedna ze sedmi základních čaker, která je zodpovědná za komunikaci. Někdy v sobě zbytečně potlačujeme emoce, jež nás poté mohou trápit na podvědomé úrovni. A nejlepším způsobem, jak je projevit, je práce s naším hlasem. Pokud jste podráždění, nebojte se vykřičet v lese nebo třeba v autě. Když cítíte smutek, klidně hlasitě plačte. Nebojte se zpívat. Naladíte se tak na svoji unikátní vibraci a podpoříte funkci páté čakry. 

7. Plánujte si hezké chvíle

Během podzimu bývají mnozí v největším pracovním stresu a nemají myšlenky na to, kdy budou odpočívat nebo kam pojedou za zážitky. A to je škoda. Sedněte si s rodinou a pobavte se o tom, jaké aktivity by se vám líbily. Potěší vás ale i drobnosti, jako je návštěva kina, divadla či koncertu. Plánujte si malé radosti už teď a nečekejte na jaro!