Přejít k hlavnímu obsahu

Odhalte tajemství Japonek, jak si udržet nádhernou pleť i po 40

Info ikona
Japonská žena

Některé japonské ženy vypadají, jako by vlastnily recept na věčné mládí. Jejich pleť působí jemně jako z porcelánu, bez ohledu na věk. Jedním z důvodů je určitě to, že Japonky rozhodně nešetří časem na péči o svoji krásu. Odhalte tajemství jejich věčného mladí a dopřejte vaší pleti stejnou péči, aby i po 40 vypadala stále mladistvě.

Dopřejte si čas na relaxaci

Japonské ženy ví, že kromě svých povinností se také musí postarat o sebe a o své tělo. Zkuste proto upravit svůj rozvrh tak, aby se vám do něj vešla i relaxace, díky které na chvilku zapomenete na běžné starosti a odbouráte část stresu. Ženy v Japonku se od pradávna koupají v termálních pramenech zvaných onsen. Pobyt v termálních lázních obohatí vaše tělo o minerální prvky, zlepší váš krevní oběh a zlepší kvalitu spánku. Moderní japonské ženy již nelpí na onsen, ale doporučují zařadit alespoň jedou týdně strávit půlku dne péčí o pokožku. V praxi to znamená, že na polovinu dne vypnete telefon, aby vás nikdo nerušil, pečlivě očistíte své tělo pomocí peelingu a poté si dopřejete nějaký čas v teplé sprše nebo ještě lépe ve vaně. Po koupeli naneste na svoji pokožku tělový olej. Tento postup uvolní svalové křeče a pomůže vám zbavit se stresu.

Provádějte pravidelně masáž obličeje, která je hlavním tajemstvím Japonek

Chizu Saeki je špičková kosmetička z Japonska a sepsala knihu Japonská revoluce v péči o pleť. V knize mimo jiné doporučuje provádět denně masáže obličeje, díky kterým zůstane vaše pokožka pružná a jemná. Všechna cvičení provádějte s mírným tlakem a zopakujte celý cyklus třikrát:

  • Položte prsty na rty a jemně s nimi poklepávejte, jako byste hráli na klavír.
  • Zatlačte prsty obou rukou na střed čela, podržte 3 sekundy, poté prsty táhněte po čele směrem ke spánkům.
  • Jednou rukou lehce napněte kůži na čele směrem nahoru a druhou rukou napněte pokožku směrem od spánku. Proveďte na obě strany.
  • Vytáhněte kůži na čele oběma dlaněmi.
  • Lehce stiskněte prsteníčkem a prostředníčkem rty a provádějte lehké pohyby nahoru a dolů.
  • Stiskněte prsty oblast za ušima a provádějte lehké krouživé pohyby.
  • Bříšky prstů lehce masírujte oblast pod obočím. Prostředníčkem provádějte klouzavý pohyb podél očí směrem k jejich vnitřním koutkům.

Účesy vhodné pro ženy ve 40, 50 a 60 letech: Vyvarujte se některých střihů a barev, kvůli kterým budete vypadat starší

svetzeny.cz

Důkladně si čistěte a hydratujte pleť, abyste ji udrželi nádhernou i po 40

Pro mnoho japonských žen je naprosto zásadní v péči o pleť její očista. Vyberte si kvalitní čistící vodu, která odpovídá vašemu typu pleti. Nejprve pomoví balzámu nebo odličovače na olejové bázi důkladně odstraňte make-up a až poté použijte čistící tonikum. Pokud nosíte make-up, zkuste strávit alespoň jeden den v týdnu bez něj, aby si pokožka odpočinula a mohla celý den dýchat. Nezapomeňte po čištění na následnou péči. Na noc můžete pleť naolejovat a zároveň provést masáž obličeje. Přes den pokožku hydratujte vhodným krémem k vašemu typu pokožky. Alespoň jednou týdně dopřejte své pleti pleťovou masku, kterou můžete vyrobit i z přírodních surovin. Také můžete vyzkoušet hedvábnou masku, kterou používaly i gejši. Kus hedvábí namočte do vývaru z květin (např. heřmánku) a přiložte si ho na obličej ještě teplý. Pokud nemáte hedvábí, můžete použít vatové tamponky. Nechte na obličeji 5-10 minut.

Chraňte pokožku před sluncem

U Japonek byla vždy žádoucí co nejsvětlejší pleť, jelikož to bylo známkou toho, že pochází z bohatší rodiny a nemusí vystavovat pokožku na slunci při pracích na poli. Dodnes se japonské dívky snaží, aby jejich pleť měla perleťově porcelánovou barvu, díky čemuž se také dlouho vyhýbají vráskám. Sluneční paprsky totiž urychlují tvorbu vrásek. Používejte proto kosmetiku s vysokým ochranným faktorem, nebo se vyhýbejte přímému slunci například pomocí klobouku či slunečníku.

Téměř polovina vlasů vypadne již v 35 letech: Pomocí těchto osvědčených metod tomu zabráníte

svetzeny.cz

Zdroj článku