Přejít k hlavnímu obsahu

Japonský test: Odhalí skryté stránky vaší osobnosti z vašeho podvědomí

Japonský test osobnosti odkryje mnoho skrytých aspektů vaší duše. Důležitou roli hraje vaše představivost. Vezměte si tužku a papír, na který budete zaznamenávat vaše odpovědi. Spoléhejte na vlastní emoce a fantazii a uvidíte, že výsledky testu budou velmi přesné. S jeho pomocí totiž odhalíte stránky vaší duše, které se skrývají ve vašem podvědomí.

Japonský test osobnosti

Tento test osobnosti se poprvé objevil v roce 2000 v knize Kokology, napsané japonským psychologem Tadahikem Nagaem. Jeho podstatou je vizualizace scény v poušti, kde se objeví různé objekty s důležitým významem pro vás. Dejte své fantazii volný průchod. Uvolněte se a nechte myšlenky proudit. Co si představíte, můžete zaznamenat nebo nakreslit. Nepropadejte dlouhým úvahám, jen se ujistěte, že vaše představa odpovídá vašim pocitům. Pokud provádíte test s partnerem nebo ve skupině, představy spolu vzájemně nesdílejte. Jestliže má test odrážet váš niterní stav, měla by to být pouze vaše osobní představa. Věnujte každému konkrétnímu prvku chvíli přemýšlení. Pro lepší a autentičtější výsledek doporučujeme zavřít oči.

Tento osobnostní rys spojují vědci s nadprůměrnou inteligencí. Zjistěte, zda ho máte i vy

Studie naznačují, že existuje určitý osobnostní rys, který je spojený s vyšším IQ a může hrát klíčovou roli ve vývoji intelektuálních schopností. Přečtěte si, o kterou vlastnost se jedná a možná se vám otevře nový pohled na váš osobní potenciál.
svetzeny.cz

Jste připraveni? Tak jdeme na to

Japonský test osobnosti, nebo také test Kostky, obsahuje několik jednoduchých kroků, díky kterým objevíte skryté stránky své osobnosti nacházejících se ve vašem podvědomí.

1) Představte si, že se nacházíte na poušti. Vidíte jen písečné duny a nebe nad vámi. Zamyslete se nad tím, jaká poušť je – jak je široká, jaká je její poloha a povrch?

2) Z ničeho nic se před vámi objeví kostka. Nechte pracovat svou fantazii a představte si, jak kostka asi vypadá. Jak je velká? Z jakého je materiálu? Jakou má barvu? Je kostka nad zemí, nebo leží v písku? A jak daleko se nachází od vás?

3) Poté si představte, že se na poušti kromě kostky nachází také žebřík. Opět se zamyslete nad tím, z jakého je materiálu. Jak daleko se nachází od kostky? Dotýká se jí, nebo je od ní daleko?

4) Vedle kostky a žebříku se na poušti objeví také kůň. Jak ve vaší fantazii vypadá? A jak daleko se nachází od vás, kostky a žebříku? Je v pohybu, nebo stojí na místě? Je osedlán, nebo není?

5) Do celé scenérie si představte květiny. Jaké jsou? Jakou mají barvu, kolik jich je a jak daleko se nachází od všech ostatních předmětů, koně a vás?

6) Nakonec si představte, že se díváte směrem k nebi a zjistíte, že se schyluje k bouřce. Jak daleko bouřka je? Máte z ní strach? Nebo ve vás vyvolává jiné pocity?

Všechny vaše odpovědi si pečlivě zaznamenejte. Nyní se nacházíte na konci testu a společně si vysvětlíme, co vaše představy znamenají.

Jak vysoká je vaše emoční inteligence? Otestujte se pomocí několika jednoduchých otázek

Inteligence je jeden ze základních faktorů, kterým lze v dnešním světě, a nejen v něm, prorazit. Avšak existuje ještě jedna varianta inteligence, která má klíčový vliv na to, jak úspěšně čelit výzvám každodenního života. Pomocí ní také můžeme dosáhnout skutečného úspěchu. Jde o emoční inteligenci, v angličtině emotional quotient, která hraje v našich životech zásadní roli. Zjistěte, jak vysoká je ta vaše pomocí jednoduchého testu.
svetzeny.cz

Výsledky testu

Kostka symbolizuje vás a vaše ego. Pokud jste si představili velkou kostku, nejspíše jste sebevědomý člověk. Menší kostka pak značí stydlivou a skromnou osobnost. Poloha kostky o vaší osobnosti také něco vypovídá. Čím blíže je kostka k zemi, tím více uzemnění jste vy sami. Jestliže jste si představili kostku zakopanou do písku, znamená to, že rádi plánujete a promýšlíte věci dopředu. Pokud byla vaše kostka v pohybu, značí to, že jste někdo, kdo rád uvažuje nekonvenčně a snaží se jít svou vlastní cestou. Z jakého byla kostka materiálu? Důležitá je míra průhlednosti materiálu, která ukazuje, jak moc jste otevření k ostatním lidem. Čím průhlednější kostka je, tím otevřenější tedy jste.

Dalším komponentem byl v našem testu žebřík. Ten měl v testu symboliku vašich přátel a okolí. Jeho vzdálenost od kostky značí to, jak moc blízcí jste si se svými přáteli. Pokud se žebřík opírá o kostku, znamená to, že jste oporou pro své blízké. Jestliže byl žebřík ve vaší představě někde daleko, zřejmě s vaším okolím nemáte moc dobré vztahy. Čím bytelnější je materiál žebříku, tím silnější jsou vaše vztahy.

Kůň symbolizuje vašeho životního partnera a vaše odpovědi by měly popisovat jeho kvality. Statný a velký kůň naznačuje, že vás ideální partner je někdo pracovitý, na koho se můžete spolehnout. Menší a štíhlejší kůň značí partnera, který je více citově zaměřený. Pokud je kůň osedlán nebo přivázán, tak ve vašem vztahu pravděpodobně toužíte po větší kontrole, nebo větší kontrolu potřebujete vy sami. V případě, že kůň utíká směrem od vás, znamená to, že svého partnera ztrácíte.

Květiny by měly reprezentovat vaše děti. Jednoduše, čím více květin jste si představili, tím více chcete mít dětí. A čím blíže jsou květiny ke kostce, tím více o potomcích přemýšlíte. Pokud už děti máte, vzdálenost mezi květinami a kostkou symbolizuje váš vztah s nimi.

Nakonec jste si měli představit bouřku, která vyobrazuje míru stresu a obav, které na vás působí. Podle její vzdálenosti od kostky a její intenzity tedy poznáte aktuální míru stresu, kterou momentálně prožíváte. Jestliže byla bouře v dáli, znamená to, že vás stres a další obavy momentálně moc netrápí.

Zdroj článku