Přejít k hlavnímu obsahu

Konec vypadávání vlasů! Odhalte prastará tajemství nádherných a zdravýchvlasů

Ajurvédská medicína je stará tisíce let a nabízí tradiční a osvědčené postupy pro dosažení krásných a dlouhých vlasů. Tato starobylá metoda dbá na rovnováhu těla a mysli, kdy využívá přírodních látek a technik, které podporují růst a zdraví vlasů. Odhalte prastará tajemství Ajurvédy a přesvědčte se sami, že i vy můžete mít vlasy svých snů.

Ajurvédská medicína má tradici po tisíce let

Krásné a zdravé vlasy jsou snem mnoha žen a mužů po celém světě. Ajurvédská medicína, tradiční indický systém léčby, nabízí mnoho cenných rad a postupů pro dosažení krásných a dlouhých vlasů. Jedním z klíčových principů ajurvédské péče o vlasy je udržovat rovnováhu těla a mysli, což vede ke krásným a zdravým vlasům.

Vlasové oleje vám pomohou vlasy hydratovat

Použití vlasových olejů je tradiční ajurvédskou praxí v péči o vlasy. Oleje, jako je kokosový, amla (indický angrešt) nebo ricinový olej, posílí vaše vlasové folikuly, omezí lámání vlasů a hydratují suché konečky. Při vmasírování oleje do pokožky hlavy navíc dochází k jejímu prokrvení. S oleji to však nesmíte přehánět, aby nedošlo k nadměrnému zatížení vlasů.

Technika Balayam vám zabere jen pár minut denně

Tato jednoduchá technika, odvozená z jógy, se stala velmi populární pro posílení vlasů a podporu jejich růstu. Spočívá v tření nehtů obou rukou o sebe po dobu asi 5-10 minut denně. Palce netřete, ale mějte je směrem vzhůru. Tímto třením dochází ke stimulaci tlakových bodů pod nehty, které údajně mohou ovlivňovat průtok krve do pokožky hlavy.

Vyrobte si pastu ze shikakai

Shikakai je keřovitý strom, který je tradičně používán v Indii jako přísada přírodních šamponů. Shikakai má čistící a zjemňující účinky na vlasy a pokožku hlavy, což pomáhá udržovat vlasy zdravé a lesklé. Na trhu je k dostání i ve formě prášku, ze kterého si můžete vyrobit blahodárnou pastu na vlasy. Stačí prášek smíchat s trochou vody, nanést na vlasy a poté důkladně opláchnout.

Trendy účes 70. let ovládne letošní podzim: Vsadila na něj i vévodkyně Kate

Vévodkyně Kate je inspirací pro mnoho žen po celém světě. Její eleganci, ladný vkus a styl obdivují nejen fanoušci královské rodiny. Kate udává trendy, aniž by se snažila být jakoukoliv módní ikonou. Její nejnovější vlasový počin se ve velkém odráží ve stylu 70. let a moc jí sluší. Inspirujte se a zkuste ho také.
svetzeny.cz

Pokud máte dlouhé vlasy, zaplétejte je do copů

Pletení vlasů do copů sice nepodpoří jejich růst, ale zato chrání vlasy před třením, lámáním a zacucháním. Tento účes může být obzvláště přínosný pro dlouhé vlasy. Pokud nechcete nosit cop mezi lidi, zaplétejte si vlasy alespoň na noc, kdy dochází k velkému tření o polštář a následnému zacuchání a poškození vlasů.

Vyrobte si domácí masku na vlasy z přírodních surovin

Domácí masky na vlasy jsou oblíbenou ajurvédskou pomůckou ke krásným vlasům. Můžete vytvořit masky z přírodních ingrediencí, jako je třeba med, banán, avokádo, jogurt, kefír, citron nebo aloe vera. Všechny tyto ingredience poskytují vlasům důležité živiny, hydrataci a posilují je zevnitř. Navíc máte jistotu, že na rozdíl od kupovaných masek neobsahuje ta vaše žádné silikony a další složky, teré vlasy zatěžují.

Chemickým barvám na vlasy se vyhněte obloukem a zkuste raději hennu

Mnoho komerčních vlasových barev a produktů obsahuje chemikálie, které mohou poškodit vaše vlasy. Obzvlášť škodlivé jsou pak takové barvy, které obsahují peroxid. Místo toho však můžete zkusit přírodní barvivo, jako je henna. Henna nejenže dodá vašim vlasům krásný a přirozený odstín, ale také obsahuje vitamín E, který pomáhá vlasy regenerovat, posilovat a může omezit jejich vypadávání.

Péče o pleť pro zralé ženy: Jak udržet krásnou a zdravou pleť

Zralost přináší mnoho pozitivních zkušeností a moudrosti, ale také s sebou přináší výzvy v péči o pleť. S přibývajícím věkem se naše pleť mění a vyžaduje speciální péči, aby zůstala krásná, zdravá a mladistvá. V tomto článku se podíváme na důležité tipy a triky, jak správně pečovat o pleť pro zralé ženy.
svetzeny.cz
Zdroj článku