Přejít k hlavnímu obsahu

Bouřlivý život legendární Brigitte Bardot: Muže střídala jako ponožky, nechtěného syna přirovnala k nádoru

Info ikona
Brigitte Bardot

Ikona světového filmu Brigitte Bardot (89) zářila na stříbrném plátně, ale v soukromí si občas procházela peklem. Nádherná herečka rozhodně neměla na růžích ustláno. I když jí muži padali k nohám, chtěla několikrát skoncovat se životem. Po narození syna ho přirovnala ho k nádoru a odmítla se o něho starat.

Blonďatá kráska nastartovala kariéru na počátku 50. let, kdy ji film A Bůh stvořil ženu katapultoval ke hvězdám. Dalo by se říci a Bůh stvořil B.B. Ikonické iniciály jsou dodnes hereččiným znamením. Přes noc se stala sex symbolem a popularitu si náležitě vychutnávala. 

V posteli měla muže i ženy

Její osobní život byl stejně dramatický a bouřlivý jako její filmové role. Brigitte byla známá svými četnými aférami. Mezi její milence patřil vyhlášený krasavec Alain Delon, Sean Connery nebo Jean-Paul Belmondo. Postel ji ale nezahřívali pouze muži, údajně prožila roční románek se slavnou Marilyn Monroe. „Svět je tak malý, že se jednou i tak všichni setkáme v jedné posteli!“ popsala upřímně Brigitte ve své knize vzpomínek. Mezi milenci se ale našli i odvážlivci, kteří chtěli nádhernou blondýnku zkrotit a mít ji po svém boku celý život. 

Protestní sebevražda

Prvním manželem se jí stal producent Roger Vadim, jenž Brigitte ukázal filmový svět. Ovšem rodiče se vztahem nesouhlasili a ještě před svatbou se herečka pokusila o sebevraždu. Naštěstí ji rodiče našli včas a kráska si prosadila své - stala se herečkou a provdala se. Manželství ale dlouho nevydrželo. Brigitte v té době rozhodně neuznávala monogamii a s nevěrou neměla problém. Známosti na jednu noc, večírky a s nimi spojené neřesti byly na denním pořádku. Dokud nezjistila, že je těhotná.

Pobuřující fotografie z roku 1957: Jak vznikla fotka, kde Sophia Loren sleduje ňadra krásné Jayne Mansfield

Jedna z nejslavnějších fotografií v historii zachycuje okamžik, kdy italská herečka Sophia Loren pohrdavě pohlíží na obrovské poprsí americké herečky Jayne Mansfield. Co se tehdy stalo a jak se na to Loren dívá dnes?
svetzeny.cz

Nádor, který se živil jejím tělem

Dítě se ale Bardot do života nehodilo a chtěla jít na potrat. Nakonec ji ale budoucí otec, francouzský herec Jacque Charrier přemluvil, aby to nedělala a odvedl si ji k oltáři. Herečka těhotenství nenáviděla a tím více i ještě nenarozeného syna. „Těch devět měsíců, to byla noční můra. Bylo to jako nádor, který se živil z mého těla. Nedočkavě jsem čekala na moment, kdy se ho zbavím. Raději bych přivedla na svět psa,“ šokovala Bardot těmito slovy svět. Syna Nicolase nechala otci a necelý rok po jeho narození se podruhé pokusila o sebevraždu. Opět jí život zachránili, ale narušená herečka si na něj sáhla ještě dvakrát. 

Bardot nakonec zasvětila život zvířatům

Na svém kontě má tedy nejkrásnější Francouzka stříbrného plátna čtyři sebevraždy, jeden vyhraný boj s rakovinou prsu a čtyři manželství. Poslední, komu řekla nezkrotná kráska ‚‚ano” je politik Bernard d'Ormale. S ním Bardot žije ve vile v Saint-Tropez, kterou přestavila na soukromou zoo a je z ní známá aktivistka za práva zvířat. 

Jak vypadá Brigitte Bardot dnes? Podívejte se na její proměnu v průběhu let
Zdroj článku