Přejít k hlavnímu obsahu

Studie: Sedm nejlepších potravin, které fungují jako spalovač tuků. Překvapí vás, které potraviny to jsou

Jak zhubnout do léta přebytečná kila? Na vaší cestě za vysněnou postavou vám mohou pomoci i vhodně zvolené potraviny. Představujeme vám sedm nejlepších spalovačů tuků, díky kterým vám hubnutí půjde jako po másle. Překvapí vás, které potraviny vám pomohou rychleji spálit tuk.

Čokoláda

Hned na úvod začneme dobrou zprávou pro všechny, kteří kdy měli výčitky po snědení čokolády. Čokoláda je totiž jedním z nejlepších spalovačů tuků. Vědci z univerzity v Lousianě totiž zjistili, že dokáže zvýšit produkci polyfenolických sloučenin, které jsou zdravé pro střeva, a také že konzumace čokolády podporuje spalování. Za tento poznatek jim děkujeme, teď už můžeme mlsat bez výčitek. Nutno dodat, že stále platí, že by se mělo jednat o kvalitní hořkou čokoládu, nikoliv cukrem napěchovanou sladkou pochoutku, ta bude mít efekt spíše opačný.

Info ikona
čokoláda
Mohlo by se vám líbit

10 triků, jak zhubnout i bez diety a cvičení

Držíte celý život diety, ale nikam to nevede, kila ne a ne jít dolů? Máme pro vás dobrou zprávu, zhubnout lze i bez držení mnohdy drastických diet a nekonečného počítání kalorií. Odborníci se shodují, že jsou daleko lepší způsoby, jak shodit kila. V článku vám přinášíme 10 jednoduchých triků, díky kterým konečně zhubnete i bez diety.
svetzeny.cz

Hořčice

Hořčice vám bude skvělým pomocníkem při hubnutí. Vědci z Oxford Polytechnic Institute zjistili, že už jedna čajová lžička hořčice dokáže divy, dle jejich poznatků zrychlí váš metabolismus a tento účinek přetrvá několik i několik hodin poté, co ji sníte.

Vepřová panenka

Při sestavování svého dietního plánu do něj nezapomeňte zařadit tento libový kus masa. Studie zveřejněná v časopise Nutrients zjistila, že lidé s nadváhou, kteří do svého jídelníčku zařadili vepřovou panenku, měli po třech měsících snahy o hubnutí mnohem lepší výsledky než ti, kteří ji nejedli vůbec. Podařilo se jim zhubnout více centimetrů v pase i v oblasti břicha a také jejich BMI bylo nižší. Studie předpokládá, že vepřová panenka je skvělý spalovač tuků.

Mohlo by se vám líbit

Vyzkoušejte japonskou metodu na ploché břicho. Efekt je vidět za dva týdny.

Žádné doplňky stravy, drastické diety ani hodiny „pod palbou“ fitness trenéra. K dokonalému bříšku, které se po vánočním hodování tak nějak zakulatilo, stačí jen dvě minuty denně věnované speciální technice dýchání. Nevěříte? Tak to zkuste!
svetzeny.cz

Vajíčka

O tom, zda je zdravé jíst vajíčka a v jaké míře, se odborníci přou. Pokud chcete zhubnout, zejména, pokud jde o břišní tuk, měli byste je zařadit do jídelníčku. Mají vysoký obsah bílkovin a studie prokázaly, že konzumace jídla s vysokým obsahem bílkovin nám dříve dodá pocit sytosti, tím pádem toho sníme celkově méně. V další provedené studii vědci prokázali, že lidé, kteří pravidelně snídali vajíčka, byli schopní odbourat o 65 % více tuku než ti, kteří snídali něco jiného. Rovněž se jim také povedlo snížit BMI o 61 %.

Info ikona
vejce

Mandlové máslo

Ořechová másla jsou teď obecně v kurzu, protože jsou zdravá a zároveň skvěle chutnají. Pokud jste na dietě, určitě sáhněte po mandlovém máslu, je to výborný spalovač tuku. Jeho výhoda je, že ho stačí sníst trochu, aby vás zasytilo. Studie publikovaná v americkém vědeckém časopise došla k překvapivým závěrům. Už 42,5 g mandlového másla denně výrazně pomáhá zbavit se tuku na břiše a nohou.

Mohlo by se vám líbit

Hubnutí a horoskop? Dieta podle znamení horoskopu vás překvapí

Speciální dieta od tvaru postavy, přes krevní skupinu až po speciálně navrženou dietu přímo na tělo. My vám nyní přinášíme dietu podle vašeho znamení, která vás třeba inspiruje nebo „nakopne“ k novým začátkům. Zvěrokruh je koneckonců nejstarší „klasifikační“ systém na světě.
svetzeny.cz

Třešně

Dalším skvělým spalovačem tuku jsou třešně. Vědci z Univerzity v Michiganu testovali na potkanech hypotézu, že pravidelná konzumace třešní vede k redukci bříšního tuku. Výzkum trval 12 týdnů a bylo zjištěno, že potkani, kteří pravidelně dostávali třešně namísto jiné potravy, měli o 9 % méně břišního tuku než ostatní.

Kajenský pepř

Studie uveřejněná v American Journal of Clinical Nutrition říká, že každodenní konzumace kapsaicinu, který se nalézá v paprikách, vede k snadnějšímu odbourávání tuku v oblasti břicha. Pikantní kajenský pepř totiž dokáže povzbudit schopnost těla přeměňovat potravu na energii. Další studie pak zjistila, že kapsaicin také snižuje chuť k jídlu. To z kajenského pepře dělá ideálního pomocníka při hubnutí.

Info ikona
Kájenský pepř

Zdroje: https://www.acs.org/content/acs/en/pressroom/newsreleases/2014/march/the-precise-reason-for-the-health-benefits-of-dark-chocolate-mystery-solved.html https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3957721/ https://www.mdpi.com/2072-6643/4/7/711/htm https://www.annualreviews.org/doi/10.1146/annurev-food-111317-095850 https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/JAHA.114.000993 https://www.sciencedaily.com/releases/2008/04/080407114647.htm

Mohlo by se vám líbit

Probouzíte se mezi 3 a 4 ráno? Má to magický význam, který vám může změnit život

Probouzet se v noci a rušit se ze spánku není ničí oblíbená činnost. Co kdybychom vám ale prozradili, že pokud se budíte mezi 3 a 4 hodinou, máte dar, který by vám mohl leckdo závidět. Připravili jsme pro vás článek, který vám tuto magickou hodinu přiblíží.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Tyto potraviny vám způsobí migrénu: Překvapí vás, které oblíbené ovoce ji spouští nejčastěji

Migréna – příšerná bodavá bolest hlavy, která nás dokáže zcela „vyřadit z provozu“. Pro vědce je stále velkou záhadou, není přesně jasné, proč vzniká. Avšak na výzkumu spouštěčů migrén výzkumníci už roky pilně pracují a již našli potraviny, které migrénu způsobují. Neuhádnete, které populární ovoce je na seznamu spouštěčů uvedeno.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

VÝZVA SVĚTA ŽENY: Podělte se s námi o vaše proměny

Chybí vám motivace a už nemáte tak nějak chuť do ničeho? My se vám pokusíme energii naopak dodat. Svět ženy vyhlašuje výzvu. Čtěte dál a dozvíte se více.
svetzeny.cz