Přejít k hlavnímu obsahu

Ideál ženské krásy: Co nás činí vysoce atraktivními? Podle vědců tyto slavné ženy dokonale splňují všechna měřítka krásy

Info ikona
Atraktivita

Platí, že ideálem krásy je stále vysoká modelka s „ideálními“ mírami 90-60-90, nebo už je to jen zažitý mýtus a ve skutečnosti se mužům líbí úplně jiné typy žen? A jaké obličejové rysy jsou u žen nejatraktivnější? Na tuto otázku se vědci snažili odpovědět, podívejte se, jaké celebrity jsou dle jejich měření ty nejkrásnější ze všech.

Nejvíc sexy tělo má Kelly Brook

Debata o tom, zda se mužům líbí spíše štíhlé ženy, nebo mají raději boubelky, se zdá být nekonečná. Každý muž může mít svůj specifický vkus na ženy, ale američtí vědci zjistili, že ideál krásy přece jen existuje. Dle jejich zjištění by měla být žena ideálně 168 cm vysoká a měla by mít míry 99- 63-91. To jsou velmi podobné křivky jako nejčastěji udávané míry 90-60-90. Také se ukazuje, že muži vedle sebe nutně nepotřebují mít vysokou modelku, 168 cm je totiž průměrná výška českých žen. Těmto měřítkům přesně odpovídá britská modelka Kelly Brook, která je známá hlavně jako modelka spodního prádla větších velikostí. To, že se pánům opravdu líbí potvrzuje i to, že se pravidelně umisťuje v různých žebříčcích nejvíce sexy žen světa.

Vévodkyně Meghan prozradila 3 jednoduchá stravovací pravidla, díky kterým má dokonalé tělo

svetzeny.cz

Které slavné krásky mají perfektní obličej?

O herečce Amber Heard se toho v poslední době napsalo hodně, hlavně co se týče jejího soukromého života a rozvodu s Johnnym Deppem. Tak trochu kvůli tomu zapadly zprávy, podle kterých je Amber Heard nejkrásnější herečkou s naprosto dokonalými rysy v obličeji. Už v roce 2016 ji londýnský plastický chirurg Dr. De Silva označil za „řecký ideál krásy“ , kdy její tvář dosáhla 91,85 % shody s ideálem krásy. Ve starověkém Řecku se krása určovala dle jasně daných měřítek, v potaz se brala symetrie obličeje. De Silva se rozhodl zmapovat světové hvězdy a zjistit, kdo by těmto poměrům mohl odpovídat a největší shodu měla právě Amber Heard. Na druhé místě se umístila americká televizní hvězda Kim Kardashian. Vysoko v žebříčku se také umístila Kate Moss, takže se dá říct, že Johnny Depp má opravdu skvělý vkus na ženy a vybírá si samé krasavice.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Avšak Amber Heard se v čele žebříčku držela jen do roku 2019. Pak ji z trůnu sesadila světoznámá modelka Bella Hadid. Ta je dcerou nizozemské modelky Yolandy Foster a jejím otcem je palestinský realitní magnát Mohamed Hadid. Bylo zjištěno, že její poměr tváře odpovídá antickému ideálu krásy ještě více, u ní je shoda 94 %. „Bella Hadid byla jasnou vítězkou, když byly měřeny všechny prvky obličeje z hlediska fyzické dokonalosti,“ říká Dr. De Silva. Po revizi se změnilo i druhé místo v žebříčku, Kim Kardashian nahradila zpěvačka Beyoncé. Na třetím místě se pak umístila Amber Heard. „Bramborovou medaili“ si odnesla Taylor Swift. Na pátém místě se umístila vycházející hvězda Ariana Grande a šesté místo obsadila Kate Moss.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jak velká je pravděpodobnost, že vás partner podvede? Překvapí vás, co vše hraje roli, včetně pořadí narození

svetzeny.cz

Doktor De Silva dokonce vytvořil počítačový program, který je schopen objektivně hodnotit tváře lidí z hlediska atraktivity. „Vyvinuli jsme zcela novou techniku počítačového mapování, která dokáže vypočítat, jak jemně vylepšit rysy obličeje. S touto průkopnickou technologií jsme odkryli některá tajemství toho, co lidi dělá fyzicky krásnými,“ říká Dr. De Silva.

Zdroje: https://labs.la.utexas.edu/buss/files/2015/09/Lumbar-EHB-2015.pdf

Jak poznáte, že je do vás muž zamilovaný?

svetzeny.cz

Jak si násilníci vybírají své oběti? Rozhodnutí trvá 7 sekund, výzkum ukázal, že sledují těchto 9 věcí. Neděláte je podvědomě také?

svetzeny.cz