Přejít k hlavnímu obsahu

Zatočte po 50 s povislými pažemi: Jednoduché cvičení zabere pouhých pár minut z pohodlí domova

Gravitace je bohužel neúprosná a to platí i pro vaše paže. Po padesátce tělo prochází výraznými proměnami, ale s povislou kůží se dá snadno zatočit. Stačí si každý den najít pár minut na jednoduché cvičení a za chvíli budete opět ve formě.

Takzvaná netopýří křídla jsou strašákem nejedné ženy. Kvůli povolené kůži na paži se pak stydíte nosit trička s krátkým rukávem a tílka jsou zapovězené slovo. Ale nezoufejte, nemusíte se hodiny potit v posilovně, nebo dokonce uvažovat o operaci. Najděte si každý den chvilku pro sebe a my vám poradíme jednoduché tipy, jak na to. Nebudete potřebovat nic více než PET lahve, židli a pevnou vůli. 

Zvedačky s lahvemi

Naplňte si PET lahve vodou a každou uchopte do jedné ruky. Paže mějte podél těla a pomalým pohybem je zvedejte směrem nahoru a zase dolů. Ruce musí být narovnané a lokty stále u těla. Na začátku se nepřepínejte a zvedejte, dokud vám bude ‚‚bolest” příjemná.

Procvičte povislý triceps

Nejen biceps je třeba posilovat. Důležitý je i triceps a ten doma nejlépe procvičíte s pomocí obyčejné židle. Postavte si ji ke zdi, aby vám nepodjela a vy jste místo posilování neskončili v nemocnici. Posaďte se na ni s nataženýma nohama a na vzpřímených rukách se sesuňte dolů, aby jediné, co bude na židli, byly ruce. Pomalu povolte ruce v lokti a pohybujte se směrem dolů a zase nahoru. 


 

Zacvičit si můžete i během práce 


 

Info ikona
Cvičení

Vytvořte imaginární svícen

Dalším ze cviků, kterým posílíte také ramena, je takzvaný svícen. Vezměte PET lahve, rozpažte ruce a pak je ohněte v loktech směrem vzhůru. Ruce pak zvedejte nahoru a zase zpět do výchozí pozice. Hlídejte si lokty, aby se vám nevytáčely do stran. Počet opakování opět závisí od bolesti. Najděte si svůj ideální počet opakování a postupně přidávejte. 

Stará dobrá klasika

Na paže jsou skvělé i kliky. Můžete začít pozvolna dámskými - na pokrčených kolenou. Až se na to budete cítit, zkuste kliky pánské. Dají vám sice více zabrat, ale jsou účinnější. Pokud vás trápí bolavá kolena, ale přesto chcete kliky vyzkoušet, ideální je k tomu stěna. Stejný pohyb, jako při klasickém kliku, akorát o stěnu. Vzdáleností nohou od stěny si můžete přidávat zátěž na ruce, stejně tak dávat ruce blíže a dále od sebe. 


 

Nezapomínejte na to, že vše nejde hned. Je potřeba velká trpělivost, stále si opakovat motivaci a především čas, ale výsledky rozhodně stojí za to. Proto se po prvním týdnu bez známek zlepšení nevzdávejte a vydržte. Když zapojíte i zdravější jídelníček, cestu za krásnými pažemi trochu urychlíte. 


 

Zdroj článku