Přejít k hlavnímu obsahu

Jak „přežít“ depresivní podzim?

Řadíte se mezi ty, kteří s nástupem podzimu zalezou pod peřinu a vykouknou až ve chvíli, kdy napadne sníh? Mrkněte se na naše tipy, jak se tohle roční období zpříjemnit!

Plánujete

Naplánujte si nejrůznější akce a činnosti, které chcete tenhle podzim stihnout. Můžete vyzkoušet jízdu na bruslích, dokud nenapadne sníh, pokud rádi jezdíte na kole, vyražte i teď. Kromě toho si můžete naplno užít procházky pestrobarevnou přírodou. Nezapomeňte na divadelní představení, filmové premiéry či řadu koncertů. Určitě najdete činnosti, které vás i na podzim budou těšit.

Buďte s přáteli

Jestli se cítíte pod psa, nažhavte telefon a svolejte kamarády! Můžete vyrazit do města, nebo si doma uvařit svařák a probrat všechno od A do Z a chmury vás přejdou. Znáte to: sdílená radost, poloviční starost!

Ať je hudba tvůj lék

Hudba dokáže ovlivnit naši náladu, proto zapomeňte na nějaké teskné balady a pustě si nějakou rytmickou hudbu nebo letní hity, při kterých jste tancovaly na pláži. Hned vám to zvedne náladu! A klidně si i zatancujte. 

Další knížku, prosím

Přichází to správné počasí pro deku, čaj a knížku. Konečně si uděláte čas na všechny nepřečtené poklady na nočním stolku a strávíte hodiny úplně v jiném světě. Jen přiznejte, kdy naposled jste to udělali?

Zahalte se do vůní

Aromaterapie má tisíciletou historii a je prokázáno, že nejrůznější vůně na nás mohou mít nejrůznější účinky. Pro podzim se hodí vůně skořice či hřebíčku, který má antiseptické účinky a užívá se i k tlumení bolesti (například při bolesti zubů). Vanilka zase navozuje pohodu, působí proti depresím, při nervovém podráždění či nespavosti. Funguje i jako afrodiziakum.

Jeďte do sklípku

Podzim je nejlepší příležitostí, kdy vyrazit na ochutnávku vynikajících vín do moravských sklípků. Na zdraví!