Přejít k hlavnímu obsahu

Tyto dárky nikdy nesmíte dávat ani přijímat: Hodiny symbolizují neštěstí, peněženka chudobu, perly zase slzy

Info ikona
Symbolika darů, tyto dárky nikdy nedávejte

Znamení a pověry hrají určitou roli v životě každého člověka. Někdo tomu nevěří, jiný na to zase nedá dopustit. S dobrým úmyslem chcete vašim blízkým nebo rodině darovat určitou věc, avšak existují předměty, které se nedoporučují dávat dál. Můžete jim přivolat neštěstí, bolest i smrt. Věříte na symboliku darů?

Které dárky je nevhodné darovat nebo je přijímat? Kvůli špatné energii a senzibilitě není dobré tyto předměty dávat jiným osobám. Dostali jste někdy dárky, které vám připadaly urážlivé či nevhodné? Zajímalo by vás, co si dárci mysleli, když je pro vás vybírali? V dnešním článku se dozvíte, jaké věci není vhodné darovat nebo vůbec přijímat z pohledu ezoteriky.

Zrcadlo

Zrcadlo bylo vždy považováno za mystický předmět, tedy okno do jiného světa. Dříve se věřilo, že majiteli zrcadlo dokázalo vzít veškerou jeho krásu nebo zdraví. V dnešní době se spíše věří na to, že darované zrcadlo přináší neštěstí. I takové zrcadlo v sobě ukrývá spoustu negativní energie (především ty starožitné), která se musí uvolnit pomocí soli nebo jiného rituálu. Darovat novomanželům zrcadlo je špatný nápad, naši předkové věřili, že něco takového by snadno zničilo spojení mladých. Prostě předměty s magickými schopnostmi jsou považovány za atribut čarovných záležitostí, což je zároveň děsivé, ale i fascinující.

Hodiny

Hodiny odměřují čas, což není asi žádnou novinou, nicméně se říká, že když se hodiny nebo hodinky zastaví, symbolizuje to nešťastný konec. Jakoby vám hodiny prostě a jednoduše odpočítávaly váš čas šťastného bytí. Nejčastěji to může značit konec vztahu. Zdá se vám to jako nesmysl? V Číně dát někomu hodinky je bráno jako špatné znamení naznačující, že dotyčnému vyprchává jeho čas na zemi.

Jaký byl váš minulý život dle numerologie: Byli jste válečníci, milionáři či věštci?

svetzeny.cz

Nůž

Ostré předměty mohou samozřejmě člověka poranit, nicméně pokud přehlédneme tuhle část, tak z hlediska ezoteriky se jedná o předmět, který v sobě uchovává příliš negativní energie. Asi nejrozšířenější pověra ohledně darování nože je to, že kvůli své ostrosti, by se neměla dávat darem, jelikož mohou rozříznout přátelství. Jediná možná obrana proti tomu je, že si za nůž necháte zaplatit drobnou mincí. A proto je dobré minci věnovat zároveň s nožem. Také se říká, že by se nože neměly dávat jako svatební dary, protože ostré nože by mohly poškodit pevnost manželského svazku. Pokud jste pozváni na nějakou svatbu nebo jinou slavnost, tak sada nožů nebude to pravé.

Peněženka

Chcete někoho blízkého obdarovat peněženkou? Patří určitě mezi běžné a oblíbené dárky. Nicméně, pokud chcete, aby se danému člověku v nadcházejícím roce dobře dařilo po finanční stránce, tak dávejte pozor na to, aby nebyla peněženka prázdná. Podle pověr značí prázdná darovaná peněženka chudobu. Pokud zvolíte tento dárek, vložte tam nějaké peníze, alespoň pro jistotu.

Rozbité zrcadlo může chytit duši člověka a věznit ji. Černé kočky a havrani přináší smůlu nebo smrt. Odkud pověry pramení?

svetzeny.cz

Perly

Perly vypadají jako skvělý a originální dárek pro ženu, kdo by také nemiloval šperky? Avšak perly symbolizují mimo jiné slzy, které budou obdarovaného provázet celý rok. Zde platí pravidlo, že čím víc perel daný dar obsahuje, tím víc slzavého období člověka potká. V mnoha zemích mají perly za symbol zoufalé a opuštěné vdovy i sirotky. Také Karel Jaromír Erben cituje v Kytici, že: „V perlách se slzy ukrývají“.

Zdroj článku