Přejít k hlavnímu obsahu

Baculky versus hubené modelky: Který typ postavy přijde mužům více atraktivní? Dle zjištění vědců na tuto otázku většina žen odpoví špatně

Co myslíte, jsou pro muže vysoce atraktivní hubené modelky, které se ladně procházejí po přehlídkových molech, nebo se jim ve skutečnosti více líbí baculaté ženy s výraznými křivkami? Vědecká zjištění vás v tomto ohledu dost možná překvapí, co je tedy pro muže skutečně atraktivní?

Ženy se mylně domnívají, že muži chtějí hubené modelky

Studie amerických vědců zjistila, že se ženy mylně domnívají, že muži touží po hubených modelkách. Vědci provedli průzkum, při kterém 548 studentů a studentek univerzity mělo hodnotit atraktivitu postavy 13 žen na snímcích. Tváře žen byly na fotkách neviditelné z důvodu, aby nebyl ovlivněn úsudek hodnotitelů, například by je mohly mást sympatické rysy v obličeji. K dispozici měli škálu od 1 (příliš hubená) do 7 (příliš při těle). Na stupnici atraktivity rovněž mohli hodnotit od 1 (extrémně neatraktivní) do 7 (extrémně přitažlivá). Také byli účastníci požádáni o to, aby uvedli, jak si myslí, že ženská těla bude hodnotit opačné pohlaví. Zde se ukázalo, že ženy i muži naprosto tápou v tom, co si myslí, že se opačnému pohlaví líbí. Ženy se domnívaly, že se mužům nejvíce budou líbit těla hubených modelek. Ve skutečnosti se ukázalo, že muži opravdu nepreferují ženy s postavou modelky.

Mohlo by se vám líbit

Největší chyby, které plnoštíhlé ženy dělají při oblékání: Tato móda vám přidává kila navíc!

Tyto čtyři chyby v oblékání dělají plnoštíhlé ženy stále dokola. Některé v domnění, že budou vypadat štíhlejší a jiné z neznalosti. Zjistěte, které oblečení ve skutečnosti kila neskryje, naopak v něm budete vypadat neforemně a vyvarujte se těmto častým omylům.
svetzeny.cz

V průzkumu zvítězily křivky

Web Fitrated.com, který se specializuje na prodej sportovního a fitness vybavení, zpracoval průzkum, ve kterém shromáždil data od více než 2000 uživatelů ve snaze zjistit, jaký typ těla muži a ženy preferují. Možná by se dalo očekávat, že uživatelé fitness stránek budou za atraktivnější považovat štíhlé modelky, ale opak je pravdou. Na plné čáře totiž zvítězily ženy, které oplývají výraznými křivkami, ty preferovalo 48 % dotázaných mužů. Špatně si nevedly ani ženy s průměrnou postavou, ty se nejvíce líbily 24,1 % respondentů. Hubenou postavu u žen preferovalo 22, 4 % mužů, což je mnohem méně, než by se dalo čekat, když je nám štíhlost neustále předkládána jako ideál krásy. Totálně pohořely i ženy mající svalnaté tělo, ty se dle průzkumu líbí jen 3,8 % mužů. V průzkumu od fitness stránky se dalo očekávat mnohem více, ale nestalo se tak. Necelá dvě procenta mužů pak uvedla, že se jim líbí jiný nespecifikovaný typ postavy. Kdyby vás zajímalo, jak dopadli pánové, tak věřte, že ti se v posilovně budou muset potit mnohem více, 41,7 % žen preferovalo průměrnou postavu a 35,8 % žen sní o svalovci.

Info ikona
Ženy s výraznými křivkami
Mohlo by se vám líbit

Ideál ženské krásy: Co nás činí vysoce atraktivními? Podle vědců tyto slavné ženy dokonale splňují všechna měřítka krásy

Platí, že ideálem krásy je stále vysoká modelka s „ideálními“ mírami 90-60-90, nebo už je to jen zažitý mýtus a ve skutečnosti se mužům líbí úplně jiné typy žen? A jaké obličejové rysy jsou u žen nejatraktivnější? Na tuto otázku se vědci snažili odpovědět, podívejte se, jaké celebrity jsou dle jejich měření ty nejkrásnější ze všech.
svetzeny.cz

Jiný kraj, jiný mrav

Je samozřejmě také třeba brát v úvahu, že v různých zemích světa muži preferují odlišné typy ženských postav. To ostatně dokázal i průzkum provedený stránkou Onlinedoctor.superdrug.com, ve kterém návrháři (původem cizinci) dostali k dispozici fotku ženy a měli ji upravit tak, aby tvar jejího těla odpovídal jejich představám. Zatímco Egypťan, Španěl, Rumun a Syřan preferovali ženy s výraznými křivkami, Číňanovi, Italovi a Američanovi se nejvíce líbila štíhlá až hubená ženská postava. To jen dokazuje, že představy mužů o ženské kráse jsou velmi rozmanité a platí známé rčení: „Není na světě člověk ten, aby zalíbil se lidem všem.“

Info ikona
Ideál krásy

Zdroj: https://www.fitrated.com/resources/body-part-attractiveness/, https://link.springer.com/article/10.1007/s11199-020-01167-5

Mohlo by se vám líbit

Boky, zadek, ňadra... Jaká část těla muže přitahuje jako magnet a co je pro ně úplně to nejdůležitější?

V jakém ročním období se cítíte nejvíce sexy? Nejspíš to bude v létě. Přiléhavé šaty, krátké sukně, pohledy mužů...Nemusíte ale hned vše lacině ukazovat. Stačí jen naznančit, kde jsou vaše největší přednosti, a správně je zdůraznit. Které záhyby vašeho těla muže přitahují jako magnet a co je pro ně však úplně to nejdůležitější?
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Ženská nevěra: Podle statistik každá čtvrtá z nás podvádí. Proč nám to muži neodpouštějí?

Zjistila jste, že si kamarádka pořídila milence. Jaká bude vaše reakce? „No a co?“ řeknete si možná. Nevidíte v tom třeba žádný problém. Jestli je ve svazku nespokojená, proč by si po dlouhé době neužila. Nikdo se o tom nemusí dozvědět a všichni budou spokojeni. Je to tak jednoduché?
svetzeny.cz