Přejít k hlavnímu obsahu

Jednoduchá snídaně, která podle odborníků předchází rakovině prsu

I mladé ženy mohou udělat něco pro snížení rizika rakoviny prsu. Podle nové studie se zdá, že vláknina v potravinách hraje zvláštní a nepostradatelnou roli. Zvolte si snídani, která prospěje nejen vašemu žaludku, ale i vašemu celkovému zdraví.

Všichni víme, že vláknina je dobrá pro naše trávení. Vědci z Harvardovy univerzity zkoumali více než 44 000 žen a zjistili, že rostlinné látky, které se v hojném množství nacházejí v celozrnných výrobcích, ovoci a zelenině, také chrání před rakovinou prsu. U dívek, které během středoškolských let konzumovaly více než 28 gramů vlákniny denně, byla o 13 procent nižší pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu později v životě než u těch, které konzumovaly méně než 15 gramů vlákniny denně. Vědci vysvětlují účinek: rostlinné látky snižují množství estrogenů v krvi, což může podporovat růst určitých rakovinných buněk.

Spolehněte se na celá zrna a ovoce

Doporučeného množství vlákniny dosáhnete pravidelným konzumováním müsli na snídani, celozrnným chlebem a pěti porcemi ovoce a zeleniny denně. Pšeničné otruby, lněné semínko a všechny celozrnné výrobky jsou obzvláště bohaté na vlákninu.

Předchozí studie ukázaly význam rostlinné stravy v prevenci rakoviny prsu. Další studie Harvardské univerzity ukázala, že žluté rostlinné pigmentykarotenoidy, mohou snížit riziko rakoviny prsu. Jsou hojně přítomny ve žlutém, červeném a také zeleném ovoci a zelenině.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon
Mohlo by se vám líbit

Studie: Sedm nejlepších potravin, které fungují jako spalovač tuků. Překvapí vás, které potraviny to jsou

Jak zhubnout do léta přebytečná kila? Na vaší cestě za vysněnou postavou vám mohou pomoci i vhodně zvolené potraviny. Představujeme vám sedm nejlepších spalovačů tuků, díky kterým vám hubnutí půjde jako po másle. Překvapí vás, které potraviny vám pomohou rychleji spálit tuk.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Tarotový výklad na následující týden (3.5.-9.5.): Vytáhněte si jednu ze tří karet a zjistěte, co vás čeká. Budete mít štěstí v lásce, kariéře či ve financích?

Co vás čeká a nemine? Nahlédněte prostřednictví tarotu do budoucnosti. Vyberte si jednu ze tří karet a zjistěte, co vás čeká v týdnu 3.5.-9.5.2021. V článku najdete obecný výklad toho, co vám konkrétní karta přináší v daném týdnu do života. Dále pak ještě výklad specializovaný na tři oblasti: Lásku a vztahy, kariéru a finance a zdraví.
svetzeny.cz