Přejít k hlavnímu obsahu

Jak by se měly oblékat dámy po 40, aby vypadaly mladší? Vyvarujte se velkým logům i nevhodnému prádlu

Věk je sice jen číslo, ovšem gravitace funguje v každém případě. Postava ve čtyřiceti zkrátka nevypadá stejně jako ve dvaceti, ať si to přejeme sebevíc. Mladistvý vzhled je možné si udržet, je ale třeba se vyhnout některým kouskům oblečení, které mohou nadělat více škody, než užitku. Kterým kouskům by se měly ženy nad 40 vyvarovat?

Některé odstíny barev mohou být velkým přešlapem

Dámy ve vyšším věku by měly upustit od výrazně křiklavých barev a zaměřit se spíše na neutrální a zemité odstíny. Příliš výrazné barvy mohou u ostatních evokovat vaši přílišnou snahu vypadat co nejmladší. Pokud ráda nosíte výrazné barvy, doporučujeme je kombinovat s těmi neutrálními. Sytě červený svetr zkombinujte například s krémovou sukní, nebo černými kalhotami. Rozhodně nekombinujte vícero výrazně barevných kousků dohromady. Výsledný dojem by mohl vypadat až komicky.

Špatně zvolené prádlo nadělá velkou paseku

Každé tělo se s přibývajícím věkem mění a v životě každé ženy nastane okamžik, kdy je třeba vyměnit své oblíbené spodní prádlo za to, které zkrátka a jednoduše sedí jejím tvarům. Věřte nám, že investice do dobře padnoucího prádla se vyplatí. Místo tří špatně zvolených podprsenek si raději kupte jednu dražší, která vám zaručí dokonalý objem, podporu a tvar prsou. Pořídit si kalhotky s vyšším pasem, který zakryje bříško, také není od věci. A pokud se potřebujete nasoukat například do upnutých šatů, doporučujeme zvolit stahovací prádlo, které zaručí, že na vás budou šaty vypadat lichotivě, ať už máte jakoukoliv velikost.

Stylistka celebrit radí fintu, díky které budete opticky hubenější: Zeštíhlí pas, boky i bříško

Jaké kousky oblečení zvolit, aby vás udělaly opticky hubenější? S tím bojuje mnoho žen. Ne každý kousek totiž sedí všem typům a tvarům postavy. Stylistka celebrit Miranda Holder se podělila o módní triky, který vás udělají opticky hubenější. Díky těmto trikům zeštíhlíte svůj pas, boky i bříško.
svetzeny.cz

Vyvarujte se velkým logům

Pokud milujete loga a nápisy na oblečení, vyvarujte se těm velkým. Ty patří do šatníků teenagerů, nikoli dam ve vyšším věku. Menší a decentní loga vypadají mnohem elegantněji a vkusněji. Na vyzrálých ženách vypadají kousky s menším logem dobře a stylově, což je žádoucí.

Zbavte se opotřebovaných kousků

Snad každá z nás má ve skříni nějaký kousek, který nosíme už dobrých pár let. Ačkoliv jsou tyto kousky mnohdy srdcovou záležitostí, i oblečení má svou životnost. A i přes to, že se vintage věci vrací zpět do módních trendů, některým kouskům je zkrátka lepší dát sbohem. Kabelku s ošoupaným uchem, onošený svetr a kalhoty, ze kterých trčí nitky jednoduše vyhoďte, nebo je darujte na charitu. Způsob oblékání je mnohdy to první, čeho si na vás okolí všimne. A pokud chcete vypadat svěže a mladistvě, staré a onošené kousky dobrý první dojem zkrátka nevykouzlí.

Tajemství skandinávské módy: Proč jsou Dánky nejlépe oblékané ženy na světě?

Na styl oblékání a módu má každý člověk subjektivní názor. Obecně vzato ale byly za nejstylovější ženy na světě dlouhou dobu považovány Francouzky. Jejich prvenství jim ale v poslední době přebírají ženy ze Skandinávie, konkrétně Dánky. Co je tajemstvím jejich stylu a co z nich činí nejstylovější ženy na světě?
svetzeny.cz

Odhalování některých částí těla může být nevhodné

Jak již bylo zmíněno, tělo každého z nás se s přibývajícím věkem jednoduše mění. Gravitace funguje, kůže přirozeně stárne a svaly povolují. Každá žena ve vyšším věku by měla mít na paměti, že odhalovat své tělo je sice v pořádku, ovšem co je moc, to je příliš. Krátké minisukně či krátké topy pro vyzrálé ženy nejsou to pravé ořechové. Stejně tak by každá žena ve vyšším věku měla věnovat pozornost i partiím, které doposud nezkoumala. Povislé paže či vrásčitý dekolt mohou potkat každou z nás. Je proto důležité o sebe neustále pečovat. A to jak sportem, abychom svá těla zpevnili, tak kvalitními hydratačními produkty, které vrásky na kůži o něco zjemní.

Vyhněte se roztrhaným denimovým kouskům

Jakkoliv moderně a stylově mohou tyto kousky působit, jedná se o módu, která je určena převážně pro mladší generace. Stejně, jako příliš výrazné barvy, i v tomto případě může váš vzhled působit dojmem, že se snažíte za každou cenu působit co nejmladší. Je ale důležité si svůj věk přiznat a oblékat se adekvátně k němu. A roztrhané kousky z denimu jednoduše nejsou to, co by vyzrálé ženy měly nosit.

Kterým kouskům by se ženy nad 40 měly raději vyhnout?
Zdroj článku