Přejít k hlavnímu obsahu

Ideál krásy žen před 100 lety: Fotografie z minulého století odhalují krásky z celého světa

Info ikona
Herečka June Caprice

Herečka June Caprice

Každé období má svůj ideál krásy a možná by se muži před sto lety velmi divili, co dnes vídáme na ulicích. Na začátku minulého století neexistoval botox, různě výplně a další estetické zákroky, díky kterým si některé ženy mění tvář k nepoznání. Dámy minulého století se samozřejmě líčily, jinak ale dokázaly žít tak, jak je příroda stvořila.

Staré snímky zachytily ženy z různých koutů světa, které byly pro svůj národ vzorem krásy. Ohledně vzhledu samozřejmě platí staré známé pravidlo ‚‚sto lidí, sto chutí” a každý máme zcela jiný pohled na krásu. Někdo má rád štíhlé postavy, další dává přednost slovanským tvarům. Na starých snímcích můžeme vidět od každého něco a především každá z žen vypadá úplně jinak.

Před sto lety byla každá žena originál

Když se na fotografie v naší galerie pořádně podíváte, tak mimo hereček nenajde v tvářích žen podobu. Tím získávají ještě větší kouzlo. Každá z dívek či žen je originál. Bohužel dnes potkáte na ulici v nadsázce řečeno jednu a tu samou ženu, jen s jinou barvou vlasů. Za vše může touha po dokonalosti, kterou kdosi nastavil v módních časopisech. Mnohdy začíná snaha přiblížit se ideálu krásy malou operací, ze které se pak ale stane posedlost. Z krásné dívky se postupně začne stávat plastová kreatura, která neví, kdy přestat.

Královna plastických operací a majitelka obřích ňader Lela Ceterová: ‚‚Do extrémů bych nikdy nešla!”

Bez nadupaného dekoltu nebo přehnaně nafouklých rtů si už dnes těžko Lelu Vémolovou (33), za svobodna Ceterovou dokážeme představit. Vášeň pro plastickou chirurgii odstartoval mindrák z malých prsou a postupně si nechala manželka bijce MMA Karlose Vémoly (37) nejen několikrát zvětšit objem dekoltu, ale postupně přidává i další zákroky. Ovšem nikdy by dle svých slov nešla do extrému…
svetzeny.cz

Přemíra plastik se silikonem

Samozřejmě pokud má někdo komplex z odstátých uší nebo velkého nosu, dá se ještě chirurgický zákrok pochopit. Prsa velikosti šest a rty jako hamburgery jsou pak už jen následkem malého sebevědomí. Každé zboží má ale svého kupce, a pokud se někdo vyžívá v umělotinách, je to pouze jeho věc. Naštěstí se do módy začíná vracet přirozenost a silikonové poprsí s maskou na tváři už přestává být in. Naši předci měli jednu jistotu. Pokud večer ulehnou se ženou do společného lože, mohli si být ráno jisti, že vedle sebe najdou stejnou osobu. Dnes by v mnoha případech vzali do zaječích, když by se po propařené noci podívali vedle sebe a našli na polštáři pouze obtisk krasavice z večera a z koupelny by vyšla úplně cizí žena. 

Ideálem krásy byla přirozenost a šarm 

Krásky z minulého století nepotřebovaly kromě kouzla osobnosti a přirozeného šarmu nic navíc, aby dokázaly muže očarovat. Samozřejmě každý národ měl svůj ideál a francouzského gentlemana by si nezískala až po uši zahalená samurajka. A naopak pro stydlivého Japonce by byla atraktivní herečka v podvazcích příliš vyzývavá. Každý muž by se ale otočil za přirozenou krásou dívky z Filipín a podlehl svůdnému tanci známé špionky Mata Hari

Podívejte se do naší galerie a posuďte sami, jestli měli pánové v minulosti štěstí na krasavice, které potřebovaly jen trochu líčidel, a nikoliv vagón všemožných serepetiček, kterými si malují masku na obličej.  

Která z dívek z celého světa minulého století by si získala váš obdiv?
Zdroj článku