Přejít k hlavnímu obsahu

Tipy v oblékání, díky kterým budete vypadat štíhlejší i bez cvičení

Info ikona
Plus size modelka

Vypadat štíhleji nemusíte jen díky dietám nebo náročným cvičebním plánům. Správný výběr oblečení a vhodných doplňků totiž může udělat instantní zázrak pro váš vzhled a opticky vám ubrat pár kilo ihned. Přečtěte si klíčové tipy, které vám pomohou dosáhnout štíhlejšího vzhledu a vyššího sebevědomí.

Investujte do oblečení na míru

Jeden z nejdůležitějších kroků k tomu, abyste vypadali štíhleji, je investovat do oblečení, které sedí na těle na míru. Oblečení, které je příliš volné, činí vaše tělo neforemné a zbytečně mohutné. Naopak příliš těsné oblečení zase zdůrazní veškeré nelichotivé partie. Oblečení na míru může zdůraznit vaše nejlepší stránky a zakrýt ty, které nechcete dávat na odiv. Nemusíte si oblečení hned nechat ušít, leckdy stačí se poradit s odborníkem v prodejně oblečení.

Noste jednobarevné šaty a outfity

Jednobarevné outfity mají schopnost vizuálně prodloužit postavu a vytvářet jednotný dojem. Můžete si vybrat tmavší odstíny, které mají tendenci skrývat drobné nedokonalosti, nebo si pohrát s různými odstíny jedné barvy pro elegantní a štíhlejší vzhled. Kromě oblíbené černé ubírá kila i tmavě modrá, tmavě fialová či například lahvově zelená. Tmavý outfit nezapomeňte zpestřit nějakým barevným doplňkem, například šátkem či výraznými šperky.

Vybírejte si trička s výstřihem do V

Výstřih do tvaru písmene V může opticky prodloužit krk a zúžit linii ramen, čímž vytváří iluzi štíhlejší horní poloviny těla. Tento střih je vhodný pro trička, svetry i šaty, a je univerzálně lichotivý pro většinu postav.

Noste podpatky v tělové barvě nebo špičaté boty

Podpatky jsou vynikajícím nástrojem pro optické zeštíhlení postavy. Vybírejte boty s podpatkem v tělové barvě nebo boty do špičky. Vyhněte se botám na pásek přes kotník, které mají tendenci nohu naopak opticky zvětšit. Zimní období je ideální na nákup kozaček nad kolena, které jsou nejen velmi atraktivní a trendy, ale také opticky zúží vaše nohy.

Buďte stylové jako elegantní Francouzky i po 40: Na těchto 7 módních kousků nedají dopustit

svetzeny.cz

Vybírejte si kalhoty a sukně s vysokým pasem

Kalhoty či sukně s vysokým pasem mají schopnost opticky prodloužit nohy a vytvářet dojem štíhlejšího pasu. Vhodný střih kalhot může vytvořit plynulý přechod od pasu k nohám, čímž vytváří elegantní a štíhlejší siluetu. Dejte pozor, aby nebyly kalhoty příliš těsné a na těle nevznikaly zbytečné boule.

Používejte pásek k definování vaší siluety

Pásek může být vaším tajným spojencem při vytváření efektu štíhlejší postavy. Pásek totiž může zdůraznit nejužší část vaší postavy a vytvořit atraktivní siluetu. Nezapomeňte na něj především u volnějších šatů, které mají tendenci působit neforemným a pytlovitým dojmem. Pásek by neměl být příliš úzký, aby vám neprokázal medvědí službu.

Noste tmavé džíny

Tmavé džíny jsou klasickým kouskem, který může vizuálně zúžit vaše nohy a celkově vytvořit štíhlejší dojem. Tmavé džíny mají schopnost skrývat objem a lichotit tvaru vašich nohou. Kombinujte je s různými topy a obuví podle příležitosti.

Zaměřte se na výběr kvalitního spodního prádla

Kvalitní a především dobře padnoucí spodní prádlo je základem pro všechny plnoštíhlé ženy. Zabrání totiž nežádoucímu efektu „přetékání“ a různým nevzhledným boulím pod šaty. Je k dostání také zeštíhlující spodní prádlo, které vám může během minuty ubrat na vzhledu pár kilo, neměli byste ho však nosit příliš často.

Nejkrásnější vlasové trendy, které ovládnou rok 2024: Le petit bob bude nosit každá žena

svetzeny.cz

Zdroj článku