Promotion
Promotion
Promotion

Jak velká je pravděpodobnost, že vás partner podvede? Překvapí vás, co vše hraje roli, včetně pořadí narození

Promotion
Promotion

1. Nejstarší ze sourozenců

Nejnovější průzkum, který si nechala zpracovat seznamka Ashley Madison, která se specializuje na zadané, kteří hledají „bokovku“, hovoří jasně – pokud máte doma partnera, který je nejstarší ze sourozenců, je zde větší šance, že vás podvede. Do studie se zapojilo celkem 1000 uživatelů, 78 % z nich mělo sourozence. Studie zjistila, že 40 % nevěrných respondentů jsou nejstarší sourozenci, to je poměrně velké procento. Největší nevěrníci byli ti, kteří měli dva mladší sourozence. Zatím není zcela jasné, proč tomu tak je. Jednou z možností je, že roli hraje i kariérní úspěch a peníze, nejstarší sourozenci jsou velmi často opravdu úspěšní, je tedy možné, že mají více nabídek na sex a příležitostí. Dalším vysvětlením je, že nejstarší děti jsou zvyklé dostat vše, na co si ukážou, to se také může promítat později do jejich vztahů, ale vše jsou to zatím nepotvrzené hypotézy.

2. I oblékání hraje roli

Vědci z univerzity v Michiganu zjistili, že roli hraje i oblékání. Ve svém studii se zaměřili na muže a zkoumali oblečení, které nosí a dotazovali se jich na věrnost. Až příště půjdete na rande, zbystřete, pokud se muž extravagantně obléká a jeho oblečení je potištěné velkými logy známých luxusních značek. O těchto mužích vědci zjistili, že jsou vysoce náruživí a nechtějí se vázat, mají zájem pouze o krátce trvající sexuální vztahy. Luxusní značky také přitahují více nápadnic, jak zjistil evoluční biolog, doktor Daniel Kruger. Ženy v jeho studii přiznaly, že jsou pro ně symbolem toho, že muž je zajištěný a poskytne jim zázemí pro rodinu a dobrou budoucnost.

3. Byl nevěrný své bývalé

Toto zjištění se týká mužů i žen. Pakliže váš partner byl už v minulosti nevěrný, je třikrát větší pravděpodobnost, že se to bude opakovat i ve vašem vztahu, alespoň to tvrdí studie amerických vědců z roku 2017. Proto raději zpozorněte, pokud se dozvíte, že váš partner v minulosti podvedl svou tehdejší partnerku.

Nevěrný muž
Info ikona

4. Partner finančně závislý na svém protějšku

Ano, je to paradox. Asi byste čekali, že partner, který je na svém protějšku finančně závislý, si ho bude chtít udržet za každou cenu a ani ho nenapadne na nevěru byť pomyslet. Chyba lávky, je to přesně naopak, jak dokazuje studie publikovaná v americkém sociologickém časopise. Ta došla k závěru, že pokud jste na partnerovi finančně závislí, je větší pravděpodobnost, že ho podvedete.

Finanční závislost
Info ikona

5. Blížící se kulatiny

V průzkumu výše zmíněné seznamky Ashley Madison bylo zjištěno, že spíše podvedou lidé, jejichž věk končí na číslo 9 a blíží se jejich kulatiny. Může to souviset s tím, že si tito lidé uvědomují, že se blíží jistý milník a „chytnou druhou mízu“.

Narozeniny
Info ikona

Zdroje

https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/01461672211007229

https://nypost.com/2021/04/28/men-who-wear-this-are-more-likely-to-cheat-study-says/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28785917/

https://www.sciencedaily.com/releases/2010/08/100816095617.htm

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Svět Ženy 8/2021
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion