Přejít k hlavnímu obsahu

Odhalíme vám, jak vzniká šampon HERBAL ESSENCES

Než se jednotlivé složky šamponu dostanou k tomu, aby opečovaly naše vlasy a poskytly jim bohatou výživu, urazí zpravidla dlouhou cestu. Vlasové přípravky Herbal Essences mají svoji cestu už natolik prošlapanou, že jejich výroba má především pozitivní vliv na okolí, neobsahují žádné zbytečné chemické látky, které by je zbytečně vedly slepou uličkou, a jejich ingredience doporučují a prověřují přední odborníci tak, aby síla přírody pomohla ženám po celém světě k vlasům, které září zdravím a životem.

Vyrážíme z Maroka

Arganový olej má překvapivě jedinečný původ. Pochází z plodů dřeviny argánie, která roste v pouštních oblastech jihozápadního Maroka, hlavně v údolí Sous poblíž města As-Sawíra. Plody stromů lákají kozy, které na stromy šplhají, aby se k nim dostaly. Kozy pak plivou semena, která se v minulosti ručně sbírala. Podle jedné pověsti se prý arganový olej dokonce kdysi dělal z ořechů nalezených v trusu koz, v jejichž trávicím systému ořechy změknou a jádra se z nich pak snáze vyloupnou. Věřme tomu nebo ne, plody argánie, které se ke kosmetickým účelům používají dnes, češou farmáři naštěstí přímo ze stromu, jakmile uzrají. Jádra se pak zastudena lisují, což znamená, že se rozdrtí v tradičním stroji, aby vznikla tekutá pasta, z níž se pak vymačká arganový olej.

Potvrzení od Kew Gardens

Že se značka Herbal Essences vydala správným směrem, pravidelně potvrzují královské botanické zahrady v Kew, které disponují obrovským množstvím vědeckých poznatků. Mají dokonalé předpoklady k testování a určování rostlinných přísad v přípravcích řady Herbal Essences bio:renew. Složky jsou z 90 % přírodního původu. Ve výrobcích je použita čištěná voda a ingredience z přírodních zdrojů, které procházejí jen minimální úpravou. Rostlinná směs řady bio:renew obsahuje aloe, kelp (mořské chaluhy) a histidin, silný antioxidant zrozený z rostlin, u něhož byla zjištěna schopnost proniknout do hloubky vlasu a chránit jej proti nečistotám. Protože se přísady ověřují v Královských botanických zahradách v Kew, každý si může být jistý, že se mu v jeho šamponech a kondicionérech Herbal Essences bio:renew dostává skutečně kvalitních výtažků!

Cílová rovinka ve Francii

Kvalitní ingredience už máme, tak kam vycestujeme dále? Šampony na kondicionéry Herbal Essences jsou vyráběné v továrně ve francouzském městě Blois, kde jsou lahvičky plněny jedinečnou směsí a jsou také řádně otestovány. Vzorky zabalených produktů se posílají do laboratoře na chemickou analýzu a mikroanalýzu. Během výroby se provádí více než 40 testů včetně těch dermatologických, takže si můžete být jisti tím, že jsou váš šampon a kondicionér Herbal Essences skutečně kvalitní, zdravotně nezávadné a šetrné k životnímu prostředí. Test zároveň kontroluje, zda se v přípravku nevyskytují žádné závadné mikroorganismy, jak rovnoměrně se roztírá do vlasů, zda má čerstvou vůni a řadu dalších faktorů. Testy týmu Herbal Essences také garantují, že váš šampon a kondicionér Herbal Essences je čistý a bez BHA, DEA, minerálních olejů, parafínů, parabenů a barviv.

Výlet do světa Herbal Essences

Herbal Essences pátral po celém světě, aby našel ty správné přísady pro vaše vlasy, a arganový olej je jednou z nich. Arganový olej používají již celá staletí berberské ženy v Maroku, od péče o nehty až po vaření. Arganový olej je totiž plný blahodárných látek. Obsahuje množství omega-6 mastných kyselin, fenolů, antioxidantů a vitamínu A, C a E a dokáže napravit překvapivou řadu kosmetických problémů. Vydejte se teď do prodejen Rossmann a procestujte prostřednictvím QR kódů na regálech virtuální svět Herbal Essences, od ořechu argánie až po vyživující péči ve vaší koupelně!

3 slides, created on 17/Jun/2020 - 15:39:58