Přejít k hlavnímu obsahu

Královská rodina se otřásá v základech: Spekuluje se o dalším sexuálním zneužívání a tentokrát v sirotčinci

Královská rodina po smrti královny Alžběty II. zažívá další nepříjemnou situaci. Tu měl způsobit Lord Mountbatten, strýc krále Karla III., k němuž v mládí vzhlížel a považoval ho za svého učitele. Strýček Dickie, jak se mu v královské rodině přezdívalo, byl zabit při atentátu IRA v roce 1979 a nyní čelí obvinění ze sexuálního zneužívání nezletilých chlapců.

Arthur Smyth obvinil Lorda z pedofilie. Smyth měl být jako jedenáctiletý chlapec sexuálně zneužit královým strýcem. Arthur požaduje od severoirské vlády odškodnění prostřednictvím soudní žaloby. V nechvalně proslulém dětském domově Kincora v Belfastu ho měl zneužívat lord Mountbatten.

Právní zástupce Arthura Smytha Kevin Winters uvedl, že žaloba je založena na nedbalosti a porušení povinnosti péče a je podána proti řadě institucí v Severním Irsku.

Sirotčinec hrůzy

Domov Kincora byl založen v květnu 1958. V provozu byl pouhých 22 let, jelikož v říjnu 1980 byl uzavřen poté, co vyšlo najevo, že děti v něm byly opakovaně sexuálně zneužívány vlivnými osobami. Během vyšetřování ústavního soudu odborníci zjistili, že v Kincora House bylo zneužito celkem 39 chlapců. 

 

Mohlo by se vám líbit

Jak snídá Victorie Beckham: Podívejte se, jakou kombinaci jídel si dopřává přes 20 let. Dodržuje jedno pravidlo, díky kterému je štíhlá

Victoria Beckham je žena, která vypadá ve svém věku neuvěřitelně. Má postavu, kterou jí mnohé ženy závidí, ale sama tvrdí, že recept na ni je opravdu jednoduchý. Naučte se i vy její rituály a udržujte si stále štíhlou postavu a pevné zdraví!
svetzeny.cz

Tři muži byli odsouzeni za zneužívání jedenácti chlapců. Policejní ombudsmanka pro Severní Irsko Marie Andersonová nedávno oznámila, že stížnosti některých bývalých obyvatel domova na policii, která záměrně bránila vyšetřování vlivných osob obviněných ze sexuálního zneužívání v Kincora House, byly zcela legitimní a oprávněné.

Nejedná se o první obvinění v královské rodině ze sexuálního obtěžování

Před nedávnou byla královská rodina propírána především kvůli kauze prince Andrewa. Jednašedesátiletý Andrew byl v listopadu 2019 vyhozen z královské rodiny poté, co se katastrofálně pokusil ospravedlnit své přátelství se zesnulým pedofilem Jeffreym Epsteinem a obviněnou madam Ghislaine Maxwellovou.

Obvinění znemožnilo návrat do královského života navždy

Britský panovník král Karel III. se domnívá, že obvinění prince Andrewa ze sexuálního napadení je neřešitelný problém, který jeho bratrovi navždy znemožní návrat do královského života. Pokračující skandál nakonec eskaloval, když dlouholetá obviněná Virginia Roberts Giuffreová zažalovala Andrewa u manhattanského federálního soudu, přičemž britská policie znovu zvažuje, zda zahájit vlastní úplné celkové vyšetřování.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku