Přejít k hlavnímu obsahu

Štíhlejší obličej během několika minut: Tento kosmetický trik vám k tomu pomůže

Pokud nejste spokojená s tvarem a rysy vašeho obličeje, nezoufejte. Neznamená to, že hned musíte podstupovat estetické úpravy a plastické operace. Vzhled svého obličeje můžete jednoduše upravit pomocí kosmetických fíglů během několika krátkých minut. Velmi snadným způsobem tak svůj obličej vykonturujete a dokonce i zeštíhlíte. Přinášíme vám několik způsobů, jak na to.

Kosmetickými triky ke štíhlejšímu obličeji

Ve světě profesionálních make-up artistů a vizážistů je konturování obličeje zcela běžnou technikou, díky které docílí přesně takových rysů, aby celkový vzhled tváře dovedli k dokonalosti. Rozhodně to ale neznamená, že musíte být profesionálka, abyste takové líčení zvládla i vy sama. Jde jen o to se techniku stínování naučit, osvojit si ji a dokonalé kontury vykouzlíte během pár krátkých minut. A navíc, pokud se naučíte ten správný grif, svůj obličej dokážete tímto způsobem dokonale zeštíhlit.

Klíčové je to, že by ženy měly nejprve určit tvar svého obličeje (kulatý, podlouhlý, oválný nebo čtvercový) a na základě toho si naplánovat, jaké kontury chtějí zvýraznit, a které naopak potlačit. Tmavé partie ustoupí do pozadí, zatímco světlé a rozjasněné části naopak vystoupí vpřed. Zní to složitě, ale věřte tomu, že snad neexistuje jednodušší technika, jak na dokonalý make-up.

Info ikona
Tvary obličeje

Jak správně vykonturovat obličej?

V konturování je klíčové použití kvalitního základu, který sjednotí pleť a dodá jí zářivost. Doporučuje se použít lehký make-up, který dokáže pleť nejen sjednotit, ale i rozzářit. Sáhnout samozřejmě můžete i po svém oblíbeném BB nebo CC krému. Zkrátka po produktu, na který jste zvyklá a který vám vyhovuje.

 

Mohlo by se vám líbit

Redakční tipy na nejkrásnější rtěnky, které dlouho vydrží: Některé koupíte už za necelou stovku v drogerii

Rtěnka patří mezi malé nezbytnosti, které se najdou v kosmetické taštičce mnohých z nás. Ať už máte rádi výraznější barvy, nebo upřednostňujete spíše nude odstíny, je důležité vybrat kvalitní rtěnku, která splní vaše požadavky. To znamená nerozmaže se a dlouho vydrží na rtech bez chybičky. Máme pro vás několik tipů na rtěnky, které tyto vlastnosti mají.
svetzeny.cz

Kulatý obličej

Konturování obličeje by mělo respektovat jeho tvar. U kulatého obličeje nanášíme tmavý odstín od ucha směrem ke koutku úst. Tímto způsobem lícní kosti ustoupí do pozadí a obličej se opticky zúží. Pokud si nejste jistá tím, kam přesně konturovací stín aplikovat, vtáhněte vnitřní tváře k sobě, jako byste napodobovala rybu. Tímto jednoduchým pohybem zjistíte, kde přesně stíhem vykreslovat. Pozornost bychom měli věnovat také čelu. Konturu aplikujte na spánkové kosti, těsně u vlasů – tímto krokem vystoupí střed čela do popředí. Další místa pro nanášení tmavého stínu zahrnují bradu, strany nosu a čelisti. Světlý stín pak použijeme na špičku nosu, mezi obočím a pod očima, aby celkový dojem působil svěže.

 

Podlouhlý obličej

U podlouhlého obličeje nanášíme konturovací stín těsně pod lícní kosti, nejlépe zkoseným štětcem. Na první pohled může být barva příliš viditelná, ale není třeba panikařit. Stačí ji jemně rozpracovat směrem nahoru. Roztírání opačným směrem by vedlo ke ztrátě výšky lícní kosti a tvář by působila povadle. Světlejší stín pak aplikujte podél obrysu vlasů, což dodá pleti zdravý lesk a případně odvede pozornost od většího čela.

 

Mohlo by se vám líbit

Ofina podle tvaru obličeje: Vhodný střih vás zeštíhlí, zjemní rysy a odvede pozornost tam, kam potřebujete

Možná jste v dětství nosili ofinku a při pohledu na fotky z té doby by vás ani nenapadlo tento účes opakovat. Ale dejte ofině šanci, dokáže totiž divy. Chcete-li výrazně proměnit svůj vzhled a získat mladistvý a šmrncovní styl, může být právě tento účes skvělou volbou. Slušet může opravdu každému, jen dobře vybírejte střih na míru právě vašemu tvaru obličeje.
svetzeny.cz

Oválný obličej

U oválného obličeje je vhodné zvýraznit tváře světlou barvou, naopak tmavou barvu naneste na špičku brady a také na čelo. V této oblasti lehce zvýrazněte spánky a stín nanášejte přibližně centimetr pod vlasy. "Oválný obličej je často považován za ideální typ krásy, což ale neznamená, že ho nelze ještě více zdokonalit. Místo zakrývání nedostatků se můžeme zaměřit na zvýraznění jeho předností. Pokud ho chceme správně konturovat, rozjasňovač aplikujeme na střed čela ve tvaru kruhu a v oblasti vnějších lící ve tvaru půlměsíce," doplňuje pro Svět ženy stylistka Vítězslava Kopecká.

Čtvercový obličej

U čtvercového obličeje postupujeme podobně jako u kulatého obličeje. Nejprve nanášíme tmavý odstín od ucha směrem ke koutku úst. Tím se lícní kosti opticky stáhnou do pozadí a obličej se zúží. Tmavým stínem také zjemníme hrany dolní čelisti a světlý stín použijeme na špičku nosu, mezi obočím a pod očima, aby celkový dojem byl svěží.

Jednoduché konturování, které vám na obličeji vykouzlí opravdové změny, zvládnete během pár krátkých minut.
Zdroj článku