Přejít k hlavnímu obsahu

Tarotový výklad od kartářky Alice Cross od 19. do 26. ledna 2024: Karta 9 holí vás donutí uvědomit si vlastní chyby a nebude to příjemné

Kartářka Alice Cross pro Svět Ženy připravila tarotový výklad od 19. do 26. ledna 2024. Zjistěte, co vás v tomto týdnu čeká a na co se podle výkladu tarotových karet připravit. Čekají nás pohodové dny, ale i takové, ve kterých si budeme muset uvědomit vlastní chyby a začít konat. Na místě bude také zhodnotit vaši finanční situaci a nastolit její stabilitu.

19.1. – 2 hole

Páteční den využijte ke shrnutí týdne a vyjasněte si vše, co máte nejasné. Uvědomte si, že jste udělali správná rozhodnutí. Karta 2 hole je totiž o tom, abyste se naučili neodkládat záležitosti, u kterých si nevíte rady. Vaše rozhodnutí je správné. Někdy je třeba si uvědomit, že existuje více dobrých možností a neustále hledat další varianty může být vyčerpávající. Velké plánování odložte a zkuste se zaměřit na to, co je nyní aktuální. Důležitější, než samotný cíl, jsou kroky, které k cíli vedou. Dnes nelenošte, je to den o aktivitě. Nastartuje svůj den na plný plyn, bude to krásná jízda, ve které se vám bude dařit ve všech směrech. Žádné velké přemýšlení, udělejte jednoduchý krok a nezapomeňte na okamžitou realizaci. Není to nic složitého.

Barva aury: Zjistěte, která je ta vaše a co o vás vypovídá

Aura obklopuje každou živou bytost na Zemi. Jde o jakýsi zářivý barevný obal složený z energie, která proudí kolem nás. Její barva napovídá o obecně o našem založení a charakterových rysech a předpokladech, ale vyjadřuje i naší momentální náladu, emoce a celkové rozpoložení.
svetzeny.cz

20.1. – 8 holí 

Víkend začněte rychle, ale nechte vést svého ducha. Dnešek je o rychlosti a pohybu, zkuste se nechat unášet. Věci se daly do pohybu a stanou se mnohem dříve, než bychom čekali. Mějte přehled. Není třeba zasahovat do ničeho, co neovlivníte, už je to dané. Karta 8 holí přeje připraveným, takže se držte, frčíme – to je heslo dnešního dne. Nebuďte zbrklí, ale buďte aktivní. Co stihnete je jen na vás – alespoň rozpoznáte, jak na tom opravdu jste. Začal vám dnešní den pohodově? To znamená, že by nic nemělo narušit vaši harmonii. Máte od rána fofr? Chopte se toho a vše vyřešte, nic neodkládejte. Začněte tím, co přijde první. Kdo má tendenci lenošit, určitě vám do toho něco přijde. 8 holí je aktivní karta, která se snaží rozpohybovat vše a všechno. Veškeré úsilí a aktivita je předurčení k budoucímu úspěchu. Je to karta, která vidí mnohem dále než tam, kde momentálně jste. Zdárně se blížíte k cíli. Je jen na vás, zda to bude váš vysněný cíl, nebo zklamání. Nikdo jiný to nemůže ovlivnit. Vydržte to úsilí, stojí to za to!

21.1. – Král mečů

Tarotová karta Král mečů vás vyzývá k otevření mysli. Dnes jděte cestou bez kompromisů, ale spravedlivě. Buďte upřímní a mějte smysl pro klidné jednání v neklidné době. Je třeba mít v životě správný přehled. K tomu vám mohou pomoci knihy a samostudium. Můžete se setkat s někým, kdo vám poskytne užitečnou radu. Nebojte se rozhodování, ale nezneužívejte své autority nebo intelektuální převahy. Využijte tuto energii eticky, ale cílevědomě. I vy umíte dobře poradit, buďte tedy otevření k diskuzi. Dnes dotahujte vše do konce. Nedělní odpočinek je povinný pro všechny spěchající!

Spřízněná duše: Jak poznat, že se už brzy objeví ve vašem životě?

Cítili jste někdy, že máte vedle sebe spřízněnou duši? Nemusí to být nutně jen partner, ale třeba někdo jiný z rodiny nebo třeba kamarádka. Cítíte, že ten vztah je něčím jedinečný. I když jste někoho takového zatím nepotkali, dobrou zprávou je, že se tak může stát kdykoli. Každý totiž v životě svoji spřízněnou duši dříve či později potká. Jak poznat, že se tento okamžik blíží?
svetzeny.cz

22.1. – Mírnost

Týden začněte v pokojném tempu. Zklidněte své myšlenky a vnímejte sami sebe jako součást všeho, co se děje. Dnes je den, kdy využijte své umělecké nadání. Podpoří nás intuice, praktičnost i vývoj. Zůstaňte za všech okolností soustředění, ať vám neunikne bleskurychlá intuice, kterou můžete ihned využít. Návštěva galerie, divadla či jiné kulturní události vás obohatí o úžasný zážitek. Vnímejte, zapojte svůj rozum i srdce a dejte do vašeho zážitku všechno. Uvědomte si své pocity a nechte je proudit celým tělem. Máte chuť namalovat obraz či vytvořit umělecké dílo? Včera bylo pozdě a zítra bude také pozdě, začněte hned. Jste dnes pod ochranou karty umělců a alchymistů. Karta Mírnost nás učí trpělivosti. Když dnes začnete tvořit své umělecké dílo, rozvíjejte ho, pokračujte v usilovné práci, obohacujte ji o vaše smysly a tvořte dál. Buďte trpěliví i k sobě. Když vám něco nepůjde tak rychle, pokračujte po malých krůčkách, nepolevujte a nedělejte žádné závěry, na ty je brzy. Karta Mírnost nám vzkazuje, ať se spojíme s živlem vody kolem nás. Když prší, vnímáte déšť?  Zajděte si na procházku do lesa a najděte studánku, ze které ochutnejte vodu. Voda má minulost a může vám vyprávět krásné příběhy. Nechte projevit svého lidského génia!

23.1. – 9 holí

Karta 9 holí nás zastavuje, abychom si vyjasnili, kde jsou naše hranice. Je to stejné, jako když kolem domu postavíte plot. Určitě to může být z důvodu ochrany, ale musíte počítat i s tou variantou, že je to překážka. Co je pro vás důležité? Stavíme překážky místo toho, abychom se podívali na to, co již máme. Tvoříme hranice místo toho, abychom hledali spojení a souvislosti. Neuvědomujeme si, že naše životy jsou propojeny s naší prací, jednáním a životy druhých. Myslíme jen na překážky a omezení. Zbourejte své “ploty”, které vás brzdí ve vaší práci a místo toho přemýšlejte nad tím, kde máte prostor na seberealizaci. Karta 9 holí říká, že jste silní, ale to všechno, co děláte, nelze dlouho vydržet, aniž by vám někdo pomohl. Máte schopnost rozpoznat své silné i slabé stránky stejně, jako rozeznat nástrahy a své možnosti. Vaše výzva je, abyste pochopili, že jste velmi zkušení, ale nemůžete se rozvíjet, když nebudete umět delegovat své povinnosti. Nepodléhejte sebelítosti a pokračujte usilovně v tom, čeho chcete docílit. Uvědomte si vlastní chyby a konejte. Dívejte se dopředu a neodkládejte své úmysly. Pokud jste rozhodnuti, odhodlejte se k činu. Pokud potřebujete více času, zvolněte. Ukáže se vám ten správný směr a vy opět budete kormidelníkem ve svém životě.

Numerologie vašeho jména: Zjistěte, jaký osud máte předurčen

Přemýšleli jste někdy o významu svého jména? Někdo ho dostane po svých předcích, jiný zkrátka proto, že se líbilo jeho rodičům. Stejně tak jako vaše datum narození, i jméno nese energii a ovlivňuje váš život víc, než si možná myslíte.
svetzeny.cz

24.1. – Poustevník

Poustevník je "otec času". Nastal čas se uzavřít do sebe a ujistit se o tom, co doopravdy chcete. Co je skutečně správné a důležité? Nenechte se nikým ovlivnit. Je třeba najít svou cestu bez velkého ohledu na okolí. Můžete využít svoji vnitřní sílu, kterou v sobě máte. Karta Poustevník ukazuje cestu a je zároveň světlem pro ostatní, kteří hledají pravdu a moudrost. Umí rozeznávat protiklady – světlo a stín. Hledejte světlo, které vám bude osvětlovat další cestu. Vždyť to znáte – pod svícnem je největší tma a odhalení pravdy čeká právě tam, kde ho čekáte nejméně. Procitněte díky svému sebepoznání, které vás povede k pravdě. Dnešní den je vynikající na studium tajných nauk, hermetických věd a alchymie. Energii využijte na zkoumání sebe samých a vašeho vlivu na věci kolem sebe. Je to velmi náročný a hluboký proces.

25.1. – Rytíř pentaklů

Rytíř pentaklů nám říká, že nevěnujeme dostatečné úsilí tomu, jak si zajistit finanční jistoty, abychom se cítili stabilně. Věnujte pozornost vaši práci – víte kam směřuje a kam směřujete vy? Nejste z toho věčného trmácení unavení? Naše práce a finanční závazky nám poskytují stabilitu, bezpečí a ochranu. Karta Rytíř pentaklů vás oslovuje s otázkou, zda to, co vám zajišťuje finanční příjem, není stagnující? Dosáhli jste určitě zralosti a nyní je třeba ji praktikovat. Důvěřujte tomu, že změny zvládnete a budete opět nadšeni z toho, jak vás to bude bavit. Nyní jste “znuděni” a jste jako vojáci, kteří “plní rozkazy”, aniž byste nad tím přemýšleli. Rytíř pentaklů značí, že jste schopni poskytovat bezpečí, být odpovědní, ale musíte si věřit. Může ale také naznačovat, že zanedbáváte věci či lidi kolem sebe. Nezodpovědnost je způsobena požitkářstvím. Rytíř pentaklů přichází ve chvíli, kdy je období finančního a materiálního zajišťování a je na čase zrychlit jeho uskutečnění. Může se jednat o shromáždění potřebných prostředků na stabilitu či rozvoj svých pracovních dovedností. Můžete lpět na drobnostech a dřít se do úmoru, což jak dobře víte, je pro vás cesta do začarovaného kruhu a poté se změna dělá obtížněji. Začněte se realizovat dle svých schopností, stačí si začít věřit.

Každé znamení zvěrokruhu je pod vládou jiné planety: Ovlivňuje náš každodenní život neočekávaným způsobem

Planety obecně mají v astrologické analýze velmi významnou roli. Pomáhají odhalovat specifickou energii každého znamení zvěrokruhu. Díky nim se dozvíte mnoho podstatných věcí - o lásce, zamilovanosti, nepřátelích a podobně. Planety zkrátka ovlivňují to, jak plujete životem a nabízí základní rysy, které spolu se znameními dotváří. Která je planeta vládnoucí vašemu znamení? A co vám přináší?
svetzeny.cz

26.1. – 10 holí

Je tu pátek a vy chcete veškeré starosti hodit za hlavu. Jste přetížení, už ani nevidíte na svou cestu. Odhoďte svůj náklad a narovnejte se. Pokud stále máte potřebu něco dělat a přetěžovat se, musíte se naučit i odpočívat. Když budete mít neustále na zádech tu tíhu, která vám nedovoluje vidět vaši cestu, budete stále více unavení a frustrovaní. Karta 10 holí je stejná jako pořekadlo o nošení dříví do lesa. Podívejte se na svou práci, opravdu je efektní? Je pro vás přínosná? Pokud vám bere energii, zkuste ji změnit a dělat jinak. Třeba se stále pokoušíte ji dělat únavným a náročným způsobem. Hledejte zjednodušení. Práce by nás neměla zatěžovat, stejně jako naše úkoly a povinnosti. Žijeme život, který bychom měli využít dle svých možností. Tak si ho užívejte a využijte své schopnosti ve své práci. Vždyť práce je naše tvorba, je to náš odkaz zde na Zemi. Kdo dnes pocítí bolest v zádech, je to alarm, že ztrácíte svoji stabilitu. Zastavte se, protáhněte se, narovnejte svá záda a věnujte jim péči. Zajděte si na masáž nebo si zacvičte.

Týdenní horoskop: Štěstí čeká následující týden na 3 znamení zvěrokruhu. Váhy, gratulujeme

Když v pondělí ráno zazvoní budík, většina lidí by se nejraději převalila v posteli a přetáhla si deku přes hlavu – začátek nového týdne je těžký, přeci jen nikdy pořádně nevíme, co čekat. Jak by to ale vypadalo, kdybyste mohli nahlédnout do budoucnosti a už věděli, že příštích pár dní bude skvělých? Tři znamení zvěrokruhu mají štěstěnu v následujících dnech na své straně. Která znamení to jsou?
svetzeny.cz

Alice Cross, vystudovaná alchymistka specializující se na tarotové výklady, historii alchymie, symboliku a tarotovou numerologii. Přetváří získané alchymistické poznatky do běžného života pomocí transformace. Přináší k vám alchymii moderní, ale zároveň tajemnou a tisíce let neměnnou. Je zakladatelkou prvního online alchymistického českého portálu Alchymistka.com.

Tarotové karty na týden od 19. do 26. ledna
Zdroj článku