Přejít k hlavnímu obsahu

Studie: Jak dlouhé máte vlasy, má vliv na váš intimní život. Dlouhovlásky jsou na tom nejlépe

Napadlo vás někdy, že délka a kvalita vašich vlasů ovlivní to, jak moc si užíváte v posteli? Na toto téma se zaměřila nová jihokorejská studie, která přišla s překvapivým výsledkem. To, jaké vlasy máte, má opravdu vliv na to, jak často si užíváte nejrůznější postelové hrátky. Jak spolu tyto dvě roviny souvisí?

Že jsou pro většinu žen vlasy věčné téma, to je jasné. Nejde však pouze o jejich vizuální stránku. Vlasy hrají velkou roli i v tom, jak velkou atraktivitu vzbuzuje žena u mužů, což přímo vede i k častějším postelovým hrátkám.

V různých kulturách po celém světě jsou dlouhé vlasy považovány za symbol ženskosti, a proto jsou stále více zkoumány odborníky zabývajícími se různými aspekty lidské sexuality. Dřívější studie se zaměřovaly například na to, zda vzhled vlasů signalizuje mužům reprodukční schopnosti ženy, ale nejnovější výzkum provedený jihokorejskými vědci zkoumal možnou souvislost mezi délkou vlasů a romantickým životem. K jakému výsledku jihokorejští vědci tedy dospěli?

Mohlo by se vám líbit

10 nejlepších erotických filmů všech dob, které musíte vidět

Občas má člověk náladu podívat se na film, ve kterém nechybí láska, vzrušení, silné emoce a žhavé scény, které z něj dělají film s hvězdičkou. Na druhou stranu ale chcete, aby splňoval i atributy kvalitního díla s nosným příběhem, jež vás uspokojí po intelektuální stránce. Pak byste si neměli nechat ujít tyto snímky, které patří ke zlatému fondu světové kinematografie.
svetzeny.cz

Dlouhovlásky si v posteli užívají častěji než ženy s krátkými vlasy

Výzkum provedený odborníky z Univerzity Yonsei, zveřejněný v časopise Evolutionary Psychology, zahrnoval 204 heterosexuálních manželských párů. Účastníci byli nejprve dotazováni ohledně kvality a délky vlasů, poté byly položeny otázky týkající se atraktivity jejich partnerek, sexuální touhy, četnosti pohlavního styku, spokojenosti ve vztahu a sexuálního uspokojení.


Výsledky výzkumu mnohé z vás možná překvapí. Délka a kvalita vlasů totiž zřejmě opravdu souvisí s tím, jak často mají ženy pohlavní styk. Studie odhalila, že muži, jejichž manželky měly delší a více kvalitní vlasy, vnímali své partnerky jako více atraktivní, což se projevilo zvýšenou sexuální touhou k nim. To logicky vede i k faktu, že tyto ženy mají sex častěji než ženy, které mají krátké a méně kvalitní vlasy. Sexpertka Veronika Kubíčková z e-shopu Ruzovyslon.cz studii komentuje se slovy: „Tato zvýšená sexuální touha byla spojena s vyšší pravděpodobností častějšího partnerského sexu. Ženy s delšími a opečovávanými vlasy si tak užívaly více milostných chvil než dámy s kratším účesem nebo méně kvalitními vlasy.“

Mohlo by se vám líbit

Zranění změnilo Andree Absolonové život: Z olympioničky se stala hvězdou filmů pro dospělé

Sen o olympiádě se rozplynul během vteřiny. Stačilo bolestivé zranění a Andrea Absolonová (†27) se i přes všechnu píli už nikdy nevrátila zpět na stupně vítězů. Krásná sportovkyně pak zcela změnila profesi a začala natáčet filmy pro dospělé. Díky své dokonalé postavě a nádherné tváři se stala velmi úspěšnou. Osud však znovu nemilosrdně zasáhl…
svetzeny.cz

Co ze studie vyplývá?

Pro mnoho mužů jsou dlouhé a kvalitní vlasy u ženy považovány za atraktivní znak. Takové vlasy často představují symbol ženské krásy a přitažlivosti, což je spojováno s tradičními představami o ženskosti a péči o vlastní vzhled. Dlouhé vlasy mohou dodat ženě jistou eleganci a šarm. Kvalitní vlasy, které jsou lesklé, hladké a zdravě vypadající, mnohdy naznačují péči a pozornost, kterou žena věnuje svému vzhledu, což muže opravdu přitahuje jako magnet. Vyšší atraktivita většinou vede k vyšší sexuální touze, a proto mají na základě studie ženy s dlouhými vlasy sex častěji.

 

Mohlo by se vám líbit

Nejpřitažlivější ženská povolání, kterým muži nedokážou odolat: Patří sem i to vaše?

Přitažlivost není pouze záležitostí fyzického vzhledu. Významnou úlohu hraje také náš charakter, povaha a osobnostní rysy. Svoji roli ale hraje také práce! Tušili jste, že některé profese jsou považovány za atraktivní, zatímco jiné ne? Zjistěte, která zaměstnání muži u žen vnímají jako nejpřitažlivější. Najdete mezi nimi i to vaše?
svetzeny.cz

Ženy s krátkými vlasy, nevěšte hlavu

Provedená studie mluví jasně. Zároveň je ale potřeba zdůraznit jednu důležitou věc - krása, přitažlivost a atraktivita jsou pojmy, které každý jedinec vnímá velmi subjektivně. Navíc v tomto ohledu hraje roli hned několik dalších aspektů, jako je například postava, výška, vůně, obličejové rysy, ale také povolání, celkový charakter a další. Zkrátka a dobře - to, zda někomu přijdete atraktivní, ovlivňuje několik různých faktorů. Proto, pokud máte krátké vlasy, nevěšte hlavu. Jak se říká - sto lidí, sto chutí.

 

Zdroj článku