Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší kosmetika roku 2023 podle redakce: Produkty pořídíte do pětistovky

Na konci každého roku přichází bilancování. Co přinesl rok 2023 za novinky na poli kosmetiky? Měli jsme možnost seznámit se se skvělými tipy, které bychom vám chtěli doporučit. Projděte si naši galerii produktů, které pořídíte do pětistovky.

V letošním roce se na kosmetickém trhu objevila celá řada novinek. Některé nás moc neoslovily, jiné nám doslova vyrazily dech. Je skvělé, když objevíte produkt, který vám po všech stránkách vyhovuje. Novinky, které stojí za pozornost, se přitom objevily napříč všemi kategoriemi, ať jde o péči o pleť, vlasy a tělo nebo dekorativní kosmetiku.

Jak vybírat kosmetiku

Může vás oslovit sebekrásnější a lákavá kosmetika, ale vždy je potřeba pečlivě zvážit, zda vám bude vyhovovat. Pokud jde o péči o pleť, vždy se řiďte tím, jaký typ pleti máte. Pokud s nejste jisti, co vám bude vyhovovat, nebojte se svěřit do rukou kosmetičky, která vám spolehlivě poradí.

Péče o pleť pro zralé ženy: Jak udržet krásnou a zdravou pleť

Zralost přináší mnoho pozitivních zkušeností a moudrosti, ale také s sebou přináší výzvy v péči o pleť. S přibývajícím věkem se naše pleť mění a vyžaduje speciální péči, aby zůstala krásná, zdravá a mladistvá. V tomto článku se podíváme na důležité tipy a triky, jak správně pečovat o pleť pro zralé ženy.
svetzeny.cz

Co by vám nemělo chybět ve vaší kosmetické výbavě

V první řadě jsou to produkty na čištění a odličování pleti, které byste měli brát do rukou pravidelně ráno i večer. Platí to i tehdy, když se nelíčíte. Přes den totiž na pokožce ulpívají nejen nečistoty z venku, ale i kožní maz a pot. Ten se na povrchu pleti ostatně usazuje i přes noc, proto na tento krok nezapomínejte ani ráno.

Na důkladně vyčištěnou pleť pak teprve naneste péči v podobě séra a krému. Volte je nejen podle typu pokožky, ale také podle jejích potřeb. V mladším věku si vystačíte s hydratačními přípravky, po třicítce už zařaďte i péči proti vráskám. Na anti-ageing se zaměřte i ve zralejším věku, kdy už jsou na pokožce patrné nejen vrásky, ale také povislé kontury či pigmentové skvrny a další nedokonalosti. Samozřejmostí by pak mělo být používání produktů s SPF faktorem, který pokožku ochrání před působením UV záření, jež se významně podílí na jejím stárnutí.

Odhalte tajemství Japonek, jak si udržet nádhernou pleť i po 40

Některé japonské ženy vypadají, jako by vlastnily recept na věčné mládí. Jejich pleť působí jemně jako z porcelánu, bez ohledu na věk. Jedním z důvodů je určitě to, že Japonky rozhodně nešetří časem na péči o svoji krásu. Odhalte tajemství jejich věčného mladí a dopřejte vaší pleti stejnou péči, aby i po 40 vypadala stále mladistvě.
svetzeny.cz

Nejlepší produkty na tělo

Nesmíme zapomínat ani na ošetření pokožky celého těla. Minimálně po sprchování či koupeli použijte na kůži hydratační a regenerační mléka, tělová másla či oleje, které jí dodají výživu a vláčnost. Máte-li citlivou pokožku, volte sprchové gely a tělová mléka bez parfemace. Seženete je spolehlivě například v lékárnách.

Nezapomínejte na vlasy

Pro péči o vlasy platí totéž, co pro pleť. Vybírejte si šampony a balzámy či kondicionéry podle typu vlasů. Nezapomínejte na výživu v podobě vlasové masky, kterou je vhodné nanášet zhruba jednou či dvakrát týdně.

Která dekorativní kosmetika je nejlepší?

Záleží jen na vás, zda a jaké produkty používáte. Pamatujte na to, že méně je více a čím jste starší, je potřeba volit takové odstíny rtěnky, stínů či tvářenky, které vám nebudou zbytečně přidávat roky. Je také důležité tyto produkty pravidelně obměňovat. Řasenku byste například neměla používat déle než tři měsíce, rtěnka, make-up či oční stíny vydrží zhruba rok, maximálně dva.  

Zajímá vás, které produkty nás letos zaujaly? Projděte si naši galerii a inspirujte se.

Kosmetické novinky roku 2023
Zdroj článku