Přejít k hlavnímu obsahu

Naučte se ovládat situaci: 8 způsobů, jak uklidnit naštvaného muže!

Je váš protějšek skvělý chlap, ale má problémy se zvládáním vzteku? Hněv je pro oba velmi frustrující a může si vybírat daň na celé vaší rodině. Hněv možná dokáže zničit jinak zábavné a klidné chvíle. Nemusíte se v takových chvílích od svého protějšku izolovat! Naučte se 8 způsobů, jak mu můžete s jeho hněvem pomoct.

1. Vnímejte jeho hněv jako volání o pomoc

Hněv je jasným ukazatelem toho, že něco nefunguje jak má. Je to vlastně takové přehnané poplašné zařízení. Zkuste svému protějšku v takové situaci nabídnout pomoc, zeptejte se ho, co můžete udělat, aby se cítil lépe. Pokuste se pochopit, co ho naštvalo, pomůže mu to zmírnit stres a nebude mít pocit, že je na celý problém sám.

2. Zachovejte klid, i když ho necítíte

Když váš protějšek vzplane hněvem, je přirozené, že se také naštvete. Jenže to celou situaci ve skutečnosti ještě zhoršuje. Pamatujte si, že nálady od sebe dva lidé přejímají a stejně tak to může fungovat v případě vašeho klidu. Když cítíte, že ve vás roste vztek, zastavte se, chvilku zhluboka dýchejte a poté reagujte klidně a nezměněným tónem hlasu.

3. Vytvořte mu pocit emočního bezpečí

Muži potřebují emoční bezpečí stejně jako ženy. Zachování klidu je jedním ze způsobů, jak svému protějšku ukážete, že po jeho boku budete stát, ať se stane cokoliv. V mnoha případech je úzkost a hněv vašeho protějšku důsledkem toho, že se cítí zranitelný. Řekněte mu pár vřelých slov, vyvarujte se kritiky a pozorně mu naslouchejte.

Info ikona
Hádka
Mohlo by se vám líbit

Partner je pouhým zrcadlem nás samotných. Co o nás může vypovědět?

Chyby lidí v našem okolí nás vytáčejí ze všeho nejvíc. Zpravidla se jedná o ty, kteří jsou nám nejbližší. Třeba váš partner. I když byste ho někdy možná nejradši vystřelila na Měsíc, měla byste mu spíše poděkovat. Ukazuje vám totiž to, co vám ve skutečnosti vadí na vás samotné.
svetzeny.cz

4. Najděte v sobě soucit

Soucit je mnohdy řešením hněvu. Pokud se váš protějšek cítí frustrovaný nebo naštvaný, zkuste pochopit jeho důvody a souciťte s ním.

5. Nepředpokládejte

Nesnažte se ve vypjatých situacích svému protějšku „číst myšlenky“ a nepředpokládejte, proč je naštvaný. Zeptejte se ho na důvody jeho hněvu, zkuste zjistit jeho potřeby a své obavy mu sdělujte mírným hlasem. Otevřená konverzace vám možná přinese překvapivý výsledek.

6. Poslouchejte

Hněv vašeho protějšku může stoupat, pokud má pocit, že ho neposloucháte nebo vás jeho problémy nezajímají. Komunikujte s ním proto přímo, ujišťujte ho, že ho vnímáte a že máte skutečný zájem na vyřešení jeho problému.

Info ikona
Pochopení
Mohlo by se vám líbit

6 známek, že žijete s narcistou: Je lepší odejít, nebo zůstat?

Žijete s partnerem, který se neustále prezentuje jako dokonalý? Možná máte co do činění s narcistou, víte, jak tuto poruchu osobnosti spolehlivě poznáte? Pomůže vám v tom těchto 6 známek chování. Pak už zbývá jen rozhodnout se, zda je lepší zůstat, nebo odejít.
svetzeny.cz

7. Podchyťte hněv včas

Prevence je vždy snazší než následná léčba a stejně tak to platí i u hněvu. Včasné rozpoznání počínajícího hněvu vám může pomoci zabránit jeho zesílení. Čím dříve jej odhalíte, tím lépe na něj budete moci reagovat a zvládnout situaci.

8. Najděte společnou řeč

Základem spokojeného vztahu je vzájemná komunikace. Nesnažte se své rozdíly smazat, ale začleňte je do vašeho vztahu, abyste se vzájemně přijímali i se svými nedostatky. Najděte společnou řeč i na nepříjemná témata a dejte tak najevo svému protějšku, že v tom není sám. Pokud budete i jindy fungovat jako skvělý tým, podaří se vám to následně i v hádce!

Info ikona
Pár
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček
Mohlo by se vám líbit

6 znaků skutečně silných žen, kterých si muži váží: Máte tyto výjimečné vlastnosti také?

Margaret Thatcher kdysi prohlásila, že pokud chcete, aby se něco řeklo, požádejte muže. Pokud chcete, aby se něco udělalo, požádejte ženu. Jaké vlastnosti a znaky vystihují výjimečně silné ženy, které si jdou odvážně za svými sny a nezastaví se před ničím? Zjistěte, zda jste jednou z nich.
svetzeny.cz