Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasový trend 2024: Nejkrásnější účes pro všechny tvary obličeje je choppy bob

Info ikona
Hailey Bieber

Hailey Bieber

Pokud toužíte po kratším střihu vlasů, který bude svěží, objemný a dodá vašim vlasům tu správnou strukturu a definici, vsaďte na tzv. choppy bob! Tento trendy účes roku 2024 je jako dělaný pro všechny typy obličeje. Není příliš krátký, tudíž sluší opravdu všem. A navíc existuje mnoho verzí, jak tento jednoduchý účes stylingovat.

Trendy účes roku 2024: Choppy bob

Víme, že spousta účesů, které jsou v poslední době moderní, nesou anglický název a vyznat se v nich může být pro mnoho lidí matoucí. Název choppy bob by v doslovném překladu do češtiny zněl jako „trhaný bob”. Co si pod tím představit?

V podstatě se jedná o vrstvené mikádo končící u brady odvozené od klasického účesu s názvem Bob. Kouzlo choppy bobu tkví v tom, že existuje mnoho různých způsobů, jak tento účes nosit a stylingovat. Pokud tedy nejste fanynkou výrazného vrstvení vlasů, nevadí. Světoznámé celebrity, které choppy bob milují dokazují, že se dá tento účes nosit v několika různých stylech, aniž by bylo vrstvení vlasů extra viditelné. Vše záleží na střihu a úpravě, které si zvolíte.

Nejkrásnější vlasové trendy, které ovládnou rok 2024: Le petit bob bude nosit každá žena

Rok 2024 je téměř za dveřmi a s ním i nové vlasové trendy, který jej ovládnou. Buďte připraveni zazářit, načerpejte s námi inspiraci a zjistěte, které účesy budou v následujícím roce IN.
svetzeny.cz

Různé varianty, jak nosit choppy bob

Jak již bylo zmíněno, u tohoto typu účesu se nemusíte striktně držet toho, jak by měl vypadat. Záleží pouze na vás, jaký styl zvolíte. Možností je mnoho a právě proto si představíme některé z nich, kterými se můžete inspirovat.

Vlnitý choppy bob

Vlnitý choppy bob je klasická interpretace střihu, která představuje různé vrstvy dodávající vlasům texturu, definici a objem. Vlasy vypadají vzdušně, svěže, ale zároveň elegantně. Jedná se tedy o takovou ležérní eleganci. Jednoduchých vln navíc dosáhnete velice snadno pomocí kulmy či žehličky na vlasy. Tím, že je střih krátký, vám styling vlasů nezabere víc, než 15 minut. Samozřejmě záleží pouze na vás, jestli chcete vlny větší či menší, obě varianty vypadají v tomto případě skvěle. Účes nezapomeňte zafixovat lakem na vlasy a pokud máte k dispozici sprej s mořskou solí, neváhejte ho použít také. Vlnky budou podpořené, budou mít pěknou strukturu a bez obav vám vydrží celý den.

Trendy účes 70. let ovládne letošní podzim: Vsadila na něj i vévodkyně Kate

Vévodkyně Kate je inspirací pro mnoho žen po celém světě. Její eleganci, ladný vkus a styl obdivují nejen fanoušci královské rodiny. Kate udává trendy, aniž by se snažila být jakoukoliv módní ikonou. Její nejnovější vlasový počin se ve velkém odráží ve stylu 70. let a moc jí sluší. Inspirujte se a zkuste ho také.
svetzeny.cz

Různě umístěná pěšinka zaručí několik různých vzhledů choppy bobu

Nemusíte být profesionální kadeřnicí, abyste vytvořila hned několik různě vypadajících účesů. Stačí si pouze pohrát s umístěním vaší pěšinky. Pokud zvolíte pěšinku umístěnou na straně hlavy, můžete tak pomocí vrstev vytvořit jakousi patku. Doporučujeme patku jemně natočit pomocí kulmy či žehličky na vlasy, abyste dosáhla lehkého odhalení obličeje. Pokud naopak umístíte pěšinku přesně doprostřed hlavy, docílíte toho, že vytvoříte objem ve spodní části vašeho účesu. V tomto případě je použití laku na vlasy klíčové. Nejlepších výsledků dosáhnete, když do vašich upravených pramenů nastříkáte lak na vlasy a poté zatřesete hlavou od ramene k rameni, čímž vaše konečky přimějete k tomu, aby od sebe měly mírný odstup.

Kombinujte choppy bob s ofinou

Pokud chcete docílit naprosto stylového a top vzhledu vašeho účesu, vsaďte na kombinaci s ofinou. Ať už zvolíte klasicky rovnou ofinu, nebo tu v záclonkovém střihu, věřte tomu, že váš účes nabere úplně jiný rozměr. Je sice pravda, že údržba perfektně vypadající ofiny může být o něco namáhavější, nicméně věřte tomu, že to stojí za to!

Inspirujte se celebritami, které propadly kouzlu účesu choppy bob
Zdroj článku