Přejít k hlavnímu obsahu

Jak by vypadala legendární Marilyn Monroe: Video ukazuje její proměnu až do roku 2025

V průběhu svého krátkého, ale zato pořádně nabitého života se Marilyn Monroe stala nejen ikonou Zlatého věku Hollywoodu, ale i symbolem věčné krásy a elegance. Zanechala nesmazatelnou stopu ve filmovém průmyslu a srdcích fanoušků. Přečtěte si, jaký život Monroe prožila a podívejte se, jak by dnes vypadala ikona, jejíž odkaz přetrvává a fascinuje i po mnoha letech od její tragické smrti.

Legendární Marilyn Monroe měla těžké děství

Marilyn Monroe, původním jménem Norma Jeane Mortenson, se narodila 1. června 1926 v Los Angeles v Kalifornii jako nemanželské dítě. Její matka Gladys Monroe Baker byla psychicky nestabilní a nebyla schopna pečovat o svou dceru, a tak byla Norma Jeane umístěna do různých pěstounských rodin a sirotčinců. V dětských domovech poté zažila různé formy týrání a nikdy nezískala rodinné zázemí. V roce 1937 byla umístěna do sirotčince v Los Angeles, kde zůstala až do svých 16 let. Její těžké dětství ovlivnilo její vztahy v dospělosti.

Herečka Marilyn Monroe byla vdaná hned třikrát, ale ani jednou to nevyšlo

Marilyn Monroe se poprvé provdala ve věku 16 let za Jamese Doughertyho, když byla ještě na střední škole. Manželství uzavřela kvůli hrozícímu přemístění do jiného pěstounského domova. Manželství však dlouho nevydrželo a bylo rozvedeno v roce 1946. Podruhé se Monroe provdala za baseballovou legendu Joe DiMaggia v lednu roku 1954. Jejich manželství bylo ostře sledováno veřejností a bylo považováno za jeden z nejslavnějších vztahů. Kvůli rozdílnému životnímu stylu a především kvůli mediálnímu tlaku se však manželství rozpadlo po pouhých devíti měsících v říjnu roku 1954. Své třetí a poslední manželství uzavřela Monroe s dramatikem Arthurem Millerem. Vzali se v červenci roku 1956. Ani toto manželství však nevydrželo a skončilo rozvodem v lednu roku 1961.

Ideál krásy žen před 100 lety: Fotografie z minulého století odhalují krásky z celého světa

Každé období má svůj ideál krásy a možná by se muži před sto lety velmi divili, co dnes vídáme na ulicích. Na začátku minulého století neexistoval botox, různě výplně a další estetické zákroky, díky kterým si některé ženy mění tvář k nepoznání. Dámy minulého století se samozřejmě líčily, jinak ale dokázaly žít tak, jak je příroda stvořila.
svetzeny.cz

Marilyn Monroe nebyla jen legendou filmu, ale také modelkou a zpěvačkou

Předtím než se Marilyn Monroe stala herečkou, pracovala jako modelka a objevila se na mnoha titulních stránkách časopisů. Monroe se poté stala jednou z nejvíce ikonických hereček Zlatého věku Hollywoodu. Její filmová kariéra zahrnovala úspěšné filmy, jako jsou Páni mají radši blondýnky (1953), Jak si vzít milionáře (1953), Slaměný vdovec (1955) a Někdo to rád horké (1959). Monroe také nahrála několik písní a alb, Její nejznámější píseň je asi Diamonds Are a Girl's Best Friend z filmu Páni mají radši blondýnky. Vedle filmu a zpěvu se Monroe také angažovala i v divadle a dramatu. Na vrcholu své kariéry založila vlastní produkční společnost Marilyn Monroe Productions, čímž si vytvořila větší nezávislost v oblasti filmového průmyslu. Ve videu níže se můžete díky simulaci podívat, jak by Marilyn, tehdejší sexsymbol, vypadala další roky, kdyby nezemřela a žila až do dnešních dnů.

Ikona Zlatého věku Hollywoodu měla řadu psychických potíží, které vyústily až v její tragickou smrt

Marilyn Monroe čelila řadě psychických problémů a závislostí. Její těžké dětství přispělo k rozvoji úzkostí a deprese, na které Monroe užívala léky. Bojovala také se závislostí na drogách a alkoholu, což mělo negativní dopad na její kariéru a osobní život. Její kariéra tak byla poznamenána nespolehlivostí na pracovišti a také měla problémy se soustředěním. Herečka měla také sebevražedné sklony, které vyústily až v její tragickou smrt. Marilyn Monroe zemřela 5. srpna 1962 ve věku 36 let. Oficiální příčinou její smrti bylo předávkování barbituráty, kdy její smrt byla považována za sebevraždu. Její tělo bylo nalezeno v jejím domě v Brentwoodu v Los Angeles. Existují však různé teorie ohledně příčin její smrti, a někteří lidé věří, že nešlo o sebevraždu, ale spíše o nešťastnou náhodu nebo dokonce vraždu. Přestože proběhlo vyšetřování, otázky ohledně skutečné příčiny její smrti zůstávají dodnes nejasné.

Jak šel čas s krásnou Marilyn Monroe

Pro Nastěnku bylo líbání s Ivánkem traumatizující, málem ji uškrtil milenec, jediný syn ji opustil: Herečku z Mrazíka byste už nepoznali

Na Mrazíka se těší o Vánocích většina českých diváků. Mnozí dříve narození mají tuto ruskou romanci o Ivánkovi a Nastěnce dokonce radši než tradiční pohádkový příběh Tři oříšky pro Popelku s Pavlem Trávníčkem a Libuší Šafránkovou. Pro představitelku nevinné dívenky z chaloupky uprostřed ruských lesů Natalju Sedych byla sice role v její herecké kariéře zásadní, na samotné natáčení ale nevzpomíná umělkyně příliš nadšeně.
svetzeny.cz
Zdroj článku