Přejít k hlavnímu obsahu

Takhle vypadá dokonalý muž podle posledních výzkumů! Shodnete se s jejich názorem?

Info ikona
Muž s vypracovanými svaly

Každý máme jiný ideál krásy. Pro někoho může být přitažlivá pleš, další má rád pořádné háro nebo místo vysekaných břišních svalů dává přednost lehkému náznaku chlapského pupíku. Vědci nyní ale přišli s novým poznatkem, jak podle žen vypadá pan Božský. Shodnete se s jejich názorem?

Oblíbená věta, že na vzhledu nezáleží je sice hezká, ale všichni moc dobře víme, že na vzhledu záleží. Nechcete mít doma partnera, kterého byste nejraději zavřeli ve sklepě, aby vám nedělal na veřejnosti ostudu. Pokud nejste zlatokopka, která holt přežije pár minut nucené konverzace s hlupákem, co si jen honí ego a pak skočí do postele s upoceným tlusťochem, zatímco na stole je položena papírová taška s luxusní kabelkou. 

Vyrýsované svaly na atletické postavě vedou

Výzkumu na kalifornské univerzitě se zúčastnila tisícovka žen ve věku od 18 do 55 let. Výsledky ohledem mužské muskulatury nebyly až tak překvapivé. Mladší slečny preferovaly těla vysekaných sportovců, zatímco zralé ženy se obešly bez ‚‚pekáče buchet” na břiše. Celkové výsledky ale mluvily pro atletickou postavu s vyrýsovanými svaly, v závěsu byla štíhlá postava, na třetím místě se umístil vzhled kulturisty a hubeňouři zcela pohořeli. 

Evoluce hraje roli ve výběru vhodného partnera

Zdravý vzhled tak stále vede a je vidět, že i starší ženy mají rády muže, kteří sice nemusí mít postavy jako dvacetiletí namakanci, ale sport pro ně není sprosté slovo. „Dámy v produktivním věku si více všímají mužů, kteří vypadají impozantněji. Je to dáno evolucí,” popsal Patrick K. Durkee z katedry psychologie na California State University. „Souvisí to s bojem o přežití,” dodal profesor. A je to zcela logické, ženy mají rády ochranitelské typy, kdy se mohou na svého muže spolehnout, a když je nejhůře schoulit se do chlapského objetí.

Hlasujte a vyberte nejkrásnějšího českého herce: Ve výběru je Prachař, Sokol i Kotek

Víte, vybrat nejkrásnějšího českého herce je vždy subjektivní záležitostí a záleží na osobních preferencích každého z nás. V českém hereckém prostředí se objevuje mnoho talentovaných a atraktivních mužů, kteří si získávají srdce diváků. Hlasujte v naší anketě a vyberte nejkrásnějšího českého herce.
svetzeny.cz

Božských sto osmdesát centimetrů

Podle průzkumu je ale velmi překvapivá výška pana Božského, která je pro ženy ideální. Dokonalý muž by měl měřit 180 cm, což je sice o jeden centimetr méně než průměrná výška v naší republice, ale není to trochu málo? Není třeba, aby měl muž přes dva metry, jako většina basketbalistů, ale pro mnohé české ženy je ona ideální výška nic moc. Stačí, když si vezmou podpatky a rázem jsou stejně vysoké či ještě vyšší. Ohledně barvy vlasů vyhrála hnědá ve spojení s modrýma očima. To už je na rozdíl od výšky velmi hezká kombinace. 

Za dokonalým mužem musíte do Hollywoodu

Vědci podle dalších proporcí, jako je váha, obvod hrudníku či pasu sestavili obrázek dokonalého muže. Nikoho asi příliš nepřekvapí, že první příčku si rozdělili nejžádanější hollywoodští krasavci. Hvězda filmu Zrodila se hvězda Bradley Cooper (48), jehož pohled dostává na kolena miliony fanynek po celém světě. Druhým je neskutečně charismatický herec Gerard Butler (53). Asi by se našlo velmi malé procento žen, které by výše zmíněné pány vyhnalo ze své ložnice.

Samozřejmě je třeba podobné výzkumy brát trochu s rezervou. Dokonalým mužem je ten, co máte doma, protože z nějakého důvodu jste si ho vybrala. 

Zdroj článku