Přejít k hlavnímu obsahu

Co shledávají muži na ženách atraktivními a zastíní kdejakou nedokonalost? Není to vždy o kráse a vzhledu

Placeholder image

Nikdo nemůže popřít, že první dojem hraje významnou roli při výběru partnera. Ale nejde jen o vzhled a krásu, je to mnohem víc než to. Je důležité si uvědomit, že každý má své osobní preference. Existují však věci, které většina mužů považuje na ženách za vysoce atraktivní bez ohledu na jejich vkus. Občas jsou to docela obyčejné věci, které ženu učiní o dost přitažlivější, aniž by se nějak dotkla svého vzhledu!

Info ikona
Smích

Smysl pro humor

Většina mužů preferuje ženy, které mají smysl pro humor. Humor je totiž něco, co se promítá do veškeré komunikace a je všeobecně atraktivní. Nicméně pro ženy jsou muži, kteří jsou vtipní, dokonalí, zatímco muži nepotřebují, aby jejich protějšek srčel vtipem. Stačí totiž, když žena umí reagovat na jejich vlastní vtipy.

Nezávislost

Muži mají do jisté míry rádi, když jsou na nich ženy v určitých věcech závislé, ale přesto považují za atraktivní ženy, které jsou nezávislé a soběstačné. Mají rádi, když se ženy umí rozhodovat samy za sebe, zvládat svůj strach nebo nejistotu, aniž by potřebovaly podporu muže.

Laskavost a starostlivost

Muže nepřitahují ženy, které jsou bezdůvodně protivné nebo útočné. Místo toho vyhledávají ženy, které jsou laskavé a starostlivé a oceňují ženy, které se umí hladce vypořádat s jakoukoliv situací. Takové ženy jsou totiž pro muže oporou a vzbuzují v nich důvěru a pocit rovnocenného partnerství.

Během 4 let zhubla Australanka 50 kilo: Úžasnou proměnou prošla díky jednoduché změně jídelníčku

svetzeny.cz

Info ikona
Odvaha

Sebevědomí a odvaha

Stejně jako jsou tyto vlastnosti atraktivní pro ženy, i muži oceňují, když je žena sebevědomá a nebojí se občas zariskovat nebo s ním prožít nějaké dobrodružství v podobě horolezectví, raftingu na divoké vodě, lyžování nebo třeba tetování. Přesto byste však měli vždy pamatovat na své bezpečí, ačkoliv může být riskantní chování extrémně zábavné.

Zralý vzhled

Máte hrůzu z pohledu do zrcadla, kde vidíte začínající šediny? Už nemusíte. Ukázalo se totiž, že některým mužům se skutečně líbí zralý vzhled ženy. Jedná se hlavně o muže, kteří se narodili matkám starším 30 let. Zralé ženy také mívají atraktivnější osobnostní rysy, které přicházejí s vyšším věkem. Mají méně pocitů iracionálního studu, strachu nebo nejistoty. To v muži vzbuzuje naději na stabilnější vztah. Pro krátkodobé vztahy si však muži většinou vybírají mladší partnerky.

Oblékání žen po čtyřicítce: Vyvarujte se levných materiálů a pytlovitých střihů. Co si obléct, pokud chcete vypadat mladší a štíhlejší?

svetzeny.cz

Info ikona
Vlasy

Krásné a zdravé vlasy

Nelze popřít, že vlasy jsou jednou z fyzických věcí, které muže na ženách přitahují. Někdy jsou vlasy dokonce první věcí, kterou si na ženě všimnou, zvlášť pokud má žena dlouhé a zdravé vlasy. Ačkoliv barva vlasů je otázkou vkusu, zdá se, že ženy s blond vlasy u mužů trochu vedou nad ostatními. Světlejší vlasy jsou totiž spojeny s mládím, hravostí a pozitivnějším rodičovským potenciálem. Naopak muže většinou odradí vlasy mastné, neupravené nebo obarvené na velmi nepřirozenou barvu.

Červené rty nebo oblečení

Červená barva působí na většinu mužů přímo magicky. Tato barva je spojena s vášní, láskou a touhou. Obzvlášť smyslně působí červená rtěnka, ale podobně zafungují i třeba červené šaty nebo doplňky. Červená se zkrátka mužům na ženách líbí a je pro ně těžké ženu v červeném ignorovat.

Fotografie dokazují, že nepotřebujete plastiku, abyste ve zralém věku vypadali skvěle: Make-up a vlasový styling dělají divy

svetzeny.cz

Zdroj: The Guardian