Promotion
Promotion
Promotion

Naučte se ovládat situaci: 8 způsobů, jak uklidnit naštvaného muže!

Promotion
Promotion

1. Vnímejte jeho hněv jako volání o pomoc

Hněv je jasným ukazatelem toho, že něco nefunguje jak má. Je to vlastně takové přehnané poplašné zařízení. Zkuste svému protějšku v takové situaci nabídnout pomoc, zeptejte se ho, co můžete udělat, aby se cítil lépe. Pokuste se pochopit, co ho naštvalo, pomůže mu to zmírnit stres a nebude mít pocit, že je na celý problém sám.

2. Zachovejte klid, i když ho necítíte

Když váš protějšek vzplane hněvem, je přirozené, že se také naštvete. Jenže to celou situaci ve skutečnosti ještě zhoršuje. Pamatujte si, že nálady od sebe dva lidé přejímají a stejně tak to může fungovat v případě vašeho klidu. Když cítíte, že ve vás roste vztek, zastavte se, chvilku zhluboka dýchejte a poté reagujte klidně a nezměněným tónem hlasu.

3. Vytvořte mu pocit emočního bezpečí

Muži potřebují emoční bezpečí stejně jako ženy. Zachování klidu je jedním ze způsobů, jak svému protějšku ukážete, že po jeho boku budete stát, ať se stane cokoliv. V mnoha případech je úzkost a hněv vašeho protějšku důsledkem toho, že se cítí zranitelný. Řekněte mu pár vřelých slov, vyvarujte se kritiky a pozorně mu naslouchejte.

Hádka
Info ikona

4. Najděte v sobě soucit

Soucit je mnohdy řešením hněvu. Pokud se váš protějšek cítí frustrovaný nebo naštvaný, zkuste pochopit jeho důvody a souciťte s ním.

5. Nepředpokládejte

Nesnažte se ve vypjatých situacích svému protějšku „číst myšlenky“ a nepředpokládejte, proč je naštvaný. Zeptejte se ho na důvody jeho hněvu, zkuste zjistit jeho potřeby a své obavy mu sdělujte mírným hlasem. Otevřená konverzace vám možná přinese překvapivý výsledek.

6. Poslouchejte

Hněv vašeho protějšku může stoupat, pokud má pocit, že ho neposloucháte nebo vás jeho problémy nezajímají. Komunikujte s ním proto přímo, ujišťujte ho, že ho vnímáte a že máte skutečný zájem na vyřešení jeho problému.

Pochopení
Info ikona

7. Podchyťte hněv včas

Prevence je vždy snazší než následná léčba a stejně tak to platí i u hněvu. Včasné rozpoznání počínajícího hněvu vám může pomoci zabránit jeho zesílení. Čím dříve jej odhalíte, tím lépe na něj budete moci reagovat a zvládnout situaci.

8. Najděte společnou řeč

Základem spokojeného vztahu je vzájemná komunikace. Nesnažte se své rozdíly smazat, ale začleňte je do vašeho vztahu, abyste se vzájemně přijímali i se svými nedostatky. Najděte společnou řeč i na nepříjemná témata a dejte tak najevo svému protějšku, že v tom není sám. Pokud budete i jindy fungovat jako skvělý tým, podaří se vám to následně i v hádce!

Pár
Info ikona
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Svět ženy
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion