Přejít k hlavnímu obsahu

Prokleté oči sanpaku předpoví tragický osud: Měli je Elvis Presley, Marilyn Monroe i Michael Jackson. Máte je také?

Říká se, že oči jsou okno do duše. V očích se dá vyčíst ledacos, a to včetně osudu jednotlivce. Konkrétně typ očí sanpaku je prý prokletý a toho, kdo má v očích tyto rysy, čeká tragický osud. Ostatně, měly je i některé známé osobnosti, které právě tragický osud potkal. Zjistěte, jaké rysy jsou pro oči sanpaku typické a zda je máte také.

Co jsou oči sanpaku?

Pojem "sanpaku" má svůj původ v japonštině. Doslovný překlad tohoto termínu je "tři bílí", ale vzhledem k tomu, že řeč je o očích, můžeme to chápat spíš jako “tři bělma”. Tento výraz popisuje vzhled lidských očí, přičemž pro oči s tímto charakteristickým znakem je typické výrazné množství bílé barvy. V těchto očích se nachází celý bílý prostor nad nebo pod duhovkou. Hlavním rozdílem očí s tímto znakem oproti ostatním je, že zatímco běžné lidské oči mají bělmo pouze po stranách duhovky, oči s rysem sanpaku mají bílou oblast, která je jasně viditelná i nad nebo pod duhovkou. Někteří lidé věří, že tento znak předpovídá tragický osud. K potvrzení této teorie mohou koneckonců sloužit osudy některých známých osobností, které měly právě tyto charakteristické oči.

Kdo byla Laura Ferrari: Na důležitou postavu v historii automobilky se velmi často zapomíná

Italskou automobilovou značku Ferrari známe asi všichni. V roce 1947 ji založil bývalý automobilový závodník Enzo Ferrari a tenkrát ani netušil, že se jeho firma stane tak slavnou a úspěšnou, jakou se stala. Málokdo tuší, že po jeho boku stála žena - Laura Ferrari, která byla mnohdy opomíjená, přitom stála za velkou částí úspěchu společnosti.
svetzeny.cz

Jak oči s rysem sanpaku získaly svůj význam

Poprvé tento výraz použil George Ohsawa v roce 1965. Začal zkoumat rysy očí, zabývat se jimi a připsal jim jejich význam. Dokonce pak vydal knihu s názvem “Všichni jste sanpaku”, kde tento jev a rysy podrobně popisuje a vysvětluje. Hlavní myšlenkou autora je, že člověk, jehož oči mají tento specifický rys, v sobě nese celkovou nerovnováhu a hříchy vůči vesmíru. Právě tyto nemilé znaky se pak odrážejí v očích a jejich nositeli mají predikovat smůlu, neštěstí a tragický osud. „Po tisíce let si lidé z Dálného východu hleděli do očí hledajíce známky tohoto obávaného stavu. Jakákoliv známka sanpaku znamenala, že celý systém člověka, fyzický, fyziologický a duchovní byl v nerovnováze. Dopustil se hříchů proti vesmíru, a proto byl nemocný, nešťastný, šílený nebo jak by to pojmenoval Západ, náchylný k nehodám. Sanpaku je varováním, znamením přírody, že život člověka je ohrožen časným a tragickým koncem,“ tvrdí ve své knize Oshawa.

Sanpaku jako jin a jang

Oči sanpaku lze podle autora knihy rozlišit také podle toho, kde se bílý prostor kolem duhovky nachází. Oči sanpaku pak rozděluje na dva typy – jin a jang. Pokud se bílá barva nachází v oblasti pod duhovkou, jedná se o kategorii “jin”. Ta se spojuje se závislostmi na návykových látkách a traduje se, že lidé s tímto znakem se v průběhu svého života dostanou do riskantních situací. Naopak, pokud mají lidé bílý prostor nad duhovkou, spadají to typu “jang”. Tvrdí se, že největší riziko spočívá v myslích těchto jednotlivců. Lidé s touto charakteristikou očí prý mají sklony k agresi, projevům vzteku a psychopatii.

Jak by vypadala legendární Marilyn Monroe: Video ukazuje její proměnu až do roku 2025

V průběhu svého krátkého, ale zato pořádně nabitého života se Marilyn Monroe stala nejen ikonou Zlatého věku Hollywoodu, ale i symbolem věčné krásy a elegance. Zanechala nesmazatelnou stopu ve filmovém průmyslu a srdcích fanoušků. Přečtěte si, jaký život Monroe prožila a podívejte se, jak by dnes vypadala ikona, jejíž odkaz přetrvává a fascinuje i po mnoha letech od její tragické smrti.
svetzeny.cz

Slavné osobnosti s očima sanpaku

Teorie George Oshawy může na první pohled působit jako trochu kontroverzní, nereálná a přitažená za vlasy. Ale to jen do doby, než se zaměříte na osudy známých osobností, které skončily tragicky. Při pečlivém zkoumání osudů některých osobností, které již nejsou mezi námi totiž zjistíme, že mnoho z nich mělo jeden společný rys. A to právě oči sanpaku.

Když se například podíváme na bývalé americké prezidenty, zjistíme, že jak Abraham Lincoln, tak i John F. Kennedy měli charakteristický typ očí. Oba se stali oběťmi atentátu – Lincoln byl v roce 1865 zavražděn J.W. Boothem, odpůrcem jeho politického programu, zatímco Kennedy byl atentátníkem postřelen při projížďce prezidentským vozem ulicemi Dallasu v roce 1963. Podobné typické sanpaku oči měla i princezna Diana, která tragicky zemřela při autonehodě v roce 1997. Stejně tak Elvis Presley, jehož osud zpečetilo předávkování, nebo Marilyn Monroe, jejíž smrt je stále obestřena tajemstvím a konspiračními teoriemi. Král popu Michael Jackson zemřel, když mu lékař podal příliš velkou dávku léků a herečka Brittany Murphy zemřela tragicky ve věku 32 let, s dodnes trvajícími spekulacemi ohledně přesné příčiny její smrti.

Zesnulé osobnosti, které měly oči sanpaku
Zdroj článku