Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Nejkrásnější zimní móda pro ženy po 50: Tyto kousky vás omladí a uberou pár kilo

Info ikona
Zimní móda

Mrazivé dny jsou tady a s nimi i zimní móda. Najít ty správné kousky, které vám budou dokonale sedět, může být občas trochu oříšek. Přinášíme vám galerii těch nejkrásnějších zimních kousků, které vás zaručeně zahřejí, a dokonce vás omladí a uberou vám pár kilo.

Kabát či bunda s páskem

Jak zaručeně vytvořit siluetu přesýpacích hodin? Odpověď je jednoduchá – pomocí pásku! V zimních bundách a kabátech nemusíte vypadat objemně. Stačí pouze, když budete nad jednotlivými kousky strategicky přemýšlet. Při nákupu bundy či kabátu volte takové, které mají pásek – tím zvýrazníte váš pas, své ženské křivky a vytvoříte siluetu přesýpacích hodin. Opticky si tak uberete pár kilo navíc. Bundy a kabáty s páskem navíc vypadají stylově, trendy a mladistvě. Většinou se sice jedná o dražší kousek, ovšem věřte nám, že tímto stylem nemůžete šlápnout vedle. Bunda či kabát s páskem vám spolehlivě vydrží i několik sezón.

Upnutý rolák

Upnutý rolák či rolákový svetr pomůže opticky zeštíhlit postavu. K tomu je ale důležité se držet několika bodů. Především je zásadní, aby měl rolák přiléhavý střih, který lichotí vaší postavě. Vysoký límec opticky prodlužuje krk a vytváří dojem štíhlosti. Dalším faktorem je barva. Tmavší odstíny, jako černá nebo tmavě modrá, mají tendenci působit zeštíhlujícím dojmem. Monochromatický vzhled, kdy barva roláku ladí s barvou ostatního oblečení, může vytvořit plynulé linie a minimalizovat dojem objemu. Při výběru roláku také zvažte texturu. Vertikální proužky nebo jemné vzory mohou opticky prodloužit postavu. A navíc můžete experimentovat s vrstvením oblečení. Kombinace roláku s dalšími kousky, například s tenkým svetrem nebo blazerem, vytváří pěkný a stylový vzhled.

Galerie: Nejkrásnější zimní svetry, které nestojí víc než 500

svetzeny.cz

Boty na podpatku či platformě

Opticky prodloužit a tedy i zeštíhlit nohy vám v zimě pomohou kozačky a kotníkové boty na podpatku či platformě. Klíčovým prvkem je výška podpatku – tedy čím vyšší, tím lepší. Dalším faktorem, který může hrát roli, je barva obuvi. Volba jednotné barvy, která ladí s barvou vašich kalhot nebo punčoch, může vytvořit plynulou linii a přidat dojem prodloužení nohou. Tmavší odstíny, jako černá nebo tmavě hnědá, obvykle působí zeštíhlujícím dojmem. A pokud nejste fanynkou podpatků, zvolte boty na platformě! Platformy u kozaček vás udělají o něco vyšší, aniž by bylo nutné volit extrémně vysoký podpatek. Tento prvek nejenže vizuálně prodlužuje nohy, ale zároveň se v těchto botách budete cítit stabilněji, což je na námrazách venku poměrně žádoucí.

Galerie: Nejkrásnější kabáty zimy 2023/ 2024, ve kterých pohodlně a stylově prochodíte celou sezonu

svetzeny.cz

Černé silonky

Pokud se ani v zimních měsících nechcete vzdát nošení sukní a šatů, vezměte si pod ně černé silonky. Ty mají schopnost vizuálně zeštíhlit a prodloužit nohy díky několika designovým prvkům. Tmavší barvy obecně působí zeštíhlujícím dojmem a černá barva, zejména na nohou, může vytvářet iluzi plynulých a štíhlejších linii. Volba černých silonek v kombinaci s barvou vašeho oblečení dokáže tento efekt ještě posílit. Silonky volte vždy matné. Matný efekt může dodat měkčí vzhled, což opticky minimalizuje dojem objemu. Pro ty, kteří hledají další vizuální triky, existují i černé silonky s jemnými vertikálními proužky nebo vzory, které mohou přispět k dojmu delších nohou.

Inspirujte se a najděte dokonalé zimní kousky, které vás omladí a zeštíhlí
Zdroj článku