Přejít k hlavnímu obsahu

Dokonalé vlasy díky 4 snadným krokům

Ať je příliš horko, nebo velká zima, vaše vlasy trpí. Naštěstí existují kroky, díky kterým bude vaše hříva vůči počasí zcela odolná. Stačí si je jednou přečíst a dodržovat – vaše vlasy pak budou zářit a zaujmou na první pohled.

Zatočte s roztřepenými konečky

Jsou konečky vašich vlasů vysušené? Před mytím do nich vmasírujte kokosový nebo jiný olej, nechte zhruba deset minut působit a následně běžně umyjte. Roztřepené konečky je třeba zastřihnout, pokud jich nacházíte hodně, návštěva kadeřnice je na místě. I malé zkrácení a vytvarování vašemu účesu prospěje.

Pozor na horkou vodu i vzduch

Horko obecně vlasům příliš neprospívá. Vysušuje pokožku, není vhodné ani v případě, že mají vaše vlasy sklon k maštění, protože vysušení vede k vyšší aktivitě mazových žlázek. Pro oplachování šamponu i kondicionéru zvolte příjemně teplou až vlažnou vodu. Při vysoušení vlasů nepoužívejte příliš vysoké teploty, raději sušte o něco málo déle na nižší teplotní stupeň.

Příjemná masáž hlavy

Během mytí si dopřejte příjemnou masáž. Prsty jemně kroužete po pokožce hlavy, kterou tím jemně prokrvíte, čímž snadno podpoříte růst vlasů. Masáž můžete zařadit také po umytí a efekt podpořit vlasovými vodami (např. značky Alpa). Vlasovou vodu nanášejte na vlhkou nebo suchou pokožku a zhruba tři minuty masírujte.

Stop mastným vlasům

Vlasy můžete mýt klidně denně, ale pořiďte si k tomu kvalitní šampon. Snažte se vyhnout přípravkům obsahujícím silikony, které se ukládají ve vlasech i na pokožce a zabraňují dostatečnému přísunu vzduchu či živin, které obsahuje kvalitní kosmetika.

3 extra tipy na závěr:

1. Mokré vlasy pročesávejte jen širokým hřebenem.

2. Vodu z vlasů ručníkem pouze jemně „vymačkávejte“, nešetrným zacházením byste je zbytečně poškodili.

3. Se stylingovými přípravky šetřete. Při jejich nadměrném používání hrozí, že požadovaný efekt se může obrátit – vlasy budou bez objemu a bez života.