Přejít k hlavnímu obsahu

Správná péče o pleť je důležitá hlavně po čtyřicítce. Tento zásadní krok by měla dodržet každá žena

Čištění je základem péče o pleť v každém věku, a to i tehdy, když se nelíčíte. Jedině důkladně čistá pokožka do sebe totiž může vstřebat všechny látky obsažené v pečujících produktech. Na důležitosti tedy nabývá tato rutina zejména po čtyřicítce, kdy začínáme bojovat s vráskami a dalšími projevy stárnutí. Jak pleť správně vyčistit a které produkty k tomu zvolit?

Můžete namítnout, že se nelíčíte a večer si obličej umyjete ve sprše vodou. Je to sice rychlé a pohodlné, ale pokožka se tímto způsobem nevyčistí důkladně. Přes den na ní ulpívá nejen prach a další nečistoty, ale produkuje také pot a kožní maz, který vodou neodstraníte. Proto je třeba sáhnout po kvalitních čisticích produktech, které budou odpovídat typu vaší pleti a také jejím aktuálním potřebám.

Jak produkty zvolit?

Máte-li mastnou pleť, doporučuje se gelový či pěnový čistič, který pomáhá odbourat přebytečný kožní maz. Po čtyřicítce se ale pleť začíná vlivem hormonálních změn vysušovat. Pokud je to i váš případ, sáhněte raději po produktech jako jsou čisticí mléka, pěny, oleje či micelární vody, jež nepoškozují lipidovou bariéru pokožky. Na trhu jsou k dostání také odličovací ubrousky, které je ale lepší nechat na cesty, na každodenní odličování příliš vhodné nejsou.

Kosmetické vychytávky pro ženy po padesátce. Vrásky se vyhladí, když ke krémům přidáte ještě něco navíc

S přibývajícím věkem je péče o náš zevnějšek náročnější. Pro mladistvý vzhled pleti je potřeba vyhladit vrásky, rozjasnit a sjednotit odstín pleti a zpevnit kontury obličeje. Můžete namítnout, že nejlepší je stárnout přirozeně a s grácií. Ale na druhou stranu není nutné se vzdávat moderních přípravků péče o pleť nebo kosmetických ošetření.
svetzeny.cz

Hlavně důkladně

Správné čištění vyžaduje čas a péči. Rychle přetřít pleť celého obličeje vlhčeným ubrouskem nebo jedním tamponkem opravdu stačit nebude. Dopřejte si dostatek času a buďte opravdu důslední. Pokud používáte odličovací mléko nebo micelární vodu, neobejdete se bez kosmetického tamponku nebo odličovací žínky. Odličovací gely, pěny či oleje se nanášejí na vlhkou pokožku obličeje. V každém případě jemnými krouživými pohyby vmasírujte produkt do pleti a setřete nebo smyjte vodou. Pozor na teplotu vody. Neměla by být příliš horká, protože jinak dojde k vysušení pokožky.

Po samotném vyčištění a odlíčení je potřeba pleť ještě tonizovat. Během tohoto kroku se upraví její přirozené pH a pokožka se připraví na aplikaci séra či krému. Proto mějte ke svému čisticímu produktu ještě tonikum či pleťovou vodu. Některé produkty, jako jsou například micelární vody, tonikum obsahují. Je proto vhodné důkladně číst informace na obalech.  

Čisticí rituál byste měli dodržovat každý den, a to nejen večer, ale i ráno. I přes noc totiž pokožka produkuje pot a maz a je tedy důležité ji před aplikací denního krému důkladně vyčistit.  

5 kroků k dokonalé pleti podle Skandinávek: Takhle dosahují perfektní přirozené krásy

Je dobře známo, že přirozená krása skandinávských žen je proslulá po celém světě. Přemýšleli jste někdy o tom, co všechno přesně obsahuje jejich kosmetická rutina a celkový přístup ke péči o pokožku a život? Možná byste měli. Právě Skandinávky totiž znají tajemství dokonalé pleti.
svetzeny.cz

Pamatujte na peeling

V rámci odličování pamatujte také na exfoliaci nebo-li odstranění odumřelých buněk. Tento krok sice nepatří do každodenní rutiny, ale zařaďte ho do péče alespoň jednou týdně. Pokud máte mastnou pleť, raději dvakrát. Sáhněte po kvalitním peelingu, který je určen přímo k péči obličeje, nepoužívejte peeling na tělo, který má hrubší abrazivní částice a mohl by jemnou pokožku podráždit. Díky peelingu bude vaše pleť projasněná, hladká a bude mít mladší vzhled

Nezapomínejte na oční okolí

Pleť v okolí očí je tenká a citlivá a vyžaduje zvláštní péči. Pokud se líčíte, pořiďte si na odličování speciální odličovač očí, který jemně a šetrně odstraní i voděodolný make-up. Odličovač naneste na vatový tamponek a chvilku přiložte na víčko a řasy. Stírejte ho jemnými kruhovými tahy od vnějšího koutku oka k vnitřnímu. Odličujte tak dlouho, dokud nebude tamponek čistý.

Teprve na důkladně vyčištěnou pleť naneste pleťové sérum či krém. Účinné látky obsažené v pečujících produktech se dostanou hluboko do pokožky a budou moci účinně působit tak, jak mají.  

Tipy na produkty pro odlíčení pleti
Zdroj článku